Rezidenční bydlení Opava

Autor: Atelier 38
Zdroj: archinews.cz / Atelier 38 

Architektonická studie řeší areál bývalé mateřské školy na náměstí sv. Hedviky. Nově navrhuje zpevněné plochy – parkování, chodníky a zeleň. Řeší fasády stávajících objektů a nástavby bytů na stávajících objektech.

Koncept

Nová organizace areálu, propojení východní a západní strany parku skrze probouraný krček. Nové řešení zpevněných ploch. Nové řešení stávajících fasád a nástavba bytů otevírajících se do vše obklopující zeleně.
Na stávající objekty je navržená jednopodlažní nástavba s rovnou střechou atakující koruny stromů.

Exterier

Je založený na kontrastu stávajících objektů a nástavby. Forma stávajících objektů je purizovaná do elegantních bílých horizontálních linií kontaktního zateplení s šedými pásovými plastovými okny s exteriérovými hliníkovými žaluziemi. Nástavby jsou navržené jako dřevostavby s dřevěným obkladem z neupraveného modřínu. U malometrážních bytů jsou pavlače a terasy zasunuté do hmoty pojaté v zelené barvě.

Nově jsou navržené zpevněné plochy. Pojízdné komunikace a parkoviště jsou navrženy z asfaltobetonu, chodníky z velkoformátové betonové dlažby, okapové chodníky z říčního kameniva. Probouráním spojovacího krčku se propojily východní a západní strana areálu. Nově jsou navrženy vstupy do objektů.

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.