Demolice v Dolní oblasti Vítkovice

V Dolní oblasti Vítkovice mizí další technické stavby.

zdroj foto: FB Jsem z Ostravy

Související články


Komentáře

 1. Jirka :

  Smutný pohled

  Thumb up 3 Thumb down 7
 2. aggu :

  Jirka: Proč?

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. HÚ 190-12 :

  Aby v Ostravě už nebyly nikdy žádné industriální památky. A že jich má Ostrava opravdu hóóódně. No a když už se likviduje kompletně celá aglomerace VŽ, tak k čemu bude kousíček nějakého rudného mostu. Návštěvníkům zábavného parku na DOV to stejně nic neřekne.

  Thumb up 3 Thumb down 12
 4. tommtomm :

  Ví někdo jestli pujde dolů i komín u rudného mostu? podle velikosti jeřábu který se u něj staví se začínám obávat, a nebo je to jen jeřáb určený na rudný most? Jinak je poměrně „zábavné“ jak dům roku (velký svět techniky) přichází o to co ho dělalo tak výjimečný, tedy to co zrcadlí. Ono i samotná stavba co byla tak obdivována morálně i technicky zastarává velice rychle a místo funkční stavby jde jen o pomník jistému „velkopodnikateli“ a jeho dvornímu architektovi, po návštěvě po třech letech jsem se nestačil divit.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 5. PetrP :

  Ano komín půjde dolů, byla petite za jeho zachování, ani Ministerstvo kultury jej neoznačilo jako památku.. bylo by fajn v něm mít např, hotel, restaurace a kanceláře, ale náklady byly enormní.. navíc co jsem četl, tak v komínů jsou za dobu jeho provozu tuny nebezpečných látek a jen vyčištění by stálo mega balík.. škoda no, mi se komín líbí, kóje mamka tam léta pracovala a mám to tam spojené právě s její prací…

  Thumb up 6 Thumb down 6
 6. Kominík :

  PetrP: mluvil o jiném komínu !!!

  Thumb up 6 Thumb down 2
 7. šlonzok :

  tommtomm: Ono je jedna věc něco postavit a druhá věc je to udržovat. Mám dlouhodobý pocit, že personální i technické zajištění provozu DOV dost pokulhává. Ale i tak je to pro návštěvníky Ostravy samozřejmě magnet.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 8. Jann :

  Bude to věčná otázka a boj, co zachovat a co ne a jestli to má ekonomické opodstatnění. Toho produktového mostu je škoda, i když už je ho jen půlka, prostě k panorama VP6 patří a tak to máme nakoukáno v paměti. Ale tak nějak s těžkým srdcem to chápu, představoval by postupně hlavně bezpečnostní riziko.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. Nimrod :

  PetrP: Tenhle komín dolů nepůjde! Nastudujte si fakta! A pro všechny ostatní – demolovaná stavba aglomeračního mostu a přesýpací stanice není památkově chráněná, tedy není důvod ji tam nechávat neb pro ní není další využití. Já rozhodně nechci, aby takové monstrum někdy spadlo na mé dítě…

  Thumb up 2 Thumb down 10
 10. PetrP :

  Tak ptal se na komín vedle rudného mostu, jsem to pochopil, že se ptá na komín tzv Strakáč.. sorry jako!!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. balde :

  další pořad od Gebriana k Dolní oblasti, ať máme i pohled od někoho kdo nežije v Ostravě a okolí.

  https://www.mall.tv/jedna-z-nejvetsich-promen-v-cesku-je-inspiraci-pro-svet?fbclid=IwAR0xHYvRjGE-jMa1i3DmEhfDYmIi_gSFLkeRqfVUo4biw8ZvWhTTI3Y0N-Y

  Thumb up 10 Thumb down 0
 12. thvari :

  balde: to mě zase nabilo pozitivitou. jestli bych chtěl aby se něco co nejdřív dalo do pohybu, je to propojení DOV a Karoliny, aby to město srostlo. nevím, jaké jsou plány nebo jestli je to vůbec možné, jaké jsou plány a jaké to je v reálu vzhledem k těm překážkám, co tam existují, ale fakt bych si to přál…

  Thumb up 15 Thumb down 0
 13. aggu :

  thvari: Je to pěkné, ale letem světem, škoda. Opakuje se vše už tisíckrát vyřčené.
  Hlavně je vidět, že mall.cz má na svůj projekt ze startu docela dost peněz ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. thvari :

  aggu: jo, ale taky je to pro publikum, ktere v Ostrave a okoli nezije, jasne, ze my, co to sledujeme, tam nic noveho neuvidime :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Kamil Staš :

  thvari: Nějaká urbanistická studie na to byla. Já jsem přemýšlel že třabe skvělé by bylo kdyby koncertní hala byla místo té betonárky. A pak by velké akce CoO B4L velké konference měli při vhodném překlenutí kolejí k dispozici GONG, koupelny, koncertní sál a trojhalí což by byla naprosto unikátní možnosti do budoucna. Propojit to ještě nějakým možným vysokokapactním spojem, aby v tom areálu mohli převážet masy lidí (nadezmní vláček atp… )

  Thumb up 3 Thumb down 1
 16. Petr :

  Kamil Staš: Dobrá vize, obávám se, že až příliš smělá na Ostravské poměry… Existuje k té betonárce nějaká úvaha co s ní? Je to celkem překážka pro propojení 3halí a DOV

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. rom :

  Ty pozemky mezi Karolinou a Dolní oblastí mělo vykoupit město, chválilo to zastupitelstvo. Předpokládám, že to není odvolané, nedíval jsem se aktuálně do KN, možná se dělá na smlouvách. Bohužel to zase bude něco nekoncepčního, levného standardizovaného. Nic co by vyrazilo dech, možnosti do cypa. ) Ale třeba dojde nějaký Číňan nebo Arab a nasype to tam.

  Thumb up 1 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.