Bytový dům Janská – Opava

Budova v Janské ulici v Opavě právě prochází rekonstrukcí. Vzniknou zde byty, hotovo by mohlo být v roce 2021.

Aktuálně je stavba vybydlená. Rodinná firma Zaalex z Otic koupila objekt v roce 2016 od brněnské společnosti Icbreality. Od začátku byla naším záměrem rekonstrukce a následně stavba nových bytů. Součástí komplexu ale bude také menší prodejna potravin a pět až sedm komerčních prostor, tedy kanceláří. Celkem zde bude kolem padesáti bytů různých velikostí, od 39 do 75 metrů čtverečních. Zvláště jižní strana je pro bydlení velmi klidová. Nyní probíhá řízení o umístění stavby, na jaře příštího roku bychom rádi realizovali stavební povolení tak, abychom v létě 2019 mohli zahájit stavbu, což by mělo trvat dva roky a hotovo by mohlo být v roce 2021,“ popisuje Pavel Kostřica ze společnosti Zaalex.

Kostra budovy zůstane zachována, navíc přibudou dvě další patra. „Celkem tedy bude mít objekt pět nadzemních a jedno podzemní podlaží. Budova je staticky v pořádku. Kulturní ochrana zde není, spolupráce s městskými orgány je výborná, všichni mají zájem o to, aby se budova opravila,“ pokračoval. Od začátku roku 2017 uvnitř probíhaly demoliční a vyklízecí práce, dohromady bylo odvezeno 250 tun suti. „Naším cílem je, aby vše bylo v dobré kvalitě, aby bydlení ve zrekonstruované budově mělo parametry novostavby,“ uzavřel Pavel Kostřica.

Vizualizace projektu:

Současný stav:

zsroj + celý článek: denik.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Honza :

  Paráda!

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. NaNo :

  Hodně štěstí

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.