Cyklotrasa P – U Haldy

Výstavba cyklotrasy pokračuje další etapou na ulici U Haldy až po ulici Provaznickou.

Související články


Komentáře

 1. marian :

  vyhozené peníze… stejně pak budu za edisonem jezdit přes koleje abych nemusel zajíždět k podchodu

  Thumb up 5 Thumb down 12
 2. PetrKS :

  cyklostezku neřeším, ale při pohledu na fotky mně jen napadne, jak zoufalá je „kvalita“ veřejného prostoru v Ostravě – rozbité chodníky, silnice, hnusná tráva, neudržované okolí…

  Thumb up 9 Thumb down 1
 3. Xavier :

  Marian má pravdu. Po té ulici, která je takřka bez provozu, jezdím na kole už 10-15 let, dělat tam cyklostezku má asi tolik smyslu, jako stavět silnici vedle cyklostezky podél Ostravice :-D
  Že je „kvalita“ veřejného prostoru mizerná, to ví každý už hodně dlouho. Nejlepší bude udělat s tím něco u voleb. Ale ono je to těžký, když cca 11% voličů hodí hlas straně, která se zabývá jen uprchlíky a islámem, když to prostě není problém ČR :-D

  Thumb up 8 Thumb down 8
 4. Tano :

  Tady si pořád někdo stěžuje, že Ostrava je málo zelená, to ale není vůbec pravda. Podívejte se na tu předposlední fotku.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 5. marian :

  Xavier: az to problem bude tak si asi reknes – jinde to je horsi tak co tu chcete resit…

  Thumb up 3 Thumb down 3
 6. Xavier :

  marian: Ten problém tady možná bude, až průměrná mzda u nás vzroste aspoň na 80% té německé, a až sociální dávky vzrostou na 60% oné průměrné mzdy. Takže nikdy :-D

  Thumb up 0 Thumb down 4
 7. marian :

  Xavier: hm, tak tomu říkám plán! :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. Xavier :

  marian: Plán? Spíš racionální zhodnocení situace ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 4
 9. Petr Lesák :

  Na cestě s minimálním provozem budeme dělat cyklostezku.
  A ještě ke všemu chodníkového typu, aby musel cyklista neustále přejíždět „asfalt/beton/asfalt…“
  No, hlavně že budou prostavěné peníze a kapříci v rybníčku ;-)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Tomáš Eybl :

  Xavier – problémem to bude dříve, než si myslíte. Už teď se stěhují původní obyvatelé západní Evropy na východ (například Švédi ale i Němci do Maďarska – ano, toto jsou reální uprchlíci, kteří se ve svých městech bojí ve dne byť jen nakopupit). Takže se v řádu několika málo let změní situace tak, že my se přestaneme dotahovat na úroveň západních zemí, poněvadž jejich ekonomiky budou stále prudčeji klesat.

  Thumb up 3 Thumb down 11
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Tomáš Eybl: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

  Thumb up 5 Thumb down 4
 12. Crazym :

  Tomáš Eybl: Tomio vyndej :DD https://www.youtube.com/watch?v=Sa9AGQHRj0s

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Adam :

  Tomáš Eybl: Je pravda, že za posledních pár let se u nás začali objevovat lidé z klasicky západních zemí (Nizozemí, Irsko…). Náš životní standard dosáhl dostatečné úrovně pro pohodlný život, a firmám u nás zoufale chybí kvalifikovaní kandidáti.
  Země, se kterými máme, pro někoho možná překvapivě, pozitivní saldo, jsou Španělsko a Portugalsko. Může za to gigantická nezaměstnanost mladých lidí na Iberijském poloostrově. Pokud umí anglicky, mají práci u nás prakticky garantovanou, a ani z pohledu kvality života si u nás oproti domovu nijak nepohorší. Totéž by brzy mohli pochopit i jižní Italové a Řekové.

  Z velké části je to tedy otázka pracovních příležitostí. Pokud už se někdo stěhuje ze starých zemí EU do ČR kvůli náboženství, neutíkají před Islámem, ale před Křesťanstvím. ČR je bašta sekularismu a osobní svobody, což je některým lidem ze „západu“ pochopitelně milejší, než rigidní křesťanská pseudomorálka v jejich domovině. Vaše alarmistické závěry jsou naprostý blábol.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 14. Marek :

  Adam: problémem přistěhovalců z jižní Evropy je ten, že jsou rozmlsaní počasím. V zimě zde doslova „trpí“, když jim normální teplota -5°C přijde jako nám -40°C. K tomu bych dodal ještě stěžování si na jídlo a nutnost „pracovat“.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. Xavier :

  Marek:
  1) „rozmlsanost počasím“ lze překonat tréningem, případně (u línějších jedinců) nákupem vhodného oblečení a jeho následného nošení. Rodilí Češi na tom ostatně také nejsou nijak skvěle. Když jsem tady měl asi před dvěma roky na podzim kolegu z Finského Oulu, tak nevěřil vlastním očím, že při teplotě 15 stupňů polovina lidí nosí bundy či kabáty, i když on se tady proháněl v tričku a říkal, že u nich se druhá vrstva obvykle obléká, až když teplota padne pod nějakých 13 :-D
  2) Jídlo si může doma uvařit každý, jaké chce – a např. takoví Italové si v žádném trošku větším městě stěžovat nemohou, protože italská kuchyně je značně rozšířená.
  3) Práce pro migranty ze západu, kteří sem nemají důvod jezdit za soc. dávkami, které tu jsou oproti jejich vlastním zemím nízké, není nutností, ale výsadou.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Xavier :

  Marek: A „rozmlsáno počasím“ je 99,99% západní civilizace. Závisí jen na tom, do jaké míry. Pokojová teplota 21% (v ČR obvykle 23) je pouhý návyk. https://goo.gl/hVDw47

  Thumb up 1 Thumb down 1
 17. thvari :

  Xavier: Nemusí být ani Fin. Mnohem odolnější jsou i Angličani nebo Nizozemci, kteří nemají sice třeskuté mrazy, ale ani horká léta, v zimě si nepřetápějí domy jako my a obecně jsou zvyklejší, že vámi zmiňované teploty mezi dejme tomu 15 a 19 stupni jsou ještě běžné hezké počasí.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 18. Xavier :

  thvari: Ano, je to tak. A nejen oni – i třeba takoví Katalánci. Při návštěvě Barcelony v listopadu jsem se divil, že v hotelu (3*) nebylo topení, i když venku bylo „jen“ 17 stupňů :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Radek Adrisek :

  Psal jsem pouze na email ale město jih to na starost nemá má to přímo město krajské město Ostrava taky jezdím do práce na kole k mitallu ale používám rudnou po chodníku od Hornbachu pomohlo by jen kdyby opravili most nad řeku u Místecké Moravské Přibylová hned se napojit na stezku k mittalu ale tato trasa je jen na volný čas!! Ne do práce bouzel není v plánu vůbec oprava jen opravující splav aby se tam nedalo koupat ,, mel jsem i petici ale říkat něco namyšleným cyklistům
  a je úplně na píp
  a zasmějí se a
  a jedou dál httpsh3TNvPjo3xQ

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Radek Adrisek :

  Odkaz na video co se mohlo vytvořit při projektech občanů https://youtu.be/h3TNvPjo3xQ

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Radek Adrisek :

  A když tu máte téma politiky tak SPD a hnutí Ostravak s kterými jsem probyral možné zlepšení tak to brali v potaz narozdíl od růže a ptáka

  Thumb up 0 Thumb down 5
 22. Martin [msstavby.cz] :

  Radek Adrisek: SPD už do toho zabrušuje jo?

  Zmiňované strany jsou velmi nekloněné voličům, co gramatiku neviděli ani z dálky.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 23. Davidb :

  Proč my máme všechny chodníky ohraničeny barevnou dlažbou a v Mnichově to nemusí mít?
  https://www.google.cz/maps/@48.1260716,11.6438869,3a,75y,116.37h,86.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1sORtwGbtTTalNYooELedQbg!2e0!7i13312!8i6656

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.