Cyklolávka DOV

Aktuální fotografie realizace základových patek cyklolávky spojující Dolní oblast V9tkovice a Slezskou Ostravu.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. paulos :

  Radujme se veselme se! Snad se to někdy napojí ještě blíž Karolině. I toto však bude pokrok. Onehda jsem jel na kole z Centra směr DOV, opravdu velice strategický úkol typu, jak se tam dostanu přes Frýdlanty ..a to i pro znalého Ostravana.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 2. davidb :

  paulos:
  Naprosto jednoduše. Z lávky od Karoliny kolem nádraží a pak za benzinkou a jste tam.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 3. Crazym :

  paulos: No ty budeš hodně znalý Ostravan :-) Je to fakt neuvěřitelně komplikovaná operace strategického typu. Já bych ji radši vůbec nepodstupoval a počkal až mi vybudují bezpečnou a delší cykloeurostezku lávkou přes Ostravici :-) https://mapy.cz/s/pazuhanelu

  Thumb up 4 Thumb down 14
 4. Adam :

  Škoda že okolní ‚lesy‘ jsou Sherwood Ostravy.
  Samé fetky, dealeři a somráci.

  Minulý týden jsem šel od betonárna směrem k hradu, a nemít 50kg psa, tak bych se asi necítil úplně nebezpečně.
  Směrem k DOV by mě asi nikdo v podvečer nedostal

  Thumb up 11 Thumb down 7
 5. Lubone :

  No od lávky Karolíny se dostat do centra jak? Po šíleném červeném cyklopruhu mezi auty ve špičce a nebo po chodníku,kde jsou uprostřed sloupy osvětlení a je to o hubu?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. jvndys :

  Adam: tyjo já tam šel Xkrát v různé časy během dne a nikdy jsem neměl ani pocit, že by se mi mělo něco stát😬

  Thumb up 7 Thumb down 2
 7. Tom :

  Adam: Nikdy mě nenapadlo cítit se nebezpečně. Ale každý to má jinak. Fotky a somráci jsou v každém velkém městě.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 8. Hans99 :

  Crazym: No vono ne každý chce tahat bajka výtahem !!!

  Thumb up 8 Thumb down 0
 9. davidb :

  Hans99:
  Na konec lávky se dá dostat i přes Frýdlantské mosty.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hans99 :

  davidb: Na ten konec, který má Crazy označený jako „START“?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Crazym :

  Hans99: Sakra vždyť je nákladní, velký a je k tomu určen, proč si furt komplikujete život vymýšlením proč něco nejde. Jezdím tam vždy když mám lemru a nechce se mi šlapat do kopce, vyvezu se výtahem a funguje to furt :-)
  A od té doby co tenhle kkt dal veřejně a doslovně návod k použití pro veřejnost je dokonce v opačném směru jednodušší s bikem jet vnitřkem, takže do výtahu nemusíš bajkere :-) Trochu enduro ale nemůže ti nikdo nic říct, teda dokud někoho nesejmeš :D https://www.youtube.com/watch?v=M-kEqnjIq0o

  Thumb up 2 Thumb down 7
 12. Hans99 :

  Crazym: Já nevím, já tím výtahem nikdy nejel. A přece nejde nevyužít ty krásné, červené pruhy na Frýdlantech, teď když nám je za tak krásné peníze udělali !!! Ale videjko luxus, to jsem taky zatím neviděl. No a když budeš na tom bajku dostatečně pružný, můžeš si nahoře v těch reštykách pobrat ze stolů jídla a pití, co uvezeš!!!

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. paulos :

  Crazym: Jo sorry, zapomněl jsem po ostravsku dodat… že je nadlidský ukol se tam dostat, pokud nechci jet pojebaným výtahem a dvakrát s kolem otevírat prosklené dveře. Ok? :)
  Jel jsem od Sýkoráku, Smetanovo, Ostravice, přechod u Karoliny, pak překrosil dvojitý odbočovací pruh z Fryd. mostů, pak šlapal po levé straně frýdlantů a míjel sloupy uprostřed chodníku atd. Ne opravdu mi nepřijde vhodné jet na kole, objíždět po chodníku obchoďák a poté jet výtahem. Pokud to někomu přijde normální, tak prostě už není co k Ostravě dodat. :D

  Thumb up 3 Thumb down 3
 14. paulos :

  K bezpečnosti, ten den jsem taky přijel od Vratimova k Slez. hradu za soumraku. A teda taky jsem čekal zda mě tam někdo neokrade. 100m před hradem byly cítět pálení kabelů a na stezce postával hlouček 3 podivných týpků. Holt pátek v Ostravě, opákačka kabelů… :/ :O

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. Crazym :

  paulos: Tak od Sýkoráku můžeš i takhle https://mapy.cz/s/pesufezusu ale už slyším jak se ti nebude chtít tou džunglí a přes pojebané koleje a že se tam budeš bát aby tě někdo neokradl či neojel :D
  Tpč, proč tu lezeš do té Ostravy když je to taková hrůza, já bych zůstal v bezpečí pod máminou sukní :D

  Thumb up 3 Thumb down 14
 16. M. :

  Ostrava je město razovite, kdo se bojí, nesmí do lesa (na kolo). Ale jestli se bojíte na kole, tak těm agresorům přece můžete ujet, do té doby, kdy po vás nezačnou házet kdo ví co… Ale i tomu se dá ujet. Samozřejmě nijak toto neomlouvám, tyto Sherwoody jsou děs už jen proto, že něco takového existuje. Jen se tady ironicky směju, nad touto situací…

  Thumb up 2 Thumb down 2
 17. Jarmil Buqa :

  paulos:

  Naprostý souhlas. Ta lávka je dar z nebes!

  Přestože kromě „dnes tolik popularniho gravelu“ vládnu ještě prastarým HT RB a dokonce i celoodpruženym Supem, lávku vítám. Trasu kolem Ostravice znám, na projížďku celkem dobrá.

  Jako transportní trasa se mi ovšem nezamlouvá ani jako blbý vtip. Jezdit do práce, na nextbiku, neřku-li s dětmi, nějakými výtahy, nebo pod mostem přes obývací pokoj asi třicetiletého bezdomovce, to je, tvl, tpč, regulérně nhvn. Rozhodně nedoporučuji.

  Ale proti gustu…

  Co se týče bezpečnosti, jezdím po celé Ostravě denně a celoročně a bojím se leda aut a psů na vodítku… :)

  Thumb up 10 Thumb down 0
 18. Ing. K. :

  Crazym: Dobrý den, tu trasu po opačné straně Ostravice, než po které vede cyklostezka, vůbec nedoporučuji a spíše doporučuji se jí vyhnout. Před mnoha lety se tama dalo projet naprosto bez problémů, ale zhruba poslední rok se tam usídlili bezdomovci a jsou velice agresivní, jednou se mě snažili napadnout (to jsem tamtudy jen naposledy). Z dálky cítitelný zápach typický pro pálení plastů mě měl varovat. Za lávku do DOVu jsem velice rád, zcela bezpochyby bude přínosná více než pruhy přes Frýdlantské mosty. Konečně se člověk dostane z jednoho břehu Ostravice na druhý bez toho, aniž by se motal mezi auty na Frýdlantských mostech, motal se mezi lidmi u obchoďáku nebo riskoval zdraví průjezdem bezdomoveckým osídlením a překračováním frekventované vlakové trati.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 19. Dr. Kohn :

  Ing. K.: No ale pruhy na mostech udělali během měsíce. Lávka se řeší 6 let a teprve se staví. Tak si srovnejte co je rychlejší a alespoň nějaké řešení.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 20. Laďka :

  Je to moc krásné 👍 že konečně se dělá něco pro cyklistiku to už mělo být dávno za chvíli jsme důchodci ale vitální ✊

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.