Předprostor nádraží Bystřice nad Olší

Fotografie a popis projektu „Předprostor nádraží Bystřice nad Olší“.

Autor: FRIS architekti, Katarzyna Jursa Pieleszová, Adam Jursa

Realizace: 2021

Fotografie: Lukáš Chlebik

Výsledkem studie je řešení charakteru veřejného prostoru, odpočinkových, rozptylových ploch a zeleně v blízkosti nádraží v obci Bystřice. Podkladem ke zpracování studie byla již zhotovena dokumentace dopravního řešení. Našim zadáním bylo na ni navázat.

Věříme, že návrh propojí generace a osudy těch, kteří budou tento veřejný prostor užívat. Pro člověka je člověk největší atrakcí. Jeho přítomnost ve veřejném prostoru je tím, co z něj dělá místem setkávání. Věříme také, že bystřické přednádraží bude dobrou inspirací pro všechny okolní obce. Pracovali jsme s propustnou dlažbou, všechny přístřešky mají zelenou střechu. Propojili jsme přírodní materiály, jako je cihla, kámen a dřevo. Vytvořili jsme logické trasy pro pěší a veřejný prostor pro všechny.

Stav před realizací

Související články


Komentáře

 1. Hans :

  Decentní, pěkné

  Thumb up 12 Thumb down 0
 2. paulos :

  Skvělé že aspoň v těšínském Slezsku se nebojí odkazovat na cihlovou architekturu. To Ostrava svou minulost už dávno zapomněla a odkazuje se jen na beton.
  Zde by mě jen trápila reálná funkce té úzké střechy nad lavičkou. Zřejem to je jen stínění, ovšem teda dost drahé stínění. :D :)

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.