Cyklolávka DOV

Aktuální fotografie novostavby lávky pro pěší a cyklisty přes řeku Ostravici a lávky přes železniční vlečku podél Dolní oblasti Vítkovice. Nové lávky tak propojily slezský břeh Ostravice a Dolní oblast Vítkovice.

I když se cyklostezka půdorysně vlní, nevyhnula se i tak některým inženýrským stavbám. Lze zde spatřit nedotažení projektu. Respektive nevyvinutí větší snahy na ucelené řešení. Výsledná realizace pak vyvolává smíšené reakce.

Související články


Komentáře

 1. Vítek :

  Na cyklostezkách určených společně pro chodce a cyklisty začíná být kapacitní problém. Např. na přístupu k Slezskoostravskému hradu od Černá louky se jako chodec cítím velice nepříjemně. Podobné je to i na navazujících částech komunikací za touto cyklolávkou.

  Thumb up 24 Thumb down 2
 2. David :

  jen detail toho čerpadla nebo co to je už prozrazuje že je to návrh typu Pat a Mat :) Pokud ho tam dodatečně nevložili, což těžko.
  Ten kdo to navrhoval snad musel vědět že musí tu stezku vézt po celé šířce z bodu A do bodu B a zaoblit ji tak ať tam nejsou žádné výřezky jako tento, jestli tam aspoň dodají pruhy a značení, bude ten výřezek na straně chodců nebo cyklistů?
  Celkově ta lávka a oblast mohla už vypadat nějak atraktivně, je to velmi nudný a basic návrh, alespoň dodat mobiliář, piknikové stoly… další projekt bez nápadu ale hlavně že to něco spojí

  Thumb up 10 Thumb down 11
 3. MM :

  Vítek: Vidím to jako chodec i cyklista neustále. Jde čtyřčlenná rodinka a samozřejmě všichni vedle sebe, takže zabírají větší polovinu stezky a ostatní je musí obcházet nebo objíždět. Do toho děcka vyběhnou úplně mimo a je vymalováno. Já tam jezdím na kole fakt krokem a klepu si na čelo. Jako o u všeho zde chybí obyčejná ohleduplnost, respekt a slušnost. Myslím, že stezka je dostatečně široká, ale to máte stejné jako na dálnici. Tři pruhy a všichni jedou uprostřed a vlevo. 🤦‍♂️

  Thumb up 22 Thumb down 7
 4. PavelM :

  Chce to byt akorat trochu asertivenejsi pri pouzivani zvonku. Pulka cyklistu se ho boji pouzivat nebo ani nevi ze ho ma..

  Thumb up 7 Thumb down 3
 5. ELB :

  PavelM: Většina cyklistů zvonek ani nemá, natož, aby jej používala. Oblečeni jako pro astronauta, ale na zvonek a na zdravý respekt k fyzikálním zákonům často již nezbylo :) Pokud jde o mě, když jsem zrovna cyklistou, zvonek mám, používám jej a chodci na něj adekvátně reagují, takže průjezd je poměrně plynulý. Na druhé straně, je řada chodců, kteří třeba na cyklostezkách kolem Ostravice v centru města absolutně nerespektují, že jsou tam oddělené stezky pro cyklisty a pro chodce. Nedávno jsem byl (jako chodec) svědkem toho, jak rozlícený cyklista „vybrzdil“ dva podobně zasněné chodce na cyklostezce na Havlíčkové nábřeží: Něžně se dotknul vzorkem pneu jejich achilovek, vynadal jim, a rozjel se přímo, v rozporu s dopravním značením, do protisměru jednosměrné ulice kolem budovy soudu :) Tedy ano, chce to vzájemný respekt, cyklisti vpravo a chodci vlevo a lobotomii odložit až po vycházce, resp. vyjížďce :)

  Spojení Slezské Ostravy a DOVu mi příjde velmi praktické. Lávka se asi divem architektury nestane, ale účel plní. Šikany na stezce jsou asi dány zátěží bývalého průmyslového areálu. Lampa uprostřed cyklostezky není žádná, takže oproti MH jistě progres …

  Thumb up 13 Thumb down 0
 6. David :

  ELB:
  tak ta lávka se už stala jiným divem, ono použití kosočtverců při vjezdu k DOVu (viz první foto) opravdu symbolizuje vjetí do P*če…
  ale to už necháme tomu kdo s tímhle přišel i sebranka zastupitelů kteří to schválili :) za mě teda velký div, určitě ne obdiv

  Thumb up 5 Thumb down 6
 7. Tom :

  Mnoho cyklistů si z cyklostezek udělalo závodní dráhu, když mají prostor,tak je to super. Ale když jedou centrem,tak nechápu, proč nemůžou jet ohleduplněji a trochu zpomalit.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.