Cyklolávka DOV

Aktuální vizualizace a výkresy záměru vybudování lávky pro cyklisty přes z pravého břehu řeky Ostravice do Dolní oblasti Vítkovice.

zdroj: fajnova.cz

Související články


Komentáře

 1. Pikachu :

  A kdy se to má realizovat?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. riltr :

  už minimálně 2 roky :)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. MareK :

  Tak s nad bude i s lávkou vybudována cyklostezka do centra podél levého břehu a výhledově také do Hrabové.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 4. davidb :

  MareK:
  Směr na Hrabovou určitě ne- tomu nevěřím.
  Mě by stačilo kdyby se vybudovala lávka na Kunčickém jezu a tak se spojily Kunčice s Hrabůvkou.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Crazym :

  MareK: Proboha proč? To chcete mít asfalt fakt všude a bez značení se neobejdete? Vždyť páteřní asfaltová cyklostezka je na druhé straně a levá strana Ostravice je pro všechny co mají horské kolo sjízdná roky. Stačilo by udělat jen pár spojnic na důležitých trasách jako třeba navrhuje davidb na Kunčickém jezu (nebo tahle lávka do DOVu)a každý si může zvolit jestli asfalt na jedné, nebo šotolina na druhé straně řeky.

  Thumb up 16 Thumb down 4
 6. DRJPJR :

  Crazym: Verejna lávka u Kunčického jezu by se hodila. Nebo jinak… Ona tam lávka je, ne ? Ale je tam z obou stran zamčena mříž ne ? (Pokud si to dobre pamatuju).

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. DRJPJR :

  DRJPJR: https://pasteboard.co/JHbPw31.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. aggu :

  DRJPJR: Je to průchozí. Asi ne cíleně…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. Brzda :

  Crazym: Přesně, ta lávka tam snad bude, aby se dalo dostat z DOV na cyklostezku. K čemu vyhazovat další peníze a asfaltovat okolí řeky – nechápu a doufám, že to nikoho z kompetentních nenapadne….

  Thumb up 6 Thumb down 1
 10. Crazym :

  DRJPJR: Jednou jsem po ní přelézal když jsem byl líný to objet, byla zamčená a byl to adrenalin s kolem :-) Je sranda jak je na Mapách naznačena cesta https://mapy.cz/s/rofanelago Přitom by stačilo málo ale problém asi bude vlastnických vztazích a zodpovědností.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. davidb :

  Crazym:
  S kolem bych si to teda netroufl.
  Pozemky jsou Povodí Odry.
  Šlo to mezi Vratimovem a Hrabovou, určitě by to šlo i tady.
  Ale to by to vedení radnic museli chtít.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. davidb :

  Celý jež je na katastru Ostravy – jihu.
  Takže ani nemusí s jinou částí komunikovat.
  Stačí s Povodí Odry a majitel.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. koudy :

  Proč je to proboha zase tak vlnité?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Podle textu na Fajnova připravují i levobřežní cyklostezku
  !Vybrána byla druhá možnost – lávka umožní napojení na připravovanou levobřežní komunikaci, čímž dojde k přímému propojení s Karolinou a UNIVERZITNÍM KAMPUSEM NA ČERNÉ LOUCE.“

  Taky píšou, že chtěli získat územní rozhodnutí do konce roku 2020, ale nevšiml jsem si, že by proces vůbec začal.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 15. DRJPJR :

  Martin [msstavby.cz]: Já se v těch „levobřežních“ plánech už za ta léta ztrácím. Podle asi nejstarší prezentace, kterou jsem našel se plánovala „vlevo“ jenom nezpevněná stezka pro horská kola (ještě v době vrcholného budování DOV), v ÚP je zanesena silnice od Hornbachu přes DOV až na Černou louku (o které jsem kromě dokumentace, ke stavbě P3 Center místo Aglomerace nic nikdy neslyšel, ale předpokládám, že součástí by asi v dnešní době byla cyklostezka ? Navíc ale není ani na vizualizacích nakreslená). Navíc, co se týká propojení břehů… pokud vím, pořád je proti proudu v UP MÚK Moravská/Místecká a tzv. „prodloužená Moravská“, která by měla jít přesně po okraji haldy Hrabůvka, přesně v místech Kunčického jezu… Do toho Světlíkovy mega plány s celým H2 City…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Martin [msstavby.cz] :

  DRJPJR: Já myslím, že se v tom nevyzná nikdo, natož město. Zatím co zbytek města je výstavbou cykloinfrastruktury mnoho let nepolíben, plánuje se tu výstavby cyklostezky po levém břehu, když je na břehu pravém.

  jestli by u cesty co je plánované u bývalé aglomerace byla i cyklostezka, to nevím. Tady je problém vybudovat i chodník.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 17. Adam K. :

  Vypadá to na velmi zajímavé inženýrské dílo. To má dohromady tak alespoň 200 m, ne?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. rom :

  crazym:

  zatím jsem si netroufnul ani projít pěšky tu část, z části i z toho, že nevím, co kdo na mě vyskočí. Když je tedy sucho, dá se to bez nějakých větších problémů projet i na traku? dík

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. MareK :

  Crazym: na území města nejsem vůbec proti, aby na levé straně byla také vyasfaltovaná cyklostezka. Vytvořil by se tím okruh, centrum-Hrabová/Vratimov. Je to prostě infrastruktura, která se s časem vylepšuje. Nejdříve to byly pěšiny, pak šotoliny a nakonec asfalt. Osobně si pamatuji, jak na pravém břehu byla jen pěšina, a to se tam pohybovalo minimum lidí, teď, teď je to vyhledávaná trasa pro mainstream (ano, na horáku je to nuda, ale to je přirozený vývoj). Pro zážitek na horáku si budeš muset vybrat jinou trasu. ;-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 20. Crazym :

  rom: Podíval jsem se do archivu a je to právě 7 let co tam odstranily koleje po vlečce od Horbachu do Hrabové https://screenshot.cz/THY9U/ Když je sucho, tak ani trek by neměl být problém, když je mokro jsou tam kritická místa, třeba pod železničními podjezdy. Tohle https://screenshot.cz/57EAH/ je foto 7 let staré po čerstvém navezení zeminy v místě bývalé koleje, podle toho to kolo i vypadá :-) Dnes už je to sedlé a dá se i za vlhka. Jinak v té době jak se tam něco dělalo, tak už od Karoliny byla takhle vyjetá cesta https://screenshot.cz/NN0IE/ která na několika místech mezitím zarostla ale na MTB je v pohodě sjízdná. Já tam jezdil i v době kdy tam byla jen vyšlapaná pěšinka v bermě systémem pokus – omyl. Takže když nevyzkoušíš nikdy nic nezjistíš a víc než že se budeš vracet se ti nemůže stát :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Crazym :

  MareK: Přes to centrum to má význam ale mimo něj je to nesmysl mít všude asfalt. Ta „páteřní“ asfaltová cyklostezka po pravé straně od Hradu nahoru je super věc a už je kompletní až do Frýdlantu. Kdyby existovala před 40 lety v době kdy jsme měli jen galusky, nemuseli jsme jezdit směr Beskydy v provozu po cestách. Někde už to začali praktikovat, mimo zastavěné městské úseky a podél řek na náspech budují „jen“ šotoliny, ujede se a je v podstatě sjízdná pro každého a přitom nestojí tolik co asfaltový povrch. Konkrétně z Hrabové až do centra je možno většinu trasy vést po hrázích řeky nebo v místě bývalé vlakové vlečky, takže tam už jsou podklady zpevněné a úprava povrchů by byla jednoduchá. Ale kde není vůle a zřejmě i ochota se domluvit… Konkrétně na téhle trase je jen jedno „horší“ místo kde by se musely dělat větší úpravy a není tam zpevněný podklad https://mapy.cz/s/kudohenose a to je jen cca 600 metrů. Asfalt je tam zbytečný a kdo by náhodou ten směr chtěl jen na inlajnech či s kočárkem, může po druhé straně :-)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 22. davidb :

  Asfalt nemusí být všude.
  Stačí ten povrch (nejspíše šotolina), který je mezi jezem v Pržně a lávkou v Hodoňovicích a nebo Ostravicí a Novou Dědinou.
  Dá se to jet i na galusce a nejsou rám inlinisté.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.