Cyklointegrace dopravy v lokalitě Frýdlantských mostů

Ostrava plánuje integrovat cyklostezky přes Frýdlantské mosty na ul. 28.října.

Začátek plánovaného úseku u stavebně oddělené stezky po ul. 28.října u sídla společnosti Tieto.

Křížení s ulicí Vítkovická:

Řešení přes Frýdlantské mosty a rampy na ulici Místeckou:

Sjezd z Frýdlantských mostů do centra města:

Řešení v křížení s ulici Poděbradovou:

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. Patrik :

  Totální dopravní hnus, nebezpečný pro všechny účastníky silničního provozu. A tento paskvil je silně tlačen tou paní náměstkyní na investicích.

  Thumb up 18 Thumb down 7
 2. thrpst :

  Lepší než nic. Ale ještě lepší by bylo oddělení cyklopruhu aspoň menším obrubníkem a také by nebylo od věci uvažovat s tím, že někdo chce jet do centra nebo z centra.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 3. Pavel K. :

  Bude to divočina, a za pár let k tomuhle přibude ještě automobilový provoz k mrakodrapům… Jako jo, je dobré že se na tuhle část myslí i z hlediska cyklisty, ale celý ten objem frydlatskych mostů je prostě průšvih, tam nejde nic kvalitního bohužel vymyslet

  Thumb up 17 Thumb down 0
 4. xxx :

  Pavel K.: Nejlepší by bylo vést veškerou silniční dopravu pod zem (místo současných podchodů), aby na povrchu byly cesty pouze pro tramvaje, cyklisty a chodce. Ale to je asi moc ambiciózní. Levnější bude namalovat nějaké cyklostezky a tvářit se, že je vše vyřešeno.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 5. via :

  Na současné poměry ve městě je to ambiciózní projekt. Když už teda nebude cyklostezka, tak aspoň cyklopruhy a tady jejich trasování vypadá rozumně. Dalšího komentáře se zdržím, dokud si dílo sám neprojedu. Tyhle novinky se musí vyzkoušet, z obrázku to vydedukovat nejde.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 6. Ričí :

  No největší nával adernalinu očekávám při těch přejezdech připojovacích pruhů.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 7. Vladislav :

  Čím víc značek, tím víc addidass, to zas bude ležet mrtvých na asfaltu…

  Thumb up 9 Thumb down 1
 8. JSjr. :

  Patrik: Dopravní řešení kreslí odborný projektant s razítkem, ale na váš odbornější názor on určitě nemá.

  Thumb up 6 Thumb down 8
 9. Cyklista :

  via: Projet si něco podobného můžete třeba zde: https://1url.cz/6rLA8

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Vítek :

  Moc nerozumím tomu, proč je to jen dočasné do 31.12.2025. Co se chystá potom? Jak to v prosinci uvedou do původního stavu?

  Thumb up 9 Thumb down 0
 11. Hello :

  Patrik:Jak jste dospěl ke svému názoru,že je ten paskvil tlačen náměstkyní pro investice a i vlastě k tomu, že je to paskvil? Máte-li lepší návrh tak sem s ním.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 12. Crazym :

  Tak na té Poděbradove to bude lahůdka, na to už se těším na zmatené blondýnky v obrovském SUV kontra cyklisti :D A do toho vjezd autobusů MHD od zastávky s předností :D

  Thumb up 8 Thumb down 0
 13. M. :

  Crazym: bude to super podívaná, jen si skočím do Karolíny pro kafe a pak se můžu bavit celý den:-D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. aggu :

  Viděl někdy někdo cyklistu na cyklostezkách, která jsou nakreslená na okrajích silnic ve městech?
  Na hlavu. Taková už je celá tahle doba…

  Cyklisté potřebují vlastní koridory, nezávislé na cestách pro auta. V životě bych nedovolil svému dítěti, aby na kole vjel na silnici pro auta s namalovanou „cyklostezkou“.

  Thumb up 13 Thumb down 3
 15. Crazym :

  aggu: Sám jsi na hlavu :D Hlásím se a i když je nemám rád, tak jsem viděl dost cyklistů na takových stezkách, pravidelně je třeba vidím na Sokolské když se courám po chodníku cestou z lesa domů, protože tím pruhem nerad jezdím :D
  PS. Tak i strejda Google, sorry čokl Seznam je viděl :-) https://mapy.cz/s/pucuneroro Děláš ze sebe zbytečně chu.a :-)

  Thumb up 1 Thumb down 7
 16. Tom :

  Crazym: A přitom stačí slušně napsat,že jste tam cyklisty viděl. Já je tam taky občas vidím,dítě bych tam nepustil v žádném případě ani já. Proč hne silná slova a urážky. Je to jako na FB mezi voliči s výškou školou života.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. M. :

  aggu: viděl. Taky bych tam dítě nepustil, ani já sám bych tam nejel, ale jsou takoví

  Thumb up 5 Thumb down 0
 18. Dan :

  Hello: Protoze se tim prezentuje, ruSSaku.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 19. aggu :

  M.: Jistě, 2 až 3 cyklisti za den… Jen mě napadlo, jestli se pak takové „cyklostezky“ nemíjí účinkem. Pokud je tam takový „provoz“ a přitom mají sloužit jako paralelní doprava po městě, proč je vlastně budujeme? Abychom se mohli na konferencích „osvícených“ chlubit, kolik kilometrů cyklostezek už v Ostravě máme a jak jsme progresivní?
  LOL :-/

  Thumb up 9 Thumb down 0
 20. O. :

  Nejak nechapu tu snahu nacpat za kazdou cenu cyklisty do toho nejbrutalnejsiho provozu. Proc? Proc nehledat pro cyklisty nejake klidnejsi varianty, nebo kdyz uz je cpat k tem nejvytizenejsim dopravnim tepnam, tak jen k takovym, kde je pro ne jeste nejake misto (jako treba most na Ceskobratrske).
  Pred par lety se mluvilo o vyuziti tehdy planovaneho noveho podchodu u Stodolni i pro cyklisty. No, nejak se to nepovedlo, resp. nenavazuje na nej zadna cyklostezka, a asi uz se ani neplanuje nejaka navaznost a dalsi vyuziti. Tak je zkusime nacpat na Frydlantske mosty, ach jo. Spatne reseni pro cyklisty i pro auta.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 21. aggu :

  O.: Protože nastříkat barvu na asfalt silnice je levné. A můžete se velmi snadno chlubit „kilometry nových cyklostezek“.
  Které jsou k ničemu. Tedy pardon, můžete tak prudit řidiče aut.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 22. M. :

  aggu: Co já vím, kolik jich je, nestojím tam celý den a nepočítám je. Nicméně je zajímavé, že i když mají své vlastní cyklostezky mimo silnice (které ale vedou stejnou trasou), stejně se tam někteří idioti cpou a překáží. Hlavně ti na silničkách… Takže problém bych viděl v jejich hlavě, ne v tom, jestli někde cyklostezka je nebo ne.
  I když konkrétně na tady tuhle „cyklostezku“ se nesmírně těším :-D

  Thumb up 6 Thumb down 0
 23. StaréDacan :

  Skvělé,

  protože to jedna ze tří alternativ přejezdu vlaku (osobně bych to tedy vše zrušil a dal tam šraňky vždyť tam nic nejezdí v podstatě) z centra kamkoliv, jsem hlavně šťasten, že skončí toto psycho místo
  je to těch pár centimetrů mezi sloupem a srázem: https://goo.gl/maps/8UacjmYLdQ7yaW5d9

  Thumb up 1 Thumb down 0
 24. StaréDacan :

  Skvělé,

  protože to jedna ze tří alternativ přejezdu vlaku (osobně bych to tedy vše zrušil a dal tam šraňky vždyť tam nic nejezdí v podstatě) z centra kamkoliv, jsem hlavně šťasten, že skončí toto psycho místo velmi vhodné na průjezd kolem (jakož jediná schůdná varianta).
  je to těch pár centimetrů mezi sloupem a srázem: https://goo.gl/maps/8UacjmYLdQ7yaW5d9

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Tjov :

  Ve městě s tak kvalitním MHD a výškovým profilem, jsou kola úplně okrajová záležitost – volnočasová. O nějakém vytížení se dá hovořit hlavně na turisticky orientovaných trasách (kolem Odry, Ostravice apod) zbytek je jen čerpání dotačních titulů a super zakázky pro stavební firmy. Přes Svinovské mosty jezdí jeden echt pumpičkář (ano jede jak …) , nemá problém kličkovat mezi auty stojící na Vodárně v koloně po středové čáře 40tkou… přitom má paralelní trasu s vyústěním na až Vodárně. V mariánkách je na těch cyklopruzích zcela sporadický provoz… kdyby někdo alespoň provedl sčítání cyklistů a vyhodnotil smysl různých tras

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.