Rozšíření zdravotního střediska Mediland

Společnost LKM NOVA s.r.o., která vybudovala zdravotní středisko Medilant na ulici Zdeňka Chalabaly v Ostravě-Dubině požádalo městský obvod Ostrava-Jih o prodej pozemku pozemků pro výstavbu dalšího objektu.

Autor: studioArk s.r.o.

Žádost:

Vizualizace:

zdroj: ovajih.ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Jenda :

  Vizualizace velmi pobavila, ten atletický ovál tak nevypadal ani po slavnostním otevření panem Husákem. :D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. koudy :

  Z mé zkušenosti je to v Medilandu fakt fajn, jsou tam dobří doktoř a barák vypadá opravdu pěkně. Šel bych do toho.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 3. aldik :

  Hlavně aby tam bylo dostatek parkovacích míst a návštěvníci nezabírali místa na sídlišti.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 4. Crazym :

  Hleďme jak ten byznys se zdravím a veřejnými penězi vráženými do něj vynáší :-)

  Thumb up 6 Thumb down 5
 5. Tom :

  Crazym: A mají snad lékaři mít průměrný plat? Nevidím na rom nic špatného, státní nemocnice se také vylepšují. Mediální je navíc zavedené zařízení a je správně, že se rozrůstají.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 6. Winter :

  Tak já bych jenom připomněl, že mzda lékařů v soukromém sektoru je 2/3 oproti státnímu a u sester je poloviční. Takže o blahobytu doktorů to vážně není. Je pozoruhodné, jak stále někteří jedinci schvalují přerozdělování veřejných peněz ve prospěch vedení a podílových fondů.

  (A stejně to platí třeba pro soukromé školy)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Alena :

  To je všechno krásné, ale škoda, že majitel areálu nebo ti, co o tom všem rozhodují (či budou rozhodovat), nebydlí v přilehlých panelácích. Na věc by se určitě dívali úplně jinak. On totiž každý rozvoj má své meze…

  Thumb up 0 Thumb down 4
 8. Mirek :

  Tak třeba mě ta vizualizace nepobavila, naopak mě jako zdejšího obyvatele pěkně vytočila. Musí tady být opravdu všechno zabetonované?! Nemůže tu být aspoň trochu větší zelená plocha? Budeme se koukat do oken dalšího baráku? Nemůže mít zdejší školní mládež trochu zeleně kolem svého sportoviště? A přemýšlí někdo nad tím, jak se tím zase zahustí zdejší provoz? Už tak je v pracovní den problém přejít cestu u Medilandu… A proč? Jen proto, že majitel Medilandu potřebuje další miliony? A určitě nebydlí tady na sídlišti, že… Ať si ty svoje lákavé řeči nechá od cesty. Myslím, že v Ostravě je dost jiných brownfieldů, kde se „to“ může postavit.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 9. Nuny :

  Mirek: Nemáte náhodou za barákem Bělák a vedle baráku velkou zelenou plochu ?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Mirek :

  Nuny: A co to, proboha, mění na tom, že se omezí plocha hřiště, že se dále zahustí provoz na silnici a zaplní už tak zapráskaná parkoviště, že tu bude další „bedna“, ještě k tomu výšková, a že se zase zabetonuje další zeleň?
  A hlavně, nebydlím v (Bělském) lese, ani na té zelené ploše, ale u toho hřiště, takže mi tu hned pod nosem vyroste třípatrový barák. A může mi tu někdo z LKM NOVA povídat líbivé řeči o „citlivé“ zástavbě… Aby za pár let přišli s požadavkem, že už jim to (zase) nestačí a potřebují další pozemek (stejně jako několikrát rozšířili svoje parkoviště a pořád je plné).

  Thumb up 0 Thumb down 3
 11. D-r :

  Co jsem slyšel, tak už mají zelenou.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. balde :

  Za mě jediné co bych požadoval, aby si pod budovou vybudovali parkovací stání, kliendě i ve vetším počtu, měto by mophlo přispět a pak místa nabídnout občanům k pronájmu, nebo aby mohli obyvatelé na parkingu parkovat od 18 do 6 volně, jinak projekt super.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Mirek :

  D-r: To nejspíš ano, viz
  https://ovajih.ostrava.cz/zastupitelstvo/Materialy_k_jednani_zastupitelstva/Podklady_jednani_ZMOb-JIH_16/OMJ_ZMOb_0006_22-ZMOb-JIH_1822__16_MS5/duvodova_zprava_anonym.pdf

  Rozhodně je ale velmi zajímavé doba, kdy to bylo zveřejněno: „Oznámení o záměru prodeje bylo na úřední desce zveřejněno v období od 21.12.2021 do 06.01.2022.“

  Kolik lidí mělo přes Vánoce asi tak zájem se tím zabývat, pokud by si toho snad všimli? A už jen ta volba termínu přes svátky, když 3. 1. 2022 bylo až v pondělí, omezila dobu na reakci občanů reálně sotva na polovinu… A nevšiml jsem si, že by o tom byla zmínka v Jižních listech. Možná jsem to přehlédl, ale že by tam nebyly větší oslavné články o takovém zlepšení péče o občany, když jindy se tam (mj.) popisuje kdejaké pískoviště a opravený kus cesty?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Alena :

  Mirek:
  jo, taky jsem si všimla, chytrý tah… Jak jsem zjistila, lidi okolo bydlící ani netuší, že se tu bude něco stavět. Většinu z nás tady totiž ani nenapadlo, že by se tu v tom prostoru ještě vůbec něco dalo postavit.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. D-r :

  Mirek: Za 4 mil.))), to je zadarmo.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.