Chelčického 649/10

Fotografie renovace bytového domu na ulici Chelčického v centru Ostravy.

Původní stav:

Související články


Komentáře

 1. AlešK :

  Fasáda pěkná, ale tu děsnou lampu na ni soudruzi nedomysleli.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 2. balde :

  AlešK: ta lampa bude určitě města

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Fanda :

  Skvěle opravený historický dům v centru Ostravy.Jen tak dále.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Barák bezpochyby vypadá dobře ale..
  Kdysi jsem se tu pozastavoval nad tím když město vrazilo do vedlejšího domu balík a porovnával jsem kolik jsme jako SVJ vynaložili na údržbu protějšího domu a říkal, že za ty prachy bych ho měl „zlatý“. No a tento barák to dnes absolutně překonal. Dnes jsem se totiž ve Zpravodaji Centrum co se mi ocitl nevyžádaně ve schránce dozvěděl kolik do tohohle domu vrazili a šel jsem do kolen. Přečtěte si sami na straně 3 https://moap.ostrava.cz/cs/o-moapu/media-a-zpravodajstvi/zpravodaj-centrum/rok-2022-1/Zpravodaj_02_2022.pdf
  Opět se mi potvrdilo, že z cizího krev neteče :-)
  Opravdu musí vlastnit město takové byty v centru? Jakou sortu lidí těmito byty kolikrát většími než 100 m2 hodlá město podporovat? Ty ekonomicky silné nebo ty ekonomicky ohrožené? Jak se to slučuje s paragrafy o hospodaření se svěřeným majetkem? Není lepší se takto ekonomicky náročného majetku zbavit a ty peníze přesměrovat třeba do ekonomicky výhodnějšího bydlení v méně exponovaných lokalitách které by tímto mohli i pozvednout tím, že je oživí? Já to stále nechápu :-( A pak se ještě tím ekonomickým nesmyslem prsí v „stranickém“ tisku proč? Aby nás nasrali ještě více? Fakt to chce nějaký radikální řez…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Crazym :

  Barák bezpochyby vypadá dobře ale..
  Kdysi jsem se tu pozastavoval nad tím když město vrazilo do vedlejšího domu balík a porovnával jsem kolik jsme jako SVJ vynaložili na údržbu protějšího domu a říkal, že za ty prachy bych ho měl „zlatý“. No a tento barák to dnes absolutně překonal. Dnes jsem se totiž ve Zpravodaji Centrum co se mi ocitl nevyžádaně ve schránce dozvěděl kolik do tohohle domu vrazili a šel jsem do kolen. Přečtěte si sami na straně 3 https://moap.ostrava.cz/cs/o-moapu/media-a-zpravodajstvi/zpravodaj-centrum/rok-2022-1/Zpravodaj_02_2022.pdf
  Opět se mi potvrdilo, že z cizího krev neteče :-)
  Opravdu musí vlastnit město takové byty v centru? Jakou sortu lidí těmito byty kolikrát většími než 100 m2 hodlá město podporovat? Ty ekonomicky silné nebo ty ekonomicky ohrožené? Jak se to slučuje s paragrafy o hospodaření se svěřeným majetkem? Není lepší se takto ekonomicky náročného majetku zbavit a ty peníze přesměrovat třeba do ekonomicky výhodnějšího bydlení v méně exponovaných lokalitách které by tímto mohli i pozvednout tím, že je oživí? Já to stále nechápu :-( A pak se ještě tím ekonomickým nesmyslem prsí v „stranickém“ tisku proč? Aby nás naštvali ještě více? fakt to chce nějaký radikální řez…

  Thumb up 2 Thumb down 6
 6. thvari :

  Crazym: – když město podporuje sociálně slabé, lidi nadávají, že si to mají zasloužit
  – když město podporuje střední třídu, lidi nadávají, že to jsou vyhozené peníze
  – když udělá radnice to, co navrhuješ, budeš nadávat, že vyhazujou peníze v jiné lokalitě, protože ty bys to za své zvládl levněji
  – kňůůůů

  Nejlépe bytový fond zas rozprodat, aby tam nejlépe byly kancly jak v devadesátkách a nebydlel tu vůbec nikdo. :D :D

  Thumb up 7 Thumb down 2
 7. rom :

  Považuji za velkou chybu, že se v tom novém BD na Jánáčkové nedala minimální cena nájem. Odvážní to vysoutěžili významně pod trh – kdo tam bydlí. Viděl jsem ta zajíždět celkem luxusní auta. Nájem by se měl dále průběžně soutěžit. To není závist, ale zachování tržního prostředí.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: V uvedeném odkazu mě teda dost vyděsilo tohle:

  Thumb up 3 Thumb down 1
 9. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: Furt lepší než původní stav a děsí mě spíš novináři, je to Úprkova 11 :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Crazym :

  Původní stav https://mapy.cz/s/hakapazuma

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. Johnny :

  Crazym: Nejsem si jistý, zda je to „furt lepší“. Z hlediska obyvatelnosti bytů určitě ano, z hlediska kolemjdoucího chodce ovšem byl původní stav daleko méně invazivní a určitě se dalo kolem projít bez rizika migrény))

  Thumb up 5 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Energeticky určitě teď lepší, ale ta barva fasády… :D

  Thumb up 4 Thumb down 1
 13. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: Klid, to je jak s autem, barva nejezdí a přidáš-li si barvičku a rychlé pruhy, koně nepřibydou :D
  A kecy o migrénách jsou fakt k smíchu, i takovéto „estetické prohřešky“ tam tu lokalitu zvednou. Znám to tam dobře a už je to tam nebe a dudy proti době kdy jsem tam chodil před 40 lety do tělocvičny https://mapy.cz/s/mehafomole a to byl adrenalin :D

  Thumb up 2 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.