Rekonstrukce Domova Korýtko

Domov pro seniory Korýtko se dočkal dlouho plánované celkové rekonstrukce, spojené s nástavbou a přístavbou. Práce by měly být zahájeny v prvním čtvrtletí roku 2022.

Rekonstrukce, která by tento domov z osmdesátých let minulého století stavěný v socialistickém stylu měla posunout mezi nejmodernější i architektonicky přitažlivé pobytové zařízení pro seniory, je rozložena na přibližně dva roky. Po rekonstrukci nabídne nový domov 254 klientům.

V rámci rekonstrukce bude vybudována nástavba objektu A s rozsáhlou střešní terasou a rovněž nové terasy pro všechna patra objektů B a C. Její součástí je výměna všech rozvodů sítí (voda, kanalizace, elektro, slaboproud, osvětlení). Mezi dalšími chystanými zlepšeními jsou například nový stravovací a prádelenský provoz, zvětšení podlahové plochy pokojů, buňkový systém sociálních zařízení vždy pro dvě bytové jednotky. Vestavěny budou moderní centrální koupelny na každém patře, nový společenský sál a multifunkční místnost, dodána bude i nová trafostanice. Objekt i střecha budovy budou kvalitně zatepleny a celý objekt bude energeticky optimalizován. Klienti se mohou těšit i na nové situační řešení zahrady s pergolami, vodním prvkem, zvýšenými záhony a veškeré nové vybavení pokojů, pracoven, společenských prostor a celého interiéru objektu.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

  1. Hans :

    Teď přemýšlím, proč se nějaký typ vertikálních zahrad nepoužívá více při rekonstrukcich těch obrovských paneláků na sídlištích, příp. škol apod… bylo by to jak estetické, tak prospěšné. :)

    Thumb up 5 Thumb down 1
  2. Ondřej Koutňák :

    Hans: Protože je to drahé. A nutné neustále udržovat – což je taky drahé – nikdo z nájemníků se o to nepostará, musí se na to najmout firma. Dát to na vizualizaci je levné a efektní.

    Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.