FM upraví bývalé autobusové stanoviště

Frýdek-Místek už má studii pro úpravu starého autobusového stanoviště.

Frýdek-Místek už má k dispozici studii k úpravě zastřešení starého autobusového stanoviště. Výrazně se zkrátí, zbytek se opraví a přidají se nové moderní prvky. Stanoviště je nyní ve špatném stavu a ze dvou třetin nevyužívané. Jeho kompletní oprava by navíc byla velmi nákladná.

Zastřešení na bývalém autobusovém nádraží ve Frýdku-Místku už je v nevyhovujícím stavu. A tak se řešily možnosti, co s ním.

Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: „Zadali jsme vytvoření architektonické studie architektu Liškovi a ten nad tím stávajícím zastřešením přemýšlel v tom smyslu, že se část odstraní a zůstane pouze nutná délka pro nynější potřebnost.“

Část původní konstrukce se tak opraví a využije. Zastřešení by mělo zůstat zhruba pro dva autobusy.

Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: „Rozměry zastřešení té zastávky zůstávají stejné, co se týká šířky zakrytí. Určitě se bude dát pořád nastoupit suchou nohou do autobusu. Zkrátí se pouze délka. A ještě ta zastávka bude doplněna o nějaké zástěny, aby tam nefoukalo nebo lidé nebyli na dešti, na sněhu.“

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: „My jsme teď v konečné fázi, kdy už jednáme s technickými službami, které by to měly revitalizovat. Plán jste viděli, společně s hlavní architektkou jsme dospěli do konečné podoby.“

Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: „Bude v současných barvách, v antracitové, uvažuje se o tom, že by se doplnila fotovoltaickými panely a byla pěkně nasvětlená. Odstraní se stávající lavičky a ty se nahradí nějakými moderními prvky. A samozřejmě ještě informační tabulí o odjezdech autobusů.“

Oprava původního zastřešení byla odhadnuta na částku kolem čtyř milionů korun. Plánované úpravy mají být o více než polovinu levnější.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: „My jsme přemýšleli, jestli je to skutečně nutno v takovém rozsahu tam mít tak velkou zastávku. A chtěli jsme to také s ohledem na finance pořešit nějak úsporně. Už není potřeba tak velká, protože tam nezajíždí tolik autobusů. Je to městská zastávka, která do budoucna nevíme, jestli tam zůstane, s ohledem na úpravy na Hlavní třídě, tak jak plánujeme do budoucna po dokončení obchvatu. Takže zatím je toto řešení, které by mělo být pro všechny přijatelné.“

Práce by měly začít v průběhu letošního roku. Město chce postupně pracovat na opravách všech zanedbaných míst a zastávek.

Stávající stav přístřešku

zdroj: polar.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Sanju :

  „Stanoviště je nyní ve špatném stavu a ze dvou třetin nevyužívané. Jeho kompletní oprava by navíc byla velmi nákladná…“ Já tomu nějak nerozumím. O 500 metrů dál je novější autobusové nádraží. Tady bychom se snad neměli bavit o tom, jestli opravit vše, nebo jen kousek, ale o tom, proč to staré vlastně ještě používat?

  Thumb up 1 Thumb down 8
 2. petrk :

  Sanju: citace ze stejného textu, jen o pár řádků níže (zas tak dlouhý text to není): Je to městská zastávka, která do budoucna nevíme, jestli tam zůstane

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. Ic540 :

  Ona tam nezůstane téměř jistě.
  Při revitalizaci Hlavní třídy bude umístěna na Hlavní třídě. Nebude se tam muset zajíždět. Ušetří se v jízdním řádu minuta či dvě. No a na Hlavní třídě bude autobusový záliv. Na 99%.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 4. Jakub FM :

  Hlavní třída bude upravena nejdříve za 10 let. Takže je fajn to trochu zvelebit.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 5. Aleš :

  A proč autobus nebude mít pro ty 2 autobusy záliv?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. mkyral :

  Aleš:Jediné co udělají je to, že opraví zastřešení. Výstavba zálivu by byla komplikovaná. Do parku to neposunou a dělat ubírat parkoviště a dělat kolem zastávek „obchvat“ taky ne. Tohle je pouze dočasné řešení.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Michal Š´tastný :

  Za mně úplně zbytečně utracene peníze

  Thumb up 0 Thumb down 3
 8. Chodura :

  Ta varianta s FVE panely, nezní vůbec smysluplně, když a) nevíme, jestli ta zastávka tam vůbec zůstane, b) sklon přístřešku je na SV stranu.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.