Koh-i-Noor se stěhuje z Prahy do Bílovce

Z pražských Vršovic po více než sto letech odchází společnost Koh-i-Noor. Majitel továrny, společnost Koh-i-Noor Waldes, koupila továrnu Massag ve slezském Bílovci.

„Zatím se jedná o dva samostatné podniky, Koh-i-Noor a Massag. Nejdříve v horizontu jednoho roku dojde k dokončení převozu strojů a technologií do Bílovce, pak dojde k fúzi a případné změně názvu,“ představil program pro další měsíce ředitel společnosti Petr Bohumínský.

Podnik ve Vršovicích na původních strojích, které jsou mnohdy více než sto let staré, vyrábí patentky, špendlíky, komponenty pro autoprůmysl, nýty pro pořadače či skládací metry. Netýká se to jen textilní galanterie, podnik lisuje třeba i uzávěry do sifonových bombiček, které míří do gastronomických provozů na vývoz do Spojených států.

Areál továrny Massag v Bílovci:

zdroj text: e15.cz

Související články


Komentáře

 1. Ričí :

  Cool. Obě místa náhodou velice dobře znám. Stará budova Kohinooru ve Vršovicích bude transformována v rezidenční projekt:
  https://prazsky.denik.cz/podnikani/misto-spendliku-lofty-vrsovicka-tovarna-se-zmeni-v-rezidencni-ctvrt-20190430.html

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Crazym :

  No super, v Práglu vzniknou byty za balík + „restaurace, kavárny a služby pro veřejnost“ a k nám na východ se přestěhuje robota :D

  Thumb up 4 Thumb down 7
 3. Skeptik :

  Jen aby to nebylo: robota Ukrajincům, peníze Pražákům, hluk a problémy Bíloveckým.
  Koh-i-noor Praha, původní majitel Jindřich Waldes, žid – zcizeno nacisty, znárodněno Benešovými dekrety, provozováno komunisty, zprivatizováno, nyní asi výhodně prodány pozemky.

  Thumb up 6 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.