Zpřístupnění Nových Vítkovic se blíží

Deník zveřejnil aktuální fotky areálu Nových Vítkovic. První část první etapy revitalizace pomalu finišuje. Jedná se o ty objekty, které budou hrát roli i na červencovém festivalu Colours of Ostrava – Pec č. 1, areál Hlubina a Plynojem (mrkněte na video vizualizace plynojemu v naší diskuzi).

Aktuální stav bude k veřejné prohlídce 20.3.2012 v rámci dne otevřených dveří Vítkovic.

Celá první etapa má být hotova do října 2012. Naváže na ní etapa druhá, která realizuje Svět techniky.

více fotek u zdroje v rámci rozhovoru s Janem Světlíkem: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Pěkné, a to na třetím obrázku co jsem identifikoval jako zatahovací střechu včetně bočních okapových svodů se mi jeví jako velmi dobrý nápad. Že by se u nás blýskalo na lepší časy… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  No je videt ze kdyz jeste tady mame lidi kteri umi myslet hlavou. Kdyby to delal nekdo jiny tak by tam dal jen zamkovou dlazbu a nazval by to REVITALIZACE VYSOKYCH PECI….. s podtitulem ze se to promenilo do krasy :-D :-D na nic jineho by se nevzmohl.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Crazym :

  No využít starý portálový jeřáb na zatahovací střechu není zas tak náročné na myšlení ani provedení ale cení se hlavně ten nápad, který tomu prostoru dá postatně větší možnosti využití a já doufám, že se jich najde dost. Chvíli mi trvalo tu halu najít a má ideální polohu pro pořádání koncertů apod., je pár kroků od zastávek a v místě kde hlasitý zvuk nikoho rušit nebude, snad jen porodnici ve Vítkovické nemocnici ale ta má vedle sebe už teplárnu, tak je zvyklá… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. michal :

  Jsem zvědav, jestli ta všudepřítomná rez Nových Vítkovic bude někdy opatřena nátěrem. Zatím ta žlutá barva v tom rezivém ráji razí jak pěstr na
  oko.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Ladik :

  Pro Crazym: nejde o portálový jeřáb,ale pracovní mostový jeřáb ,který sloužil obsluze VP1 pro přípravné práce před provedením vlastního odpichu na vys.peci. Jinak toto zastřešení má samostatný pohon.Tolik pro zájemce,neznalé jak nový systém funguje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Crazym :

  to Ladik: Ok, teď jsem dostatečně poučen o rozdílech mezi jeřáby, to nicméně nemění nic na tom že to využití se mi líbí… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.