Dolní oblast Vítkovice – reportáž

Vysoká pec se změní na vyhlídku, z bývalého plynojemu vznikne aula až pro tisíc pět set lidí a bude sloužit nejen jako školské zařízení, ale například i jako divadlo nebo konferenční sál. Budova energetické ústředny se zase změní v interaktivní muzeum. Zábavnou formou se tam zájemci seznámí hlavně s technickými vědami. Dále by zde měly vzniknout dvě parkoviště s více než třemi sty místy, naučné stezky včetně turistického značení i sadové úpravy, které propojí prostor mezi jednotlivými technickými památkami.
„Naučné stezky, které zde vzniknou, budou rozděleny na dva okruhy, technologický a vysokopecní. Budou opatřeny orientačním systémem, který všem návštěvníkům umožní poznat tyto technické památky,“ říká vedoucí odboru Strukturální fondy společnosti Vítkovice Rodan Broskevič. Po nové naučné stezce mezi vysokou pecí, multifunkční aulou a Malým světem techniky se první návštěvníci projdou příští rok v červenci.

reportáž Dagmar Famfulíkové: ceskatelevize.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.