Železniční zastávka Úvalno

Stavební práce na železniční zastávce v Úvalně jsou dokončeny. Objekt bude primárně sloužit jako informační centrum.

Tentokrát v malé obci Úvalno, kde mnoho let chátralo prázdné nádraží. Od roku 2010 se ji vedení obce snažilo získat do svého vlastnictví. Nakonec ji od SŽDC v roce 2016 za 30 tisíc korun získalo. V roce 2018 Úvalno získalo titul obec Moravskoslezského kraje a s tím spojenou dotaci milion korun. Bylo rozhodnuto, že se tyto prostředky využijí právě na záchranu a rekonstrukci nádraží. V roce 2020 se začalo s rekonstrukcí. Budova železniční stanice v Úvalně se změnila k nepoznání. Rekonstrukce si vyžádala asi 3,5 milionů korun. Budova bude primárně sloužit jako Informační centrum. Turisté, cyklisté, návštěvníci obce, ale i místní se zde dozví maximum o obci a okolí, o všech zajímavých místech a také o kulturním dění. Budou zde taky veřejná WC, což jistě ocení hlavně cyklisti projíždějící po nedaleké cyklostezce.

zdroj foto: FB Úvalno
zdroj text: FB Prázdné domy

Související články


Komentáře

 1. MareK :

  Nejvíce se mi líbí ta podlaha v hale, nejhorší jsou ty pilíře síťařů, to neskutečně kazí dojem

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. G.H. Bondy :

  Krása jak se dá historické budově vtělit jiná funkce a slouží v plné své hodnotě dále.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 3. Andrew :

  ocistit ten sloup uprostred mistnosti neni v planu?!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. adamous :

  Andrew: Na to uz nezbyl budget.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.