Obnova nádraží Úvalno

V Úvalně na Krnovsku místní opravují historickou nádražní budovu z roku 1875. Obec odkoupila dlouho chátrající objekt od Správy železnic za čtyřicet tisíc korun. Po rekonstrukci v něm vznikne informační centrum s občerstvením a zároveň bude budova využívána jako čekárna.

„V současné době se provádí sanace obvodového zdiva, bude následovat celková rekonstrukce budovy. Velký důraz je kladen na zachování historického vzhledu objektu,“ řekl stavbyvedoucí Petr Malinovský. Po rekonstrukci bude budova sloužit především jako informační centrum a čekárna s veřejným sociálním zařízením. Využívat ji budou moci i cyklisté projíždějící po kolem vedoucí cyklostezce. „Pořídili jsme také starý služební vůz zhruba z roku 1950 a chceme do něj umístit velký železniční model, kde budou objekty z obce a okolí a turisté se interaktivní formou dozvědí o turistických cílech a zajímavostech v obci a okolí,“ popsal záměr starosta obce Úvalno Radek Šimek (nez.). Opravy nádražní budovy by měly být ukončeny k 31. srpnu. V září pak obec chystá její slavnostní otevření. 

zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.