Železniční zastávka Úvalno

Starší fotografie obnovy budovy železniční zastávky Úvalno.

Fotografie zaslal čtenář Václav Jež. Děkujeme!

Aktuálnější stav a další informace můžete vidět v reportáží ČT.

Téměř rok trvala rekonstrukce nádražní budovy v Úvalně na Krnovsku. Obec ji získala před 6 lety za 40 tis. Kč. Příští rok tam chce otevřít infocentrum a prodejnu s občerstvením. Celá rekonstrukce vyšla přibližně na 3,5 mil. Kč.

Snímky ze září 2020

Původní stav:

Související články


Komentáře

 1. MareK :

  Původní vzhled mi více evokuje rakousko-uherské mocnářství, nový vzhled mi nějak nesedí, ale tím neříkám, že je to špatně.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. Slosor :

  MareK: Mě nový vzhled evokuje Prusko, na jehož hranici Úvalno leželo. Každopádně nádhera a skvělý počin obce.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. VU :

  Je na fotkach opravdu stejna budova?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Jann :

  VU: Proč by nebyla. Plně hrázděné budovy, to je doba středověku. Ty co vznikaly na přelomu 19. a 20. století jsou často jen semihrazděné (hlavní prvky) nebo zcela falešné hrázděné, tzn. hrázdění ve skutečnosti imitují jen latě přibité na zdivo. Tady je to hádám, trochu celé obrácené na ruby. Na původní subtilní hrázděný skelet přilepili z energetických důvodu další vrstvu a na tu pak ještě imitovali režné zdivo a hrázdění pomocí latí. Výsledek je originální, energeticky vyhovující stavba, která v hlavních rysech zachovává původní vzezření budovy.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. Svizzera :

  Poukázal bych i na další velmi povedené počiny v této obci, viz prezentace na konferenci Brownfieldy jako příležitost od 1:12:00 dále (https://www.youtube.com/watch?v=RTB8qGwsrXo&ab_channel=Moravskoslezsk%C3%A9investiceadevelopment%2Ca.s.)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. VU :

  Jann: Dekuji za info.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.