Opava západ – zahájení prací

Správa železnic vybrala zhotovitele rekonstrukce výpravní budovy na opavském západním nádraží. Práce provede společnost Metrostav DIZ ze skupiny Metrostav. Část nákladů pokryjí fondy EU – operační program Životní prostředí.

Do konce srpna příštího roku by měla být hotová rekonstrukce výpravní budovy opavského západního nádraží.  Investorem stavby je Správa železnic, která ve výběrovém řízení vysoutěžila  zhotovitele prací za 78,8 milionu korun.

Komplexní rekonstrukce nádražní budovy má zlepšit její stavebně-technický stav. Celkovou úpravou projdou prostory pro cestující, objekt bude bezbariérově přístupný. Zateplením dojde ke zvýšení jeho hospodárnosti a snížení provozních nákladů. Nově zde vzniknou prostory pro potřeby Policie ČR.

Po skončení rekonstrukce budovy zde začnou práce i na revitalizaci přednádražního prostoru, které se ujme město.  Termín, kdy budou tyto práce zahájeny, zatím nebyl určen. Celá investiční akce je ve stádiu příprav.

zdroj text: opava-city.cz
zdroj vizualizace: zdopravy.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Honza :

  Jen bych doda, že název stanice je Opava západ,t.j. bez pomlčky.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 2. Pavel :

  Mapový server má hodně staré údaje. Po rekonstrukci kolejiště v roce 2016 vede po viaduktu přes Olomouckou ulici jediná kolej, před samotnou nádražní budovou je dnes sedmero kolejí, ne devatero jako na přiložené mapce. https://mapy.cz/letecka?x=17.8886153&y=49.9384559&z=20

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. NaNo :

  Jen by mne zajímalo kdy se to bude rekonstruovat protože zatím se absolutně nic neděje

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.