Zelený dvůr – aktuálně

Developer projektu Zelený dvůr v Ostravě, společnost Skanska úspěšně zažádala o prodloužení platnosti stavebního povolení. Jako důvod Skanska uvedla, že se nepodařilo zajistit finanční zdroje na pokrytí stavby.

zeleny dvur

zeleny dvur

zeleny dvur ostrava

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  Nedostatečné finanční zdroje, to se Ostravou táhne jak červená nic. Nevím, netuším, možná i nechápu, jak je možné projektovat něco a nevědět, že na to nemám. Bohužel že takto dopadá tady skoro každá stavba, kdy se buď nepostaví nic, nebo se tak ořežou náklady, že se de facto postaví něco, co nemá s vizualizací nic společného, to není nic veselého a ptám se proč? Lidé se namlsají na vizualizacích, jsou opiti, jak se lidově říká, rohlíkem, a potom se postaví kočkopes. Myslím si, že je v Ostravě asi něco špatně, kdy se zaprodaly luxusní čtvrtě pro bydlení sociálně slabších obyvatel a stále se to nezměnilo a „gró“ Ostravy je bydlení v panelácích.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 2. Michal :

  éééé, moc vysokééé. Snížit, neuvidíme na Čapkárnu.
  Výškové stavby nepotřebujeme a nechcemééé!

  Thumb up 3 Thumb down 8
 3. Petr :

  Je to smutné. Občas chodím na tyhle stránky a prohlížím si, co že se má všechno v Ostravě nového stavět, ale posléze si uvědomuju, že jen málo ze všech těch vizualizací a plánů, které tu jsou, se opravdu uskuteční. Je to hrozná škoda, v ostatních městech tak obrovské problémy s realizací nemají. Nejsem si jistý, jestli se Ostrava s takovou dokáže zvetit…

  Thumb up 6 Thumb down 1
 4. aggu :

  Petr: Nevím úplně přesně co je smutné, ale když se podívám na současné první dvě stránky projektů, je odložený jeden jediný. Který samozřejmě vyvolal obvyklou salvu ostravské sebelítosti. Pak už bych musel dlouze vzpomínat (Jindřich, Nordica2). Doporučuji si ten poměr avizováno / odloženo&zrušeno ještě jednou přepočítat ;)

  Thumb up 4 Thumb down 7
 5. Petr :

  aggu: Samozřejmě, i tak se to dá vidět.
  Já ovšem uvažuji také fakt, že spousta z těch věcí nejsou novinky, naopak se zde dlouho opakují, spousta z nich jsou pouze myšlenky (př. výsledky architektonické soutěže), spousta ještě plány, které zatím nejsou v realizaci, a ta část projektů, která už měla být realizována nebo zrovna je uskutečňována, má většinou problémy. (Kampus Palace, RedHouse, DK Poklad, tento projekt, nemluvě o projektech, které jste uvedl vy)
  Samozřejmě některé již stojí, a to je velmi dobře, protože já jsem rád, když se Ostrava vylepšuje, ale jelikož si troufám říct, že vím, jak to zhruba v této oblasti v Ostravě funguje, mi nestačí nic jiného než hmotné výsledky. Ty bohužel dle mého názoru většinou nejsou.
  Na Vašem místě bych choval více respektu a slušnosti k názorům jiných lidí, je zcela normální, že každý posuzuje věci okolo sebe jinými měřítky.
  Pěkný den

  Thumb up 5 Thumb down 1
 6. aggu :

  Problém bude ve vágním používání slov. Když se řekne „spousta věcí jsou novinky nebo myšlenky“ a já tam vidím až na jednu výjimku stavby v lešení nebo před kolaudací či po ní, tak to nelze (z mého pohledu) považovat za jiné měřítko nebo pohled, ale na daném vzorku za omyl. Nebo rozbujelý defétismus.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Chlapec by si měl zjistit, kde vlastně Čapkárna je. Jak ve výšce je problém i v solitérnosti staveb uprostřed bloku.
  Petr: Spíše je to tím, že jen Ostrava je tak dopodrobna mapována díky tomuto webu. Myslím, že o stavbách z jiných měst se dozvídáš jen z větších médii, že? A to většinou až po realizaci, nebo jeho začátku.A kdo by by psal, že to a to zas nevyšlo, když i málo novinářů ví, co se vlastně bude stavět.
  Rado: S těmi paneláky souhlasím, nechápu, jak v nich může někdo bydlet dobrovolně, pokud má na jiné bydlení. S tím „Bohužel že takto dopadá tady skoro každá stavba“. Ne to fakt ne :) To je zas hospodský výstřel.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 8. Thunderbird :

  Pekný projekt. Ale bez vyřešení problémů ovzduší se v Ostravě-centru nepohneme dál. Noví obyvatelé nepřijdou a část těch současných odchází :(

  Thumb up 3 Thumb down 2
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Thunderbird: Jo jasně :D
  Poptávka po bydlení v centru města stoupla podle údajů M&M reality holding a.s. meziročně skoro o 15 %.
  – Lidé vyhledávají především nové bydlení
  – Zájem hlavně mladých lidí, singles i rodin o bydlení v centrálních částech Ostravy se také odráží na rostoucím nájemném i prodejních cenách bytů.
  -Nárůst nájemného i prodejních cen bytů oproti roku 2013 činí 10 %. V porovnání s rokem 2012 je to podle znalce v oboru oceňování nemovitostí Jaromíra Kleina dokonce 25 procent!

  Thumb up 2 Thumb down 3
 10. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Zrovna nedávno jsem mluvil s realitním makléřem o prodejích bytů v Ostravě.Jednoznačně mě usvědčil, že největší zájem je o 2 lokality:Centrum,Poruba…pak je mezera a zbytek.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: mno.. ja myslim, ze Thunderbird to blbe naformuloval. myslim, ze stale plati, ze z OV lidi spis odchazi, nez prichazi (kdyz tak me opravte). ze se lidi radsi stehujou spis do centra, nez na nejake sidliste, mi prijde prirozene. ale vzduch je tezko problem centra, to je problem celeho mesta / regionu…

  a taky tyhle maklerske zongly s cisly, to by clovek musel udelat analyzu, co tim hybe. to je jake navyseni? jakoze najmy, ktere existovaly v 12 se zvyslily v 14 o 25%? anebo v tom je treba karolina, ktera je drazsi, v roce 12 se teprv stavela a tudiz zveda prumer i kdyz clovek bydlici treba u domu umeni ma najem lautr stejny.. takove prumery nemam moc rad, pokud neni to prostredi staticke..

  Thumb up 5 Thumb down 2
 12. aggu :

  Stáhněte si plnou verzi koncepci rozvoje kultury Ostravy na magistrátním webu > http://goo.gl/ROzSeS
  Jsou tam mj. rozebrané jako okrajové podmínky kultury i demografické, sociální a další charakteristiky, hezky v tabulkách a koláčových grafech, tak jak to my laici máme rádi ;)
  A z nich mj. vyplývá, že z lidí kteří se odstěhují z Ostravy, 2/3 zůstává, většinou na jižní a západní hranicí Ostravy, a 1/3 jde mimo kraj (především Praha).
  Podmínky pro život se zlepšují hlavně v centru, takže se nedivím že jde nahoru. Poruba stagnuje od doby co byla postavená. Jih jde (až na pár čtvrtí) bohužel pomalu dolů. Všechno sedí.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 13. MM :

  martin [msstavby.cz]: Rozhodně bych se neopíral o statistiku realitní kanceláře. Zájem o byty v centru je, ale okolo milionu. Takových bytů moc není a pokud ano, je problém se stavem nebo s místem. Říci, že o bydlení v centru je zájem a neuvést kde, je zásadní nedostatek. Celý Přívoz je na dně a stahuje další a další ulice, Mánesova, Maroldova, Myslbekova. Ubytovna u Penny marketu a na Sadové, kvalitě bydlení rozhodně neprospívá. Zeptejte se obyvatelů na Sokolské třídě jak se jim vedle ubytovny bydlí. Tam šli ceny výrazně dolů. Lokalita u Alberta, křižovatka 30. dubna, Poděbradova, tak to sídliště je taky cenově dole. Zkrátka říkat, že o bydlení v centru je zájem, není úplné. Je to stejné jako říkat, že je zájem o bydlení v Monaku, poptávka je o 25% vyšší než minulý rok, ale lidé jsou ochotni za byt dát maximálně milion. Tím pádem je ten zájem virtuální, protože za tyto peníze nic slušného nekoupíte. Thunderbird má pravdu s ovzduším, koksovna Svoboda centrum výrazně zatěžuje, je tu smrad a prach. To vám řekne každý, že v centru se velmi práší i v bytech. Výstup je takový, že lidé by do centra šli, ale za výrazně nižší ceny, tím pádem centrum není bráno jako prestižní jak tomu bývalo, což je škoda.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 14. Balde :

  MM: doporučuji zadat do google – graf nabídky a poptávky, třeba vám dojde co znamená růst cen o 25%

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. MM :

  Balde: Nechápu váš komentář. Nikde nepíšu o růstu cen o 25%. Snad každý ví co je nabídka a poptávka. Než si začnete číst grafy, chce si zjistit realitu. To je jako s průměrným platem, který většina lidí stejně nemá…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Sanju :

  Vzhledem k tomu, že ta dvouletá lhůta vyprší ani ne za měsíc… nějaké novinky?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Rýša :

  Sanju: Novinkou třeba bude, že nezažádají o další dvouletou lhůtu, ale hned o čtyřletou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Sanju: Vzhledem k situaci, která panuje na MOaP bych ani o prodloužení nežádal. Náletové dřeviny mohou být MOaP označený za důležitou zeleň, tudíž je nedovolí pokácet. Přilehlé komunikace by nesplnily dopravní obsluhu, protože v Ostravě stojí člověk v kolonách hodiny každý den, že.

  Navíc po zkušenostech společnosti Skanska v jednání s MOaP v projektu CB centrum Českobratrská, si po tak otřesných zkušenostech Ostravě vyhnou obloukem.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: Nj, ale Skanska žádala o prodloužení platnosti stavebního povolení, takže vlastně povolení měli a pí starostka a spol. by už stavbu ovlivnit snad nemohli, i když je tam ta tradiční ostravská zeleň. Nebo se pletu, a i když investor stavební povolení má, tak mu stavbu může město ještě zatrhnout?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. Crazym :

  Tak co myslíte, kde se stala chyba? https://www.sreality.cz/detail/prodej/pozemek/komercni/ostrava-cast-obce-moravska-ostrava-ulice-krizikova/725257820#img=1&fullscreen=false Ostrava!!! :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.