Centrum bydlení pro seniory Křižíkova

Z dokumentů MOaP vyplývá záměr výstavby Centra bydlení pro seniory na Křižíkově ulici.

Dne 15.8.2012 požádal majetkový odbor Magistrátu města Ostravy o stanovisko k záměru města prodat pozemky v k. ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava (lokalita ul. Křižíkova) ve vlastnictví statutárního města Ostrava, svěřené městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz za účelem výstavby Centra bydlení pro seniory.

Na pozemcích parc.č. 1198/7 – 1198/27 stojí garáže cizích vlastníků. Žadatelem je společnost EBM Partner. Žádostí ze dne 17.2.2012 požádala o koupi části pozemku 1198/4 o výměře 613 m2 z celkové výměry 4 115 m2 společnost Skanska a.s. v souvislosti s výstavbou projektu „Zelený dvůr“.

Zastupitelstvo městského obvodu usnesením č. 0329/ZMOb1014/7/12 ze dne 31.5.2012 vydalo souhlasné stanovisko k prodeji uvedené části předmětného pozemku. Stanovisko bylo předáno na majetkový odbor magistrátu dne 13.6.2012. Na předmětnou část výše uvedeného pozemku má společnost Skanska a.s. uzavřenou nájemní smlouvu na dobu neurčitou, za účelem realizace stavby komplexu bytových domů.

Odbor investic a místního hospodářství nemá k prodeji předmětných pozemků námitek s tím, že bude umožněn příjezd vlastníkům garáží postavených na pozemcích parc. č. 1198/7-1198/27.

Komise investiční a strategického rozvoje na své schůzi dne 20.8.2012 doporučila orgánům městského obvodu vydat souhlasné stanovisko k záměru města prodat výše uvedené pozemky.

Mimořádná rada městského obvodu usnesením č. 2324/RMObM1014/59/12 ze dne 24.8.2012 doporučila zastupitelstvu městského obvodu vydat souhlasné stanovisko k záměru města prodat výše uvedené pozemky.

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  No zamer zajimavy, lokalita dobra, jen by me zajimalo jestli se jim podari odkoupit i ty garaze.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. thrpst :

  Je až neuvěřitelné kolik je takových lokalit prakticky v centru města.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aldik :

  thrpst: Tím lépe, alespoň je pořád kde stavět :-) .. ovšem někteří investoři si radši vyberou louku za městem, tím samozřejmě nemyslím továrnu nebo hypermarket, to patří za město. :-/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. thrpst :

  Spíš vnímám jako špatné, když se pak v takových lokalitách staví banality typu ocelových nebo ŽB hal (Poruba vedle bazénu) a podobné jednopodlažní budovy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. MM :

  Dávám palec nahoru. V lokalitě bydlím tak vím, že se tam stahují různé osoby. Není to oplocené, garáže zdevastované, ideální příbytek pro bezdomovce. Pro seniory ideální lokalita, všude kousek, poliklinika v docházkové vzdálenosti. Jsem rád. Ještě by to chtělo zastavět zbývající část pozemku. Měl tam být velký projekt výškových budou, ale to byla utopie. Uvidíme…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  MM: Utopie ne. http://www.msstavby.cz/tagy/zeleny-dvur/ co vím ( co se dá vygooglovat ) , všechny potřebné dokumenty mají.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. MM :

  martin [msstavby.cz]: Vím a sleduji to, ale myslím si, že stavět se to nebude, rozhodně ne v této velikosti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.