Centrum bydlení pro seniory Křižíkova – popis

Podrobnější informace a nákres dvou možných variant zamýšleného nového Centra bydlení pro seniory na ulici Křižíková v Ostravě.

Včera jsme zveřejnili dokumenty Obvodu města k záměru výstavby centra bydlení pro seniory v lokalitě Křižíkova nedaleko plynáren, zde jsou další informace. Nutno upozornit, že popisek ulice „Karvinská“ na mapkách není správně – i dle okolních budov jde o ulici Křižíkova.

Na hlavní vstup je přímo navázána recepce, multifunkční sál s jídelnou a knihovnou a čekárna pro lékařskou ordinaci. V přízemí je dále umístěn gastro provoz, kancelářské a technické zázemí, paliativní péče a prádelna. Další nadzemní patra jsou určeny pro bydlení. V každém patře je umístěno 12 bytových jednotek.

Nepostradatelnou součástí areálu je uzavřená zahrada, která obsahuje chodníčky, lavičky, stolky a drobné umělecké předměty, které klientům zpříjemňují zdravotní procházky.

varianta 1:

varianta 2:

zdroj: ebmpartner.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  No osobne nevim ke ktere variante bych se priklanel. Kazdopadne nevite nekdo kolik pater by to melo mit? nikde jsem to nenasel….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: 6

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. MM :

  Já bych volil druhou variantu, byla by jasně definována uliční čára. První varianta je asi pro obyvatele příjemnější, ale zase dům na nic nenavazuje. Podle těch nákresů jsem pochopil, že půjdou pryč veškeré garáže i ty dvoujgaráže u cihlového domu. To je snad nejlepší zpráva, bude to vypadat kulturně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. LoLec.CZ :

  Taky bych byl pro druhou variantu. Kdybych byl senior a uvažoval o bydlení tam, tak druhá varianta má větší zahradu :-) Ovšem v ideálním případě bych ty parkovací místa schoval do podzemního podlaží, protože fakt nevím, kam chtějí umístit všechny ty „chodníčky, lavičky, stolky a drobné umělecké předměty, které klientům zpříjemňují zdravotní procházky“ :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. via :

  Konečně ten malý Stalingrad zbourají a místním obyvatelům navrátí pocit civilizace. Já se roky těšil na 16patrové věžáky Zeleného dvora, ale důchoďák taky dobrý. Ta lokalita (myslím celý ten shluk ulic) mně přijde dost nedoceněný.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. MM :

  Ještě by mělo město zvelebit ten parčík hned přes ulici. Je to pěkná zelená plocha, ale totálně nevyužitá a zpustošená. Navíc na ulici jsou nesmyslně lampy veřejného osvětlení na opačné straně než chodník, takže večer není cesta příjemná. Také se dá zlepšit parkování, cesta se může o kousek rozšířit do zeleně. No a hned přitom upravit navazující ulici Slavíčkovou, která je příliš úzká a neumožňuje parkování. Díky přítomnosti Hornické polikliniky, na kterou lidé dojíždí autem, je toto místo dopoledne přecpané auty :-( Jinak se mi tam bydlí výborně :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.