Zásahy do krajiny – září

Přehled významnějších stavebních projektů na území města Ostravy za měsíc září 2016 z dokumentu „Zásahy do krajiny“.

 1. Nová Karolina – II. etapa, první část – bytový dům F
  Na Karolině bude zahájena výstavba dalších bytových domů. Z dokumentu vyplývá, že by se mělo začít s bytovým domem „F“.
  karolina
  karolina
  karolina 2 etapa
  NKobjektF
 2. Novostavba bytových domů Na Burni, Slezská Ostrava

  Více jsme o projektu psali ZDE.
  na burni

 3. Rekonstrukce a výstavba rohového objektu Domova Slunovrat, Ostrava-Přívoz
  privoz
 4. Stavební úpravy a přístavba hasičské stanice na ul. Tešínská 41, Ostrava-Radvanice

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Jestli budou stavět ten další dům na karolině, pak je to super, ty prázdné „louky“ působí děsně depresivně.

  Thumb up 38 Thumb down 1
 2. David :

  thvari: A to si ještě nebyl na bramborovém poli…po sklizni. To je úplně na zhroucení!

  Thumb up 22 Thumb down 8
 3. jiří :

  ty domy na karolině na 1 a 2 fotce vypadaji moc pěkně už chci vidět kdy to budouu stavět a jak bude vypadat snat taky pěkně.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. thvari :

  David: to věřím! dám si na ty sklizně pozor :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. thvari :

  A co skelet, přátelé? Viděl jsem tam minulý týden bagr a něco se tam kutilo, už jsem celý nesvůj, aby z toho bylo něco oku lahodícího…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Ono se tam toho děje více. Dodělávají se zdi suterénu. Začíná se betonovat další patro. Probíhají vyzdívky. Jen tak letmo z tram…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Boriqua :

  Super! Ty louky jsou ještě fajn, ovšem, uvědomuje si někdo, kam se ti rezidenti budou z okem dívat? Pokud se nebudou dívat na Trojhalí, Novou Karolínu nebo Karolínu Park, tak je bude strašit pohled na zanedbané a neurbanisticky zalesněné pozemky Černé louky a zanedbané a náletovou zelení zarostlé koryto řeky Ostravice. Fakt nechápu, proč dané místo které spojuje Seidlerovo nábřeží, Černou louku, řeku Ostravici a Novou Karolínou doteď nezačalo měnit. PS: ona lanovka co má jezdit, by jezdila přesně těmito místy, nevím, zdali si to lidé uvědomují, ale neviděli by nic jiného než stromy, stromy a keře, protože Slezská Ostrava, řeka a DOV je jeden velký brownfield… jde o to, že STROMY jsou fajn, ale ne na úkor města. http://www.imagehosting.cz/?v=dssd.png
  Dané místa si umím představit jako upravené prostory, které co 14 dní obvod poseče. Propojil by se tak obrovský kus města a centrum by se uzavřelo.

  Doufám, že jednou projekt MS Stavby se rozroste do online mapy, která bude lidmi editovatelná, plná pocitových map, vrstev, přehledů budovaných a plánovaných komunikací + staveb…

  Thumb up 14 Thumb down 0
 8. jiří :

  no uvidime jestli postavi tu lanovku kdo ví
  jinak na skeletu se pracuje v plnem proudu par fotek s postupu rekonstrukce http://bagrista2.rajce.idnes.cz/skelet_ostrava_dostavba/.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Danek :

  Fajný článek o Ostravě a výzkumu kraji atd.S rektorem VŠB a kandidátem na Hejtmana.myslíte že vyhraje, já doufám že ano.Než neschopný Novák.http://archiv.ihned.cz/c1-65459290-superpocitac-urychlil-vyzkum

  Thumb up 2 Thumb down 2
 10. Xavier :

  Danek: Nejsem si jistý, proč mají tihle lidé tendence se kompromitovat tím, že kandidují za takové strany (Vondrák ANO, předtím Močkoř (býv. rektor OU) s Kainarem), ale nemyslím si, že v tom budou čisté úmysly. ANO bych nevolil, ani kdyby tam kandidoval Ježíš zároveň se všemi apoštoly. To už raději Satana jako nezávislého :-D

  Thumb up 2 Thumb down 5
 11. thvari :

  Xavier: Pan Vondrák asi bude o dost lepší hejtman než pan Novák a programově mi je o dost blíž, ovšem kandidovat za nedemokratické hnutí oligarchy Andreje Babiše… politika je holt plná paradoxů. Pro mne je kvůli tomu také nevolitelný.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. Danek :

  Xavier: No vidíš a já se snažím hlasovat hlavou.Když to napíši jednoduše, rozdají si to 2strany socani a ANO.Za mě je Novák nedůvěryhodný(kauza Dědič) a pamatujte kolikrát jsme probírali stav letiště..jak to že se nedaří vyjednat další linky a proč.Položte si otázku jste spokojeni s počtem linek,kolik přivedl Novák linek za svého dlouhodobého působení?já ne.(i když v posledním roce je tady Dubai a Milan)…jelikož se blížili volby najednou by se dotoval Helsinki a Amsterdam.Novák vyjednával prodej,pronájem letiště s čínany..to by mohlo rozhýbat cargo i osobku..dnes o tom ani zmínka(mělo se uskutečnit do konce roku 2015)..kde je výsledek,napovím nikde.Jednal o česko-činském techn.centru.několikrát jednal s čínany(2*v číně)a výsledek opět napovím…nikde.Když jsem poslal dotaz(na česko-činský techn.park) do MSdeníku na on-line rozhovor..2dny před začátkem(nebylo mi odpovězeno..proč asi…tyto otázky se přece nehodí do repertoáru úspěšnosti, že?)Novák bohužel není ani jazykově vybaven..vůbec nechápu jak muže funkci hejtmana vykonávat.Oproti tomu mám velice dobré reference od zaměstnanců na pana Vondráka(podle mého dlouholetého kamaráda, který na VŠB pracuje a ten říkal, že za jeho rektorovaní se škola neuvěřitelně zvedla(aplikovaný výzkum na špici VŠ z českých škol,zakladatel fakulty,superpočítač…opravdu za ním stojí výsledky a samozřejmě je jazykově vybaven.Třeba rozvoj letiště je podle něj prioritou.Prostě jsem ze 100% přesvědčen, že jeho vyznám pro kraj bude úplně jinde než u Nováka….Kdo jiný než člověk který něco dokázal může vést tento kraj???Jen musí vyhrát s co největším rozdílem aby ho šíbři s Novák s Babkou neodsunuli na 2kolej…asi tak.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 13. Ambry :

  ke skeletu – jsem moc zvědav, jak bude vypadat montáž obvodového pláště, zatím je to stavební klasika – ytong, betonáž, prvky ztraceného bednění,…ale je vidět, že se to skutečně hýbe, což je super. Obvodový plášť by měly být spec. panely měnící barvu pod různým úhlem dopadu světla. A co Jindřich – další stavba, která byla avizovaná? Nevíte někdo něco?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. aggu :

  thvari: Jestli hlasuješ podle toho, kdo je šéf té či oné strany tak si nepochopil princip krajských voleb.
  To co se v MSK děje poslední 3 období je třeba rozbít a zkusit to jinak. Artistické duo Novák-Babka ale moc dobře ví, koho oslovují a co musí dělat aby svůj elektorát opečovávali u piva, buřtů a nadávek. Ti ostatní se volbami nenechávají obtěžovat, Novákovi se vysmějí u filtru z Etopie, DJ setu z Nového Zélandu nebo brčka na chatě. A přesně s tím Novák počítá, protože pak se bude smát on.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. thvari :

  aggu: Princip krajských voleb politicky nechápeš ty. Krajské volby historicky vždy byly odezvou na vládu v Praze. Navíc mám zásady a ANO není demokratická strana, jejíž úspěch potenciálně ohrožuje demokratické uspořádání v České republice jako takové, např. skrz „přátelské“ vazby mezi Babišem a Zemanem. Tudíž pro ně nebudu hlasovat.

  S tím, že je třeba rozbít duo Babiš-Novák bezezbytku souhlasím, takže myslím, že jsi mne spíš jen nepochopil. Pro mne jsou volitelné strany v opozici našeho kraje. Že to všichni hodí nedemokratické straně proto, protože „předvídají“, že nikdo jiný nemá šanci a „má nízké průzkumy“, a budou tak vytloukat klín klínem, to už je jejich problém. Žijeme ve svobodné zemi a hlasovat může kdo chce, pro koho chce :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. PetrP :

  Nechcete tady zase řešit politiku, že ne???!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. aggu :

  thvari:
  Další trochu mimoběžný dialog ;)
  „Krajské volby jako historicky daná odezva na vládu“. Nerozumím.
  O „demokracii“ a iluzích o „demokratických“ stranách bychom mohli zaspamovat další 3 screeny…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Danek :

  thvari: Nikdo ti nepodsunuje koho nemáš nebo máš volit.Rozhodni se podle sebe.Ale aggu má v tomto opravdu pravdu….funkce hejtmana nebo primátora je funkce člověka, který má na starosti daný kraj nebo město.(cesty,zdravotnictví,investice,letiště atd.)Ve většině případů a to máš pravdu ty, že je odezvou na vládu v Praze…potažmo jen v tom, že tato vláda je úspěšná…čili je předpoklad, že se v zastupitelstvech krajů budou objevovat pravě zastupitelé Ano nebo ČSSD.+jsme kraj voliči socanů a to i přesto, že třeba OKD-RPG stojí za nimi…Takže není předpověd, ale je jasné,že se bude rozhodovat mezi nimi…a aby vytvořili koalici potřebují naše hlasy a právě proto,aby se rozbilo spojenectví Novák-Babka.V Anu máme opravdu vyzrálého a schopného kandidáta…Takže pokud je někdo spokojen ze stavem kraje at to dá ČSSD, pokud né volte jinak.Já nejsem…dle mě potřebujeme investice(dostat sem prestižní firmy,inovace,technologické firmy,výrobu a výzkum,posílit školství a zdravotnictví,z Ostravy udělat skutečné centrum regionu,přitáhnout sem investice,zaměřit se na sektor služeb.letiště(další linky s Mošnova)+cesty(třeba cestu na Slovensko+obchvat Třinec+a FM,prodloužená Rudná.)…práce je dost, ale je třeba,aby na ní dělali kvalitní lidé.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 19. aggu :

  PetrP: Politika lidí ve vedení města / kraje řídí kroky dvou velikých investorů staveb v kraji. Magistrát investuje v Ostravě ročně cca miliardu. Kraj nevím. Vláda nevím.
  Deal with it.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 20. thvari :

  Danek: Však v pohodě. Opozice hlasy taky potřebuje, už proto, že vyhraje-li ANO, bude dost pravděpodobně potřeba složit funkční koalici a já fakt nechci, aby to bylo ANO-ČSSD a pan Novák byl dál ve vedení kraje jako druhý nejvyšší muž kraje.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Danek :

  thvari: No ale když si to zkalkuluješ(samozřejmě nevíme poměr hlasů)..kdo by měl spolu vytvořit koalici?Třeba ANO+ČSSD(kdyby byl Vondrák hejman,to bych bral)než třeba ČSSD+komunisti+SDP(Top09 nebo ODS)…tim by odstřihli ANO….a bylo by to samé…proto to chce aby Vondrák vyhrál s co největším rozdílem…aby on vybíral s kým do kolice…chápeš.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. Xavier :

  Danek: Je smutné, jak předvolební průzkumy ovlivňují lidi v jejich volebních preferencích. SANEP si napíše, že ČSSD získá 23%, KSČM 20,1 a ANO 19,7, a lidi si okamžitě v hlavě vypnou jiné možnosti, jen aby náhodou jejich hlas nevyšel nazmar. Nedivím se, že pak vyhrávají stále stejné strany. Mají to ti filutové vymyšleno krásně.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. Danek :

  Xavier: Na nějaké průzkumy jsem se vůbec nedíval.Mužeš mi prosím tě nebo někdo jiný napsat…kdo by se tam měl v nějakém rozumném měřídku dostat(aby měl dostatek hlasů, aby vytvořil s nějakou stranou koalici???)…lidi uvažujte.Třeba ODS tipuji na tak 7%(mají co dělat ze sebou a hrabou se ze dna,Top09…to dá jen blázen) nebo kdo ještě..co tam tedy dáte,lidi???Třeba při parlamentních volbách bylo jasné, že vyhraje ANO a duležité bylo ostřihnout spojení pseudopravice.ODS-Top09…proto já jsem dával hlas ČSSD, jen pro to,aby se rozmělnili sily mezi ANO-ČSSD….a jak jsem předpověděl tak se i stalo…myslíš, že jsem hloupy a že jsem dal i předtím na nějakopu agenturu.???

  Thumb up 1 Thumb down 3
 24. bapi :

  Danek: Danek: Přesně tak. Je to mezi ANO a ČSSD, jedna z těch stran tady tu koalici skládat bude, takže ať si každý rozhodne, jestli to tady Palas a pak Novák dělali dobře. A kdo zbývá? Klasicky KSČM jako třetí vzadu. Pak je ODS a KDU, kteří víc jak 5-7% určitě neudělají. TOPka tady nebude mít ani 3%, Piráti nějak podobně a jedině už teda to seskupení STAN a Ostravak má nějakou šanci těch 5% udělat. Žádnou další stranu tam nevidím, takže by mě zajímalo, koho chce místní osazenstvo volit. Připadá mi to jako breky diskutujících na iDnesu, kteří to pak naházejí Svobodným. No uff.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Xavier :

  Danek: bapi: Já neříkám, že člověk, který je hloupý, dává na agenturu. Tyhle vlivy jsou podle mě vedeny celým inteligenčním spektrem.
  Jinak, trošku poupravím to, co píše Bapi. Stan a Ostravak dle preferencí nemají ani jedno procento, TOPka má 2,1 a Piráti 4,0. Nedivím se – jako jediní mají jakž takž jasné představy o tom, co by chtěli, a co můžou chtít. Čímž neříkám, že je budu volit, protože s nimi tyto představy nesdílím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Danek :

  bapi: No konečně mě někdo pochopil a díky za to.Už mě to trochu mrzelo tady plkat.Jen chci říct tohle.Já se v Ostravě narodil, žiji tady,mám tady ženu(která je z kraje ale né z OV)děti, pracuji tady….mám tento kraj a město v srdci.Jen si myslím , že kdyby tady byli ve vedení schopnější politici..a opravdu vás pořád baví číst jaký kraj mám potenciál.Je čas to proměnit ve výsledky a zařadit se k velmi uspěšným.Když tady příjde člověk o kterém si myslím, že umí(a mi je jedno zda je s té nebo s té strany)Já chci aby tady přicházeli investoři, lidé kteří podnikají,aby se jim dařilo,fungovalo letiště s dostatečným počtem linek, lidé neodcházeli jinam atd.Myslím , že spojenectví Vondráka a Macury by mohlo fungovat….podle mě totiž moc kraj s městem nemluví….

  Thumb up 3 Thumb down 0
 27. bapi :

  Danek: Já s Vámi naprosto souhlasím. O fungování kraje mám možná nepřesnou představu, ale od hejtmana bych očekával shánění zahraničních investorů, snahu získávat peníze v Praze a EU na ty „cypaté“ projekty, které obyvatelům MSK usnadní a/nebo zpříjemní život (všechno od vlakové dopravy Ova/FM/Opava/Bohumín/Karviná přes koncertní síň, knihovnu a dům umění v Ostravě po rozšiřování letů z Mošnova), řešení odchodu mladých lidí do Prahy atd. atd. Práce je tam hodně a ruku na srdce – volit „malé“ strany je fajn, ale u kolika z nich má člověk jistotu, že by s Novákem-hejtmanem nešli do nějaké tří-barevné koalice?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Danek :

  bapi: No tak nějak jsem ted koukl,koho tedy budu volit a tak si čtu:Co si o tom myslíte, je to vhodný kandidát?http://ivovondrak.cz/cs/zivotopis,a co dodat k tomu,stím se musím ztotožnit:
  Moje vize

  Jmenuji se Ivo Vondrák, jsem rektorem Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Vítám Vás na svých osobních stránkách.

  Jsem rodilý Ostravák, patriot, věřím v tento kraj a lidi v něm. Dlouhodobě jsem pracoval v USA a Rakousku a jako profesor přednáším po celém světě. Náš kraj je neopakovatelný ve své poctivosti – u nás se vždy tvrdě dřelo, zdejší lidé jsou přímí a féroví.

  Moravskoslezský kraj přesto čeká několik výzev: zlepšit životní prostředí, získat investory nejen z východu, ale i ze západu, podpořit rozvoj technologií v průmyslu, abychom vyráběli s maximální přidanou hodnotou a tím vytvářeli nová pracovní místa.

  Pojďme udělat maximum pro to, abychom našemu regionu vrátili respekt a prestiž. Budu rád, když se k mé vizi přidáte.

  Přeji Vám vše dobré.

  prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 29. jiří :

  no tak skelet už dodělavají toje super konečně ho zadělají.jinak nevi někdo kdy mají začit s rekonstrukci dul jindřich stale se tam nic neděje.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 30. Danek :

  Xavier: Tak jen se vracím ve zkratce k volbám do krajů a jak jsem si stačil všimnout tak Xavierovy připomínky o tom, že jsem zhlédl nějaké průzkumy od agentury byli mylné a předpovědi se mi naplnili.Takže velice rád přiznavám, že jsem měl pravdu, včetně Bapiho. Ted jde o to, aby se vytvořila smysluplná koalice.Ano,KDU,ODS..si myslím, když bude Vondrák hejtman je myslím v pohodě.Jinak je tu první rozhovor v deníku..jen část…zbytek v tištěném títra.Vondrák to má v hlavě srovnané..to lze podle obsahu článků vidět. http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/vondrak-chci-byt-hejtmanem-a-pozvednout-ekonomicky-tento-kraj-20161009.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 31. thvari :

  Danek: taky nekriticky přiznám, že jsem měl pravdu při tom, volit opozici – silnější opozice vyloučila koalici ANO-ČSSD (i když stát se to klidně v budoucnu může) – mít Nováka jako muže č. 2 v kraji po těch aférách by bylo k zblití. vidět ten jeho kyselý výraz bylo včera k nezaplacení. to samé KSČM, propad o 10 procent, chrochtám blahem. Nechci říkat, že všechno za těch 8 let podělali, ale „pravicová“ koalice bude zas nový impuls. Aspoň do té doby, než se někdo zamotá do nějaké politické aféry …

  Thumb up 6 Thumb down 0
 32. Danek :

  Tak se pozemky na Karolině vrátí městu. http://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000005950/ostrava-ziska-zpet-pozemky-v-centru-po-developerovi. Ted to opravdu chce vzít do rukou a udělat to pořádně)pan primátor to vystihl přesně) a připravit projekt finančního centra….jak jsem kdysi navrhoval.Chce to přijít ze smysluplným projektem oslovit s tím politiky, stát,Czechinvest..aby pomáhali se shanením investorů+propagace na veletrzích.využít prostředky EU+archit.soutěže.Mix kancelářských budov a bydlení.(bydlení bych spíš navrhoval blíže k černé louce-řece).Máme místo v centru přímo u zastávky MHD.Ostrava přesně toto potřebuje….využijme potenciál který máme a pak čekejme nárust obyvatelstva…dá se tam vytvořit třeba 10000prac.míst tak dotoho…nevidím důvod proč by tady nemohli působit významné světové firmy.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 33. David :

  Danek: Osobně bych do toho přimíchal i prostory pro moderní a samozřejmě čisté technologické firmy. Mix financí, technologií a bydlení by mohl být jedinečný.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 34. Danek :

  David: Souhlas a na to lze také ve velké míře čerpat prostředky z EU(jilikož na těchto projektech se podilí VŠB:Proč nemít krasnou výškovou stavbu kde bude mix office,laboratoří,dílen pro výrobu atd.Proč třeba nevyužít činských peněz..volejte Tvrdíka.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 35. thvari :

  Danek: Tvrdíka bych, s odpuštěním, nevolal, ten pán je definice slovního spojení „skutek utek“.

  Chtělo by to v Ostravě mrakodrapy. Teda jakože „mrakodrapy“. Výškové budovy by se mi na panoramatu s komíny a věžemi moc líbily. Ostrava skyline. á, nechal jsem se unést.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 36. Martin [msstavby.cz] :

  Upřímně mám strach z toho, že studii na využití lokality Karolina bude dělat Útvar hlavního arch.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 37. Danek :

  thvari: Pokud v 3*menší Olomouci mají 2vyškové stavby kolem 70m a další se bude stavět(ještě jim se to tam vůbec nehodí..do panoramatu historického města)tak nevidím důvod proč by nemohli stát i u nás.Taky Jindřich zatím nestojí v nové podobě.Proč se s němi nedomluvit na vyškové budobě jak chtěli před tím, ale místo 2 vyškových budov jedna+citlivá rekonstrukce zbytku….nákladově to výjde stejně.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 38. Koudy :

  Danek: Danek: Dokonce se říká že by město pár takových výškových bodů mít mělo. Pomáhá to orientaci a dává to měso nějakou identitu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 39. Danek :

  thvari: Tak dle článku který právě vyšel, tak město chce vykoupit i další přilehajicí pozemky a pozemkově zcelit.No to jsem zvědav, třeba se opravdu projektu finančního centra dočkáme.http://ostrava.idnes.cz/nova-karolina-ostrava-multi-developer-dhq-/ostrava-zpravy.aspx?c=A161013_2278997_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 2 Thumb down 2
 40. thvari :

  Danek: Teoreticky by cokoliv mohlo být snadněji ufinancovatelné, když jsou na magistrátu a kraji stejné partaje (nebo aspoň ještě 2 roky). Nebo to město znovu postupně rozprodá? Sáme otázky.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 41. Martin :

  …ale já se tomu nedivím! Voliči dali jasně najevo, že jim tenhle způsob využití Karoliny vyhovuje, když jednoho z jejich tvůrců Davida Pflegera, zvolili na magistrát za ANO.Pan Macura má pak jistě nějakou pěknou vizi, jak zbytek Karoliny využít… podobnou té, kdy navrhoval, že by se mohla Ostravice zbořit a místo ní by bylo krásné velké náměstí od Elektry až k divadlu…

  Thumb up 0 Thumb down 3
 42. aggu :

  Martin: Postel – kostel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 43. aggu :

  Twitry twítují, že magistrát si dnes schválil zadání architektonických soutěží na náměstí Msgre. Šrámka (u katedrály) a na prostor před GVUO.
  :-)
  Co dělají na Benešově náměstí, v Čertově Lhotce, South Side a West Side není známo. I když na MOaP bych věděl. Zoufale hledají s umělci z AVE a místními údržbáři místo, kam udat lokokoně. Před nádražím je prý prostor pro lokokoně nedůstojný, čemuž nerozumím, když zpravodaj MOaP opakovaně psal, že prostor po velkorysé „Estetizaci“ důstojný je. Podle zvěstí má ozdobit právě – Nám. E. Beneše. Tak kvalitní dílo nějakou soutěž nebo diskuzi o umístění nepotřebuje a náměstí tím samo o sobě vystřelí na jiný level. Piazetta, dostavba proluky atd atd mají čas…
  Na druhou stranu tím vznikne vcelku unikátní informační systém – Hledáš v centru radnici (Novou nebo MoaP) ? Vidíš „divnou“ „sochu“ ? Jsi správně.
  Asi je moc drzé chtít po nich sochy Prokeše, Beneše, Masaryka, Komenského…, že ? ;) Místo Prokeše máme „Ikara“, místo Beneše fantasy zwyřátko. Masaryka jsme pro jistotu strčili na roh a aby moc nevyčuhoval a nedráždil komunisty tak jen od ramen nahoru. To samé Komenský.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 44. Alex :

  „Výhodnost převzetí je tak nade vší pochybnost,“ uvedl k nabytí pozemků primátor Ostravy Tomáš Macura“
  Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-bezplatne-ziska-pozemky-na-nove-karoline-dalsi-chce-koupit-20161021.html

  Těch řečí tady a jinde, jak se Karolina zaplňuje rezidenty…
  Prd a vořech.
  To by jistě investoři vrátili zadara 6 ha, kdyby čuli kšeft. Ale čují to, co každý, kdo má kontakt s realitou: Ostrava jde ke dnu. Hejtman Novák, neblahé paměti, prohlásil po výprasku: Snad nová garnitura dokončí rozdělané příležitosti pro investory.
  Vidina dalších montoven je také vrcholem politické potence odcházející garnitury.

  A ta nastupující?

  Vyučující na HGF a SF VŠB-TUO berou 70% platu, protože nemají studenty. Mohou si vydělat bokem, ale vše musejí přiznat a přivýdělek s platem nesmí činit více než 1,2 násobek teoretické tabulkové mzdy. Toto je motivace pro akademického funkcionáře. Jak důstojný obraz VŠ kantora v očích studentů, kteří to samozřejmě vědí! A kdo je pod tím podepsán? Nastojaščij hejtman Anton Antonovič Skvoznik-Dmuchanovskij – Vondrák, Gogol by to líp nenapsal, revizor hadr.

  Pokud si někdo myslel, že v Ostravě bije za 5 minut 12, ať na to zapomene, prochrápáno a promrdáno všechno, co bylo k mání. Když chceš něco řešit v energetice, hornictví, strojařině, použitelného odborníka pod 50 nenajdeš. Takže i kdyby někdo ze země vydupal smysluplné ekonomické průmyslové projekty, už není, kdo by je realizoval

  Thumb up 1 Thumb down 2
 45. Hynek [msstavby.cz] :

  Alex: priste pls pokud mozno zjemnit tu cestinu ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 46. aggu :

  Alex: Ke dnu asi jdete vy. Možná už ho dneska poněkolikáté vidíte,když vidím ten způsob vyjadřování. Ne nepodobné vyjadřování klobáskového hejtmana.
  Nové vedení kraje někde něco napsalo o nových montovnách jako své „vidině“? Nejsou to čistě náhodou vaše vidiny? Neříkal náhodou Vondrák, že konkrétně o Barboře má veliké pochybnosti? (kdo by neměl, že…)
  Jak vás asi napadlo spojení mezi „nastupují garniturou“ a dvěma fakultami VŠB?
  Klesající počet studentů může být naopak velké plus, pokud se podaří (politicky) zachovat konstatní peníze pro vysoké školy. Sníží se tím poměr počtů student/učitel, což je jeden z velkých problémů českých univerzit. Je třeba vidět trochu za roh. Chápu, nejde to ;)
  HGF by hlavně pomohlo, kdyby tam začali víc makat a míň politikařit. Fakulta je kvůli tomu v totálním rozkladu. Jsou „odcházeni“ kvalitní
  pedagogové a vědci. A pokud tak nějak chápete fungování univerzit (i dneska), tak tušíte, že odpovědný není rektor ale děkan. Z pohledu kompetencí je to capo di tutti capi fakulty. To co se tam děje v posledních letech je smutné.
  Pochybuji že se věnujete profesně vyhledávání odborníků, abyste k tomu něco smysluplného řekl. Přečíst si každý den v novinách o tom, jak v ČR (v Ostravě taky) chybí technici, umím taky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 47. Alex :

  aggu:

  Kdybyste právě vy čemukoli přitakal, musel bych se zamyslet, co dělám špatně.
  Na vašich tezích je všechno logicky skloubeno, vtipně glosováno, doloženo citáty a poznámkami pod čarou. Akorát samozřejmě ostrovtipně bojujete proti tomu, co mi důmyslně podsouváte a co jsem nikdy nenapsal a i jinak jste kilometry mimo realitu. Ale to nic, takových mimoňů je vás v Ostravě více. Proto si skupina zručných šíbrů dělá v tomto městě už léta letoucí, co chce.

  Ale to nic, s vaší poruchou se dá dožít vysokého věku

  Thumb up 2 Thumb down 1
 48. aggu :

  Alex: Moc „důmyslu“ jsem k tomu „podsouvání“ nepotřeboval. Jako mimoň bych si na to ani netroufl.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 49. Jp :

  Alex: Alexi nerikej, ze prvni post nebyl ocividna a cilena provokace Aggu, dokonce bych si tipnul, zes vedel, co +- Aggu napise :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 50. Anonymní pisatel :

  Tipuju, že slova o „alespoň části 2. etapy“ na Karolině byla opět prázdná. Zajímalo by mě, v jakém to je stavu

  Thumb up 2 Thumb down 1
 51. červik :

  http://www.rezidence-novakarolina.cz/

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.