Průmyslová zóna Opava

Informace ke vzniku průmyslové zóny v Opavě.

Průmyslová zóna by měla vzniknout v městských částech Jaktař a ve Vávrovicích v ulicích Krnovská a Bruntálská. Kraj finančně podpořil město půl milionem korun na vznik pilotního projektu.

Město již zorganizovalo výběrové řízení na zpracovatele studie a podepsalo s ním smlouvu.

Křupala se vyjadřuje kladně k její ceně: „Cena za zpracování této územní studie bude 538,4 tisíc korun včetně DPH. Zpracovatelem tohoto dokumentu je ostravská akciová společnost Technoprojekt, která zajišťuje komplexní činnosti urbanistické, zejména však koncepci technické a dopravní infrastruktury podle schváleného zadání v rozsahu vymezeného území o rozloze sedmdesát hektarů.“

Na něm jsou podle slov Zdeňka Bendíka z odboru hlavního architekta a územního plánu dlouhodobé problémy s nedostatkem kapacity rozvodů vodovodní, kanalizační a elektrické sítě. Územní plán by měl vymezit funkční plochy pro lehký průmysl, podnikatelské aktivity, výrobní služby a skladování.

„Ve studii budou také navrženy v menší míře plochy dopravních areálů, důležitá ochranná izolační zeleň, zlepšující stávající negativní vliv průmyslové zóny na bydlení. Velmi důležitou skutečností je přímá návaznost průmyslové zóny na stavbu severního obchvatu, který pomůže odvést nákladní dopravu mimo obytnou zástavbu Opavy,“ dodává Bendík.

celý článek: denik.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Ales S. :

  A kamiony k te zonu budou jezdit mestem…perfektni.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 2. Tomas T. :

  Ales S.: Zeby dalsi clovek, ktery cte jen nadpisy a vice je na nej moc?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Pavel Mrázek :

  Škoda, že se přednostně zabere bonitní zemědělská půda a nevyužijí se brownfieldy. Třeba areál bývalé Minervy/Sigmy mezi Vojanovou a Rybářskou ulicí, zdevastovaná skladiště kolem obou opavských nádraží, okolí Komárovské ulice u bývalého Papcelu, areál bývalé Květeny, bývalého Selika, atd.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. archerr :

  Pavel Mrázek: to by muselo mit mesto snahu ale co naplat jak tam sedi jen banda pitomcu ….pokrok je ze vubec prisli s prumyslovou zonou…opava je na tom uz dlouho spatne co se prace tyka….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Ales S. :

  Tomas T.:
  Cetl jsem cely text. Nechce se mi moc verit, ze tam z niceho nic vyroste ctyrproud, ktery by zonu obsluhoval.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 6. Pavel Mrázek :

  Více viz https://www.rsd.cz/mapa/attachment/553b6c856d710d6b480c5ecd/infoletak_s11-opava-sev-obchvat-zapad_1468247136181.pdf

  Klíčová je věta: „Trasa severního obchvatu má požadovanou návrhovou kategorii S 22,5/100, která bude vybudována po roce 2030. Do této doby bude realizována polovina budoucí kategorie jako S 11,5/80.“

  Takže 4pruhová silnice po roce 2030, nebo možná 2040, nebo …

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.