Z Elektry bude zase kavárna

„Projekt je nyní ve stadiu vizualizace, vše se teprve připravuje. Je ale pravda, že chceme v Elektře udělat pobočku banky a také kavárnu, která tam dříve bývala,“ potvrdil Deníku informaci Ivo Enenkl, zástupce J&T Banky, která chce mít v patře svou ostravskou pobočku zaměřenou na movitější klientelu, a ve spodní části místo současné mexické restaurace by byla právě kavárna.

Helga Bencúrová Kozelská z ostravského památkového ústavu poznamenala, že už proběhlo i několik jednání mezi památkáři a zástupci J&T Banky. „Zájem o obnovu původní kavárny investor má – shodli jsme se na základních věcech, teď se to dopilovává.“

S malými pauzami fungovala kavárna Elektra až do roku 2001. Pak zde měl nový majitel objektu, společnost Prosper Trading, zájem udělat autosalon značky Jaguar, ačkoliv s tím tehdy nesouhlasili památkáři ani magistrát. Kavárna podle něj byla dlouhodobě prodělečná a její interiér už byl v té době renovovaný.

Nakonec zde ale v roce 2003 místo autosalonu vznikla načerno a bez kolaudace přestavbou interiéru restaurace Hacienda Mexikana. Tu se podařilo zlegalizovat až po téměř dvou letech jejího fungování, ačkoliv s tím nesouhlasili památkáři ani velká část veřejnosti. Stavební úřad Moravské Ostravy a Přívozu přitom nejprve udělil původnímu majiteli třísettisícovou pokutu a dokonce nařídil černou stavbu odstranit.

Dnes je v Elektře restaurace Comedor Mexicano, která má skončit v polovině listopadu a přestěhovat se na nedalekou Zámeckou ulici.

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  musim rict, ze pri tehle zprave mi srce poskocilo radosti. zrovna mexikana je misto, kam jsem z presvedceni odmital vubec vejit a bral jsem to jako jednu z bradavic na te ne zrovna nejhezci tvari. ale tak nejak porad mi prijde lepsi prazdny a chatrajici ostravica/palace/jindrich, nez z krasne dobove kavarny udelat tuhle hovadskost.

  takze ze by se svet zblaznil a vsechno ne nakonec v dobre obracelo? (muzou plynule navazat jatkama, ostravicou, hotelem palace, jindrichem, skeletem a pak s klidnym spankem odkyvam i ty zbesilosti ala karolina..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  No spis by me zajimalo jaky ma byt interier, jestli se chteji pridrzet puvodniho stylu, nebo to udelaji podle sveho….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  tomas: jeste jsem to doplnil, chapu, ze je to dulezite info.. mesto to chce mit co nejvernejsi puvodnimu vzhledu, instituce typu banka, verim, ze taky smeruje stejnym smerem.. nedovedu si predstavit, co by je vedlo k tomu do udelat jinak. stavajici stav je toto (pro silne povahy)
  http://www.restaurace-ostrava.eu/cs/fotogalerie/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aldik :

  To se mi líbí

  hlavně aby tam to kafe nebylo předražené, když to bude patřit pod banku pro boháče :-)) neříkám, že kafe tam má stát 15kč jako z automatu, ale stovku taky nemusí ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  Ví někdo něco o osudu art deco vybavení interiéru, které bylo těmi zm…dy „demontováno“? Anebo to budou 100% repliky?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  septanda bez zaruky: „podle jednoho mistniho architekta nebyl puvodni interier znicen. Vse udajne zustalo zachovano, „jen“ je to zakryto tim harampadim, takze obnoveni puvodniho interieru nemusi byt nerealne.“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aggu :

  tak to je fajn, nějak se mi vybavuje fotka z interiéru Elektry „po výbuchu“ s hromadou dřeva a nevím jestli si to tak náhodou nefabuluju :-) supportováno komenty „rozkradeno a zničeno“ o osudu Elektry na mnoha webech (hrady.cz..)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.