Vysoká pec č.1 otevře 20.března

20. března 2012 otevře svou vyhlídkovou trasu Vysoká pec číslo jedna. Připraven bude symbolický novodobý odpich, tedy opětovné rozsvícení Vysoké pece. Součástí vysoké pece bude panoramatický šikmý skipový výtah, který bude jezdit po konstrukci skipového mostu, původně sloužícího k dopravě železné rudy do pece. (viz související články níže – pozn. red.)

Generální ředitel Vítkovic Jan Světlík dodal, že na 1. května se chystá den otevřených dveří skupiny Vítkovice Machinery Group, jehož součástí bude i zpřístupnění Dolní oblasti, a to od 08:00 minimálně do 20:00.

Podle výkonného ředitele sdružení Dolní oblast Vítkovice Petra Koudely nyní sdružení hledá nový název pro Plynojem. Své návrhy na pojmenování mohou lidé zasílat na e-mailovou adresu plynojem@vitkovice.cz. Autoři nejzajímavějších návrhů získají volné vstupy na chystaný koncert Jaromíra Nohavici, který se v objektu představí spolu s Janáčkovou filharmonií Ostrava už 8. května.

Na 17. května je pak v Dolní oblasti připraven zahajovací koncert hudebního festivalu Janáčkův máj a v červenci se poprvé do těchto prostor přesune také festival Colours of Ostrava. Kompletní zpřístupnění nyní proměňovaných technických památek se chystá na letošní podzim.

Celý článek na archiweb.cz

Související články


1 komentář

  1. piba :

    Takže od 20. bude otevřen výtah? Dobrý!

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.