Problémy se stavbou loděnice

Rozestavěné loděnici u soutoku Lučiny s Ostravicí nedaleko Slezskoostravského hradu hrozí, že ve formě skeletu zůstane dlouhé roky. Získané dotace na výstavbu přestávají stačit a kolem stavby tím vznikají závažné komplikace.

Projekt získal evropskou dotaci ve výši šedesát procent nákladů – až 17,8 milionu korun. Jenže Campanula počítala s vyšší částkou, dostala se tak do finančních potíží a neplatila stavbařům. Firma Bytostav proto na podzim loděnici opustila, pak vypověděla smlouvu a teď žádá soud o určení vlastnictví stavby.

Spolek Campanula chce projekt předat městu. Žádá za to však kolem deset milionů korun, které do toho investoval spolek i stavební firma. Dohodu však komplikuje mnohem nižší znalecký odhad ceny nemovitosti.

O dohodu usiluje náměstek primátora Dalibor Madej. „Až příští rok dokončíme revitalizaci Ostravice, nechceme, aby stál na jejím břehu jen skelet. Doufám, že dojdeme ke kompromisu i za cenu toho, že každý bude něco tratit,“ netají.

celý článek: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. thrpst :

  Eastern Europe.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Nimrod :

  Smutná realita – ale pravda je bohužel ta, že vedení vodáckého spolku od začátku jednalo poměrně dost amatérsky. Byla by škoda, kdyby se to městu nepodařilo „vykoupit“, rozhodně bych si však nemělo nechat od těch „bláznů“ cokoliv diktovat. Vina je zřejmá…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Michal :

  Není problém! Koupili jsme Baník, koupíme i tohle.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. centos :

  Další, kdo si myslí, že město koupilo klub.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  demence tapetovat všechny fora Baníkem dosáhla i sem :-/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  centos: Ok. Na bazaly bylo, ale na jiné projekty….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. centos :

  martin [msstavby.cz]: Město by imho nemělo nákup pozemků v centru města stavět na poslední pořadí priorit za všelijaké projekty. Tím spíš, když to pozemky mohou být v budoucnu projektem taky, a to veledůležitým.
  Nedávno jsem četl, že do MS kraje přiteče z EU 800 mega, z toho si asi Ostrava vezme pěkný kousek, tak se to všechno, na co nejsou peníze (co to vlastně je?), třeba zase rozjede.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Žížal :

  centos: o jakem centru města je řeč? Myslel jsem že Bazaly jsou ten stadion nad sídlištěm Kamenec. A komu tady jde o centrum města? Tem samym lidem, kteŕí jsou schopni „podpoŕit“ Vánoční trhy zavratnou částkou 150.000,-? Aha……. Z tohodle hlasovacího prúseru se už nevykroutí….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. centos :

  Žížal: OK, tak v širším centru, to je jedno.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Ostrava chce koupit rozestavěnou loděnici i s případnými riziky“ na denik.cz: http://goo.gl/rLfmZ5

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  tak to koupi. ostrava.cz: http://goo.gl/kz5r4Z

  ALE prosimvas, vysvetlete mi nejak polopate, co na te zalezitosti stoji 6,8 a spolkne dalsich 25mil korun! na to cumim jak puk!

  „Dvoupodlažní stavba má podle projektu zahrnovat prostory pro skladování vodáckého a lezeckého vybavení, šatny, sociální zázemí či klubovnu a občerstvení. Její součástí by měly být i venkovní dětské cvičné lezecké stěny.“ – nikde ty desitky milionu nevidim.

  bavime se o tomto kolosu!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Pavel :

  např. Projektant si vymyslel, na dnešní dobu,nesmyslně pracné a nákladově dražší zdivo – 1 pal.cihel CV14 + spotřeba malty 1 pal. M10….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  Pavel: no moment, ale zdivo uz vidim, ze je hotove, takze pocitam, ze to je tech 6,8 mega.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 14. Jiřík :

  Zaplatí se asi naskočené penále, za platby, co nebyli vyplaceny stavebním firmám. Jinak si to nedokážu vysvětlit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Crazym :

  Možná v tom jsou terénní úpravy, sjezd k přístavišti, přístaviště, přístupová cesta a nějaký parking, co my víme… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Nimrod :

  Taky na to čumím jak puk – ale na to, že se najednou z fóra odborníků stalo trochu naivní stádečko. Copak to nevidíte, že tam není uděláno skoro nic? Ani hrubá stavba není dokončená. Podle mě je hlavní, že se to podařilo odkoupit, protože domluva s tou Campanulou to vždy byl boj. A těm, kterým se to podařilo patří metál.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  Nimrod: tak as bude projekt a tady ty cihly a beton na fotce, coz jsem schopen uznat. ale prave me zajima co dal, kdyz jsme financne v prvni tretine..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Vytoužená loděnice v Ostravě vznikne. Místo vodáků ji dostaví město“ na idnes.cz: http://goo.gl/3w7uHp

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Dostavba loděnice se opět komplikuje“ na denik.cz: http://goo.gl/DaxcND

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Crazym :

  Se zázemím vodáků se nic neděje ale kolem se buduje cyklostezka a přístupy k vodě, jen ta loděnice u vody nám za tu dobu stačila krapet zarůst :-)
  Foto z dneška: http://www.imagehosting.cz/?v=p9041404.jpg a http://www.imagehosting.cz/?v=p9041405.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Loděnice bude nejdříve na konci dubna 2015“ na denik.cz: http://goo.gl/xvd2t8

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Crazym :

  Tak jsem dnes zjistil proč to tolik stojí, zázemí pro vodáky má prosklené patro jak VIP skybox na NHL a ještě s terasou a spodek se obkládá kamenem jak luxusní horská chata :-) Jak říkám kopat do zádele všechny tyhle týpky co utrácejí z cizího. Tak doufám, že vodáci budou mít dobrý výhled ze svého sídla a pěkné zázemí na své mejdany u řeky a věřím, že se jim tam vlezou i ty lodě :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=p2222184.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p2222187.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p2222186.jpg
  A zde možný termín dokončení: http://www.imagehosting.cz/?v=p2222185.jpg samozřejmě bez záruky :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.