Vítkovice převzaly další opravené domy

Ve Vítkovicích byla dokončena rekonstrukce dalších domů v lokalitě v ulici Sirotčí a Štramberské. Včera je město, které kompletní rekonstrukci financovalo, oficiálně předalo k dalšímu užívání obvodu. Ve čtyřech domech 41A a 43A v ulici Sirotčí a 29 a 29A v ulici Štramberské vzniklo na dvaačtyřicet nových bytů.

Nový kabát dostal i bytový dům v Sirotčí ulici 74.„Tyto dva dílčí projekty byly realizované v rámci Integrovaného plánu rozvoje města pod názvem Budoucnost Vítkovic,“ uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská. Jak upřesnila, stavební práce byly zahájeny loni v srpnu a přišly na téměř 51 milion korun. Na jejich financování se podílelo město Ostrava a fondy Evropské unie.

„Byty už jsou obsazené, zájem o ně byl velký,“ řekl starosta Vítkovic Petr Dlabal. Jak vysvětlil, přednostně se do nich vrátili původní nájemníci, kteří byli po dobu opravy vystěhováni do náhradních prostor. Další pak byli vybíráni z dlouhého pořadníku žadatelů o byt. „Přednost dostaly rodiny nebo matky s dětmi,“ doplnil Dlabal. Důležitou podmínkou však rovněž bylo, že žadatel o byt není dlužníkem obvodu.

vitkovice

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. marcos :

  To jsem zvědav, jak dlouho to vydrží..

  Thumb up 3 Thumb down 4
 2. Michal_n :

  Tak jestli tam nastěhovali původní nájemníky, tak už můžou začít šetřit, protože do dvou let jsou ty baráky ve stejném stavu jako před rekonstrukcí …

  Thumb up 5 Thumb down 5
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Michal_n: 3. odstavec…..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Balde :

  Michal_n: myslím že Ostrava tuto věc už vychytala, plus zavádí v těchto zrekonstruovaných domech tzv. domovníky a myslím ze je to uspesny projekt, jen tak dál

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. Aleš m. :

  Michal_n: Však na fotce je vidět u vchodu, kdo tam dostal přednostně bydlení, takže Vaše poznámka je na místě! Oni si bydlení nikdy nevážili, neváží a nebudou vážit. Oni dostanou vždy přednostně byty. A nájem za ně platí sociálka. Prostě rasismus vůči ostatním obyvatelům, kteří nikdy nic nedostali bez vlastního přičinění.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 6. Toms :

  Aleš m.

  Proč by si toho bydlení taky vážili…? Když to mají zadarmo nebo placené z našich už tak nízkých výplat…

  Thumb up 1 Thumb down 3
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  tyhle kecy nemam rad. jednak vite prd, kdo tam bydli (pokud ano, tak mluvme konkretne o jednotlivcich, ale pochybuju, ze kdokoliv z vas zna osobne jedinou rodinu z tech baraku a vi, jak se chovaji, z ceho plati a jestli maji praci). a druhak nevim, o co vam jde. melo se to nechat chatrat do stavu, kdy by byla potreba demolice? vazne? to jsou mestske byty a mesto ma povinnost se o ne starat a ne je odepsat, pac zrovna tam ma socialni skupinu, ktera nechodi do prace v obleku..

  a i kdyby, tak z ceho kdo najem plati, je snad uplne jedno, pokud plati. v ostrave je 26,5 tisice nezamestnanych, kteri plati najmy z davek, tak se vzpamatujte s tim selektovanim, diky.

  Thumb up 6 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.