Ostrava opraví další zpustlé domy

Město Ostrava připravuje další rekonstrukce zpustlých domů v městském obvodu Vítkovice. Na tyto projekty již vyhlásilo veřejné zakázky,

„Regenerace bytového domu Štramberská 29 a 29A“ v Ostravě – Vítkovicích. Jedná se o regeneraci dvou bytových domů na ul. Štramberská 29 a 29A (zateplení domů, výměna střešní krytiny, oken a vstupních dveří, zřízení plynové kotelny, výměna rozvodů elektroinstalací, kanalizace a vody).

vitkovice

„Regenerace bytových domů Sirotčí 41A a 43A“ v Ostravě – Vítkovicích dle dokumentace pro provádění stavby, kterou zpracovala společnost PPS Kania s.r.o. pod zakázkovým číslem 15/12 v srpnu 2012. Stavba je součástí Integrovaného plánu rozvoje města „Budoucnost Vítkovic“. Předmětem je úprava dispozičního řešení objektů, výměna oken a vstupních dveří, zřízení samostatných plynových kotelen, rekonstrukce kanalizačních přípojek.

vitkovice

vitkovice

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Hmm, z Vítkovic se pomalu stává dobrá adresa k bydlení.. a ty nepřizpůsobivé stěhují jinam :-/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Miv :

  aldik: dost pochybuju, že se ze Sirotčí stává dobrá adresa. Myslím, že to bylo je a ještě dlouho bude gheto.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Balde :

  nashodu s tuto taktikou, kdy město opraví a pronajímá, tak během pár let, z Vítkovic bude super místo k bydlení, začíná tam být spousta firem, jasne je to beh na dlouhou trat, ale i tak behme 10, 20 let to bude konkurence centra nebo Poruby, problémy budou mít hl. sídliště – tzn. celý Jih

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aldik :

  Balde: Celý Jih spíš ne, hlavně ale Dubina, Hrabůvka.. prostě panelákové sídliště..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. centos :

  Tam bych se v noci asi bál, nikde nikdo, tipuju.. Nikdy jsem v té oblasti vlastně nebyl; je tam v docházkové vzdálenosti alespoň obchod?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Uprimne receno, sice to vsechno opravuji a fandim jim, ale zatim to misto pro bydleni proste neni.
  Jednak mi tam chybi ta obcanska vybavenost a tako mi tak chybi nejaka klidova zona a misto pro odpocinek. Na Jihu muzete sednout na koli a behem 5ti minut jste na poli a nebo v belskem lese. Tuto moznost ve Vitkovicich bohuzel nemate. Nema ji ani centrum, ale to ma aspon Nejake parky a pesi zony, kde je jaks taks klid.
  Netreba mi na to psat odpovedi stylu kdo chce klid at se nestehuje do centra ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Bytové domy na Sirotčí ulici se již také opravují.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.