Rekonstrukce bytového domu Štramberská 10

Městský obvod Ostrava-Vítkovice vypsal veřejnou zakázku na rekonstrukci bytového domu na ulici Štramberská č.p. 10. Jedná se o poslední neopravený dům v komplexu bytových domů podél Štramberské ulice.

Předmětem veřejné zakázky je uzavření smlouvy s jedním dodavatelem na provedení stavebních úprav stávajícího objektu, a to bytového domu Štramberská 10, Ostrava-Vítkovice.
Stavební úpravy zahrnují odkopání zeminy kolem suterénní obvodové stěny a prohloubení
úrovně podlahy v suterénu. Provede se nová podlaha v suterénu s novou hydroizolací, obvodové konstrukce budou podřezány s vloženou hydroizolací, v místě bez oboustranného přístupu ke stěně budou stěny injektovány proti vlhkosti, po povrchu obvodových stěn bude provedena nová hydroizolace. Ve výkopu polem fasády bude položena drenáž. Budou provedeny nové stropy ve všech nadzemních podlažích, strop nad 1.PP – klenbový – bude zachován. Nové stropy budou z válcovaných ocelových nosníků, na které bude položen trapézový plech s betonovou deskou. Na betonové desce budou skladby podlah. Stropní konstrukce podest a mezipodest bude zachována – klenba. Bude provedena nová skladba podlahy na podestách a mezipodestách. Nové příčky budou provedeny ze sádrokartonové konstrukce, mezi byty bude bezpečnostní sádrokartonová příčka doplněná o plech. Podhledy v místnostech bytu budou sádrokartonové. Bude provedena nová střešní konstrukce, vaznicová soustava. Střešní krytina bude falcovaná hliníková.

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Cituji vítkovickou radnici: „Jednotícím prvkem vítkovických novostaveb se stalo režné neomítané zdivo“.
  Stávající i minulí radní dělají, spolu s soukromými vlastníky domů, všechno proto, aby se z „jedinečné průmyslové architektury“ Vítkovic stalo zderivované zateplené probarvené cosik. Ignoranti.

  Thumb up 22 Thumb down 1
 2. MareK :

  aggu: to je bohužel nastavením dodací, tj. zlepšení tepelněizolačních vlastností a nejlevnějším způsobem je polystyrén. Že to pak zničí původní architekturu, sere pes… BOHUŽEL :-/

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Martin [msstavby.cz] :

  MareK: Dotace se vyplácejí podle uznatelných nákladů. Je pak na investorovi, kolik je ochoten zaplatit z vlastního a kolik celkově.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. aggu :

  Nejde jen o dotace, jde o princip, jde o způsob uvažování, jde o respekt k historii.
  Mluvím o tomhle (ukradeno z FB, sorry):
  https://ibb.co/cFdDBDz
  Podobných příkladů po Vítkovicích můžu nafotit desítky.
  Ten vývoj je tragédie a přímou vinu za to nese diletanství vítkovické radnice. Menší díl město a NPÚ. A samozřejmě komunisti před rokem 1989, těm historie vadila přímo bytostně.
  To pokrytectví, když se pak vítkovický starosta (jedno jaký) chlubí v mediích vítkovickou architekturou, kterou přitom pomáhá zničit (nebo pasivně přihlíží), je donebevolající. Politici jsou horší než bomby za války.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 5. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: A do koláže brzy přibude další fotka. Tuším že i tento pavilon se v současné době zatepluje.

  Thumb up 1 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.