Vila ul. Sadová

Po mnoha letech se rozjely práce na rekonstrukci historické vily na Sadové ulici v Ostravě.

Související články


Komentáře

 1. Ross :

  Na vile je vidět rozeta, jezdil tudy někdy trolejbus?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Jenki :

  Ne, tam nikdy nejezdil. Vzhledem k ozdobnému tvaru rozety tipuji nejpozději 30. léta, použití pravděpodobně na veřejné osvětlení.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Jana :

  Dávno odepsaná lokalita. Smrad z koksovny, chemicky, vesměs domy k mezitím bo v dělnické Ostravě sehnat pomoc.v domácnosti je nadlidský úkol. Kdysi noblesní čtvrt – dnes hodně za zenitem.

  Thumb up 3 Thumb down 31
 4. Crazym :

  Jana: Ty jsi fakt magor, prý odepsaná :DD Jedna z nejatraktivnějších a současně z nejdražších lokalit v Ostravě :DD

  Thumb up 16 Thumb down 2
 5. Jana :

  Crazym: Nejprve Vás prosím o vynechání mnagoru a tykání a současně mi dovolte pár argumentů z pohledu dlouholeté majitelky vily na Sadové 1. ze Sadové a Vítězné se stalo hromadné parkoviště. 2. většina vil na Sadové má nejlepší roky za sebou 3. Všechny vily na Sadové jsou stavěny tak, že se počítalo s nejméně jednou (!) hospodyni na plný úvazek + výpomoc na zahradě 4. Většina vil na Sadové jsou stavěny v době, kdy rodiny byly velice soudružne a nebylo neobvykle, že v nich žil.i 3 generace (a to i přesto, že většina z nich má centrální halové schodiště) 5. bohužel zápach z koksovny, ale i lagun a chemicky je mnohdy nesnesitelný Věřte mi,že nemám zájem tuto lokalitu hanit. Z člověka nemluví závist, ale osobní zkušenost.

  Thumb up 6 Thumb down 19
 6. Jirka :

  Jana: vy jako majitelka vily v této oblasti tuto oblast pomlouvate ?? vazne?? chacha. a vase poslední veta, ze z vas nemluvi zavist? to jako ze nezavidite sama sobe? nejak vam to nedava smysl…. jedno se vam musí nechat – všechny vase příspěvky jsou bez výjimky na hlavu

  Thumb up 13 Thumb down 2
 7. Jana :

  Nezávidím třeba těm, kteří kteří zde mají i 3 vily.

  Thumb up 1 Thumb down 11
 8. Eman :

  Jana:
  Když byla ta čtvrť noblesní, to tam ta koksovna a chemička snad nebyla? Pokud vím, tak v době noblesnosti (kterou asi máte na mysli) bylo v Ově daleko víc neekologických podnikú.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 9. Jana :

  Eman: Však všichni zdejší majitele měli ještě jedno sídlo mimo Ostravu. Ale opět musíme vycházet z tehdejší doby. Tehdy bylo normální, že majitel měl vilu i v areálu své továrny, nebo nedaleko ní. Tehdy se ještě nedalo hovořit o globalizaci, nebo snad o tom, že majitel žije na druhém konci světa. Však vilová čtvrt na Sadové zůstala navždy nerovnováha a po valeče potkalo většinu majitelů nepříjemný osud.

  Thumb up 2 Thumb down 10

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.