Rekonstrukce objektů v Karviné

Pokud vše půjde hladce a město do konce léta získá stavební povolení, mohlo by se na jaře začít s opravou tří historických domů na Masarykově náměstí v Karviné.

„Projekt je hotový, čekáme na vyjádření památkářů a posléze na vydání stavebního povolení,“ informoval v půli června na jednání zastupitelstva primátor Karviné Jan Wolf.
Zastupitelé také vzali zpět žádost města o zařazení zmíněných objektů na seznam historických památek. Podle primátora je důvod pragmatický.
„Pokud by byly domy prohlášeny za kulturní památku, nedá nám na jejich opravu nikdo byť jen příspěvek. Navíc by se rekonstrukce značně prodražila. Takto sice rekonstrukci zaplatíme z městského rozpočtu, ale máme šanci aspoň část nákladů pokrýt z programu na regeneraci brownfieldů z ministerstva pro místní rozvoj,“ vysvětlil karvinský primátor.

Zastupitelé stornovali žádost města o zařazení zmíněných domů na seznam kulturních památek poté, co architekti v lednu konstatovali, že nebude mimo jiné možné zachovat původní stropní konstrukce a krovy, a dojde tak ke snížení památkových hodnot předmětných domů.

zdroj + celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.