V Zoo se otevřel pavilon Evoluce

V ostravské ZOO byl otevřen pavilon Evoluce. Podívejte se na čerstvé fotografie.

Největší a nejdražší stavba ve více než šedesátileté historii Zoo Ostrava uvítá veřejnost už ve čtvrtek 2. dubna. Moderní expozice, která vznikla přestavbou bývalého pavilonu pro vodní ptáky v areálu ostravské zoo, stála 143,2 milionu korun.

Kromě šimpanzů najdou v pavilonu svůj domov také další zvířata. Mnohem větší životní prostor než doposud získá i světově unikátní skupina vzácných kočkodanů Dianiných. „Přibudou však i nová zvířata i celé skupiny doposud nikdy nechovaných ryb, obojživelníků, plazů, zástupci hmyzu či bezobratlých,“ zmínil ředitel zoologické zahrady Petr Čolas s tím, že komplex nabídne domov více než stovce zvířat v 25 druzích. V budoucnu by se jejich počet mohl vyšplhat až na 200. 

Pavilon zahrnuje také přírodní výběh pro kočkodany a velké venkovní expozice voliéry pro šimpanze. To vše je doplněno moderním sociálním zařízením pro návštěvníky, restaurací i interaktivními vzdělávacími prvky. „Jako je například geochronologická osa vývoje, tabule evoluce primátů, evoluce lidského rodu, malby, zkameněliny,“ dodal ředitel Čolas.

zdroj: denik.cz, FB Zoo Ostrava ve fotografiích

Související články


Komentáře

 1. PetrP :

  Ti šimpanzi nemají chybu :))

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. Balde :

  PetrP: jsou krutí no :D BOSSES :D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. LoLec.CZ :

  Nevíte náhodou někdo, jakou mají ty místnosti povrchovou úpravu? Hlavně teda druhá, třetí a čtvrtá fotka. Jestli je to něco tvrdého, nebo by to mohla být třeba stříkaná PU pěna? Díky za jakýkoli tip.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. hares :

  LoLoec: Já jsem tam dneska byl a je to tvrdé a myslím, že to byl klasický beton.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Otevřeno! Pavilon evoluce v ostravské zoo přivítal první návštěvníky“ na denik.cz: http://goo.gl/4xlW7A

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.