Letní koupaliště Orlová-Lutyně

Informace a situace k projektu letního koupaliště v Orlové.

Autor projektu: Studio Ulita
Bohužel, v dokumentaci EIA, ani na stránkách autora nejsou vizualizace projektu…

Plocha určená pro výstavbu leží na severovýchodní okraji města v lokalitě letního koupaliště Orlová. Pozemek je od severozápadu a jihozápadu ohraničen ulicí Osvobození. Na severovýchodě a jihovýchodě je vymezen lesoparkem, který vytváří mohutnou bariéru vzrostlé zeleně. Na jihu je ohraničen komunikací vedoucí k letnímu kinu.

Jedná se o částečně zastavěné území. V současnosti je provoz areálu přerušen.

Umístění nové stavby letního koupaliště je navrženo do míst současných šaten, objektu   pro správu koupaliště, golf baru a vstupního objektu do letního koupaliště. Poloha napojení zůstává nezměněna. Novým trasováním zpevněných ploch (chodníky a pojezdné plochy) uvnitř koupaliště a požadavkům na bezbariérovost dochází k úpravám terénu v rozsahu celého svahu. Tyto úpravy jsou řešena pomocí  náspů, případně opěrných zdí. Ke kácení dřevin dojde pouze v malém rozsahu. Původní objekty podlehnou kompletní demolici, dále pak bude odstraněna skokanská věž, věž pro plavčíka, sociální zázemí.

Stavba bude komplex systému bazénů a relaxační části, v celém rozsahu podsklepena s umístěním bazénové technologie. V přízemí bude přístup do bazénů, sauny a občerstvení, v  1. patře galerie se strojovnou vzduchotechniky.

Objekt koupaliště je složen ze čtyř samostatných částí, které jsou zastřešeny společnou pultovou střechou ve dvou výškových úrovní. Jednotlivé objekty budou obsahovat sociální zázemí pro celé koupaliště, restauraci, technické zázemí, vstupní prostor s pokladnami. V suterénu objektu jsou umístěny skladovací prostory, zázemí pro minigolf.

Objekt strojovny technologie je proveden jako suterénní stavba z podstatné části zapuštěná do země. Jedná se o železobetonovou konstrukci.

Bazény jsou navrženy:

– bazén rekreační plavecký o rozměrech 15,4 x 37,5 m, hloubka max. 1,6 m

– bazén rekreační o rozměrech 45,5 x 31,76 m, hloubka max. 1,2 m

– bazén dětský o rozměrech 1 x 15 m, hloubka 0,3 m

orlova

 

zdroj: EIA

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.