Pavilon evoluce ZOO Ostrava

ova

Nová expozice nejen pro šimpanze vznikne komplexní přestavbou a rozšířením současného pavilonu vodních ptáků. Vznikne tak moderní Pavilon evoluce, kde svůj domov najdou i další zvířata. Mnohem větší životní prostor než doposud získá např. již v Ostravě chovaná světově unikátní skupina vzácných kočkodanů Dianiných. Přibudou však i nová zvířata – pestrobarevná africká prasátka štětkouni, černobílé opice guerézy nebo i celé skupiny doposud nikdy nechovaných ryb, obojživelníků, plazů, zástupci hmyzu či bezobratlých. To vše bude doplněno moderním sociálním zařízením pro návštěvníky, restaurací i interaktivními vzdělávacími prvky a dětským hracím koutkem.

Tento záměr získal podporu zastupitelstva města Ostravy a jeho výsledkem bylo v roce 2008 zařazení do Integrovaného plánu rozvoje města, díky kterému bude možné projekt realizovat.Současný stav: byla dokončena projektová dokumentace pro stavební povolení. Na přelomu roku 2010/2011 bude zahájeno zpracování žádosti o poskytnutí dotace z Integrovaného plánu rozvoje města.

ova
ova
ova
ova
ova

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.