V zahrádkách – foto z výstavby

Aktuální fotografie revitalizace někdejší Osady míru v Ostravě-Kunčičkách. V první etapě zde vznikne 31 bytů.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Raptor :

  Pokud tam bude žít stejná sorta obyvatelstva jako po předchozí reko, tak zde máme v roce 2027 podobný článek….

  Thumb up 21 Thumb down 6
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Raptor: Já chápu, že rasismus je trošku národní sport. Ale podívej se na streetview a projdi si lokalitu před rekonstrukcí. Pořádek, neposprejované domy (což se třeba nedá říct o Opavská s bílou majoritou) apod.

  Thumb up 10 Thumb down 27
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Raptor: Tady nějaká supr bílá babča kouká z okna. Ona je nějaká sorta? https://www.google.com/maps/@49.8115975,18.3038263,3a,75y,270.19h,74.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sRizPmKs4n8qyP-flJs72Xw!2e0!7i13312!8i6656

  Thumb up 5 Thumb down 21
 4. cervik :

  Martin [msstavby.cz]: Zkuste si někdy jezdit měsíc každý den busem č.21 nebo tramvají č.4 a určitě by jste neposlal tohle streetview a změnil názor o této lokalitě/obyvatelstva. Je škoda, že stále jsou lidi, kteří tyto občany brání, jelikož spousta mých přátel odešlo z Ostravska kvůli takovým lidem. A čest výjimkám(které samozřejmě jsou)

  Thumb up 30 Thumb down 5
 5. Martin [msstavby.cz] :

  cervik: Já vím velmi dobře, jak ta lokalita vypadá. Nicméně objekty v Mírové osadě nebyly nějak vybydleny a venkovní prostor kolem domů a domy samotné vypadají normálně, jako každý tuctový dům kdekoliv jinde. Je tedy to streetview nějak zmanipulované nebo prostě jen zachytilo Mírovou osadu takovou jaká byla?

  Já právě škoda, že i mezi mladými je stálo plno těch, kteří hází všechny do stejného pytle.

  Thumb up 6 Thumb down 20
 6. něgdo :

  Martin [msstavby.cz]: Proboha co ty víš? Ty ani nevíš, jak se ta lokalita jmenuje. Ty Mírová osado…

  Thumb up 16 Thumb down 4
 7. cervik :

  Martin [msstavby.cz]: Na streetview vypadají dobře i ulice v Los Angeles, kde se vraždí gangy navzájem. Streetview a realitu nejde přeci srovnávat.

  Thumb up 24 Thumb down 4
 8. Martin [msstavby.cz] :

  cervik: V té lokalitě se vraždí gangy navzájem? Lokalitu znám nejen ze streetview.

  něgdo: No jo, mírová osada nebo osada míru. Z toho se střílí :D :D

  Thumb up 2 Thumb down 24
 9. cervik :

  Martin [msstavby.cz]: Martin [msstavby.cz]: Dobře, příklad č.2: na streetview někdy vypadá dobře i chalupa, která je před rozpadnutím. Snad už pochopíte princip porovnávaní streetview a reality. Ale pokud chcete projíždět Google maps a přes streeview se koukat na ostravské lokality a z toho soudit, v jakém stavu je, tak se na mě nezlobte, ale tahle debata nemá smysl.

  Thumb up 17 Thumb down 3
 10. Winter :

  Já teda doufám, ze se tu objeví ten pan projektant, co minule, a vysvetli nam, že pouziti socko-zinkovanych plechů do opakovaných strach je hluboce umelecky záměr namísto klasickeho residomo skudlilstvi.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Winter :

  Oprava: do lakovanych strech. Ten autokorekt je mor.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  Kousek dále v ulici https://goo.gl/maps/XAjDYSRizRpRMs618

  Thumb up 8 Thumb down 0
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  Ještě kousek dále v ulici https://goo.gl/maps/FivWPCCVwuGNFfF7A

  Thumb up 7 Thumb down 0
 14. Luděk :

  Martin [msstavby.cz]: Martine nezlob se na mě, ale rasismus tady taháš ty. Tou sortou může být myšlena white trash stejně jako Romové. K tvému druhému příspěvku ohledně posprejované Opavské, ty si skutečně myslíš, že si to tam posprejovali místní obyvatelé. Já přes Osadu Míru projíždím více než 10 let a věř tomu, že ten bordel co se tam různě povaluje si tam naházeli její obyvatelé. Ale opět pro některé hnidopichy zdůrazňuji, že ne všichni jsou stejní.

  Thumb up 27 Thumb down 1
 15. acdlcia [msstavby.cz] :

  Není to o barvě pleti ani o rase ale o nátuře. Znám romy kteří jsou naprosto normální slušní pracují a není s nimi žádný problém ale i třeba u nás v baráku máme bílé cigány kteří prostě pracovat nebudou dělají bordel a zbavit se jich nemůžeš.

  Thumb up 20 Thumb down 0
 16. Martin [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: Ten bordel je problém všude. Pneumatiky jsou i v Lubině v Mošnově. Nebo všudepřítomný bordel v Poodří, kam vyrazili lidi při karanténě.

  cervik: Fotím stavby po celé Ostravy více jak 10 let. A vím, jak které lokality vypadají. Kunčičky nejsou výjimka. První příspěvek zde byl o tom, že pokud se nezmění obyvatelé, budou se ty domy muset opět opravovat. Bohužel stav domů před rekonstrukcí nemám vyfocený, proto jsem přiložil streetview. Samozřejmě se člověk nemůže řídit 100%, nicméně aspon nějakou vypovídající hodnotu to má. Domy udržované, uklizeno, rozkvetlé předzahrádky apod. Nebo snad není rozdíl mezi tímto https://www.google.com/maps/@49.8249573,18.2581751,3a,75y,195.68h,95.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-3kahY-W6eOVQSz5OXx9gg!2e0!7i13312!8i6656 a tímto https://www.google.com/maps/@49.8115975,18.3038263,3a,75y,270.19h,74.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sRizPmKs4n8qyP-flJs72Xw!2e0!7i13312!8i6656 nebo tímto https://www.google.com/maps/@49.8273169,18.3343249,3a,60y,325.99h,95.24t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAKpLxj2Pe4YfvChqthmMXg!2e0!7i13312!8i6656 ?

  Je jedno, jakou kdo má pleť, když někdo vybydlí dům nebo znečišťuje lokalitu, tak je to prostě idiot. O lokalitách vypovídá taky mapa kriminality https://www.mapakriminality.cz/

  Thumb up 4 Thumb down 11
 17. adamous :

  Martin [msstavby.cz]: Podle me je vse o genech, hlavne o vychove a socialnim zazemi v detstvi a taky o urcitem IQ, na barve nezalezi.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 18. adamous :

  A zrovna v podobnych lokalitach viz Cerveny kriz apod. neni ani jedno …

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. thvari :

  Povedená rekonstrukce, lokalitu to pozvedne, palec nahoru.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 20. Miv :

  cervik: Raptor: Par nejvetsich zlodeju z majority v devadesatkach rozkradlo vice, nez vsichni cikani (nebo white trash, jak chcete) za celych tricet let dohromady. Cikani nemuzou za vase pos.any zivoty vy chudinky. Chapu ze je to jednodussi na nekoho kydat spinu, nez se podivat na sebe a na luzu kterou si volime do cela, ale lepe nam tu nebude, ani kdybychom je tedka nahnali vsechny nekam do pr..le. Kazdy se ma jak si to zaslouzi a my tady nejinak.

  Thumb up 6 Thumb down 16
 21. MN :

  Achjo, vážně tu musejí být tyhle nesmyslný diskuze? Už vidím, jak na základě komentářů, ze kterých vyzařuje ego, nějaký zarytý diskutér přehodnotí svoje názory. :-) Už mě to začíná unavovat…

  Thumb up 8 Thumb down 6
 22. Jája :

  7250 nebo 7400 za 2+kk 46 m2 v této lokalitě? Sice opravené byty, ale v „kvalitě“ Residomo..
  No nevím jak s těmi řečmi o bydlení v přírodě uspějí u lidí.
  Už jen nutnost plotu kolem těch domů svědčí o tom, že je to velice klidná a bezpečná lokalita.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 23. davidb :

  Jája:
  Plot se bude stavět i v tomto projektu https://www.msstavby.cz/rezidence-park-hrabuvka-04-05-2020/
  Je to taky tak neklidná a nebezupečná lokalita?

  Thumb up 6 Thumb down 2
 24. Jája :

  davidb: Někde to je z estetických důvodů, aby lidi neměli zahrádku před domy samé psí hovínko, jinde aby tam neměli nezvané hosty na zahrádce a to tak je.
  U toho druhého projektu chudáci lidi z okolí, protože to pro ně znamená, že desítky lidí se psy z těch nových bytů jim budou trajdat kolem baráku a obščastňovat je výkaly svých mazlíčků.
  Každopádně nebýt nezvaných hostů nebo majitelů pejsků, kteří se nestarají, kde se jejich pejsek vykadí, tak do města se ploty nehodí.
  Již tak jsou lidi izolovaní v malých bytech a ještě jim v okílí dělat nepropustné izolované části města, kudy ani neprojdou ani neprojedou na kole.
  U takových baráků mnohdy nezaparkuje ani návštěva, která přijde za známými z toho baráku, protože místa jsou pořád napočítána na těsno a tak návštěvy opět obšťastňují okolí a parkují, kde se dá po okolí.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 25. davidb :

  Jája:
  Z tohoto pohledu na to máme stejný názor.
  Mně se také oplocení „rezidentních“ částí nelíbí.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.