Rezidence Park Hrabůvka

Nový bytový projekt vznikne rekonstrukcí původních budov bývalého učiliště v Ostravě-Hrabůvce.

Projekt je navržen jako dva čtyřpodlažní domy, které se budou realizovat ve dvou etapách. Každá z budov má tři samostatné vchody s výtahy. Ve vnitrobloku je situována odpočinková zóna obklopená množstvím zeleně, kdy privátní park bude sloužit rezidentům objektu primárně k rekreaci. První etapa nabídne 86 bytových jednotek o dispozici 1+kk až 4+kk.

Současný stav:

zdroj: rezidenceparkhrabuvka.cz

Související články


Komentáře

 1. marian :

  Zrovna před pár dny jsem se tama prochazel s kámoškou z jubilejní kol. a tvrdila mi, ze tam mají nastěhovat cigose. Je fajn, že to snad byla jen fama. Takove sousedy nechce nikdo… ani ti co mi dají minus za xenofobii :)

  Thumb up 37 Thumb down 10
 2. aggu :

  Ano, někteří se ze strachu z cigánů bojí otevřít i dveře do špajzu.
  Skvělý projekt. Zóna pozitivní deviace se zase o něco rozšíří – z Jubilejní kolonie na jih.

  Thumb up 15 Thumb down 23
 3. Daniel :

  marian: Já je mám za sousedy a jsou to ti nejslušnější lidi v baráku. Problém nejsou Romové, ale že je města sestěhují dohromady.

  Thumb up 16 Thumb down 6
 4. adamous :

  marian: Specialne na Jihu bych rekl, ze ubytoven uz je trochu moc a to jeste nedavno byla jedna planovana v miste byvalych Vitkovickych staveb, nastesti to odpor mistnich zarazil. Na jednu stranu chteji v Ostrave udrzet lidi a na strane druhe se pridavaji jen dalsi duvody, proc odsad co nejrychleji zmizet, tak doufejme, ze to byla opravdu fama. Myslim, ze kolem Jub.kolonie je to moc pekna oblast a byla by skoda z ni udelat dalsi ghetto.

  Thumb up 17 Thumb down 1
 5. adamous :

  Jinak projekt paradni, hodne by to tu lokalitu pozvedlo, libi se mne i te planovany park, tedka ty budovy pusobi hodne bez zivota.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 6. MareK :

  Na jeden objekt 86b.j.? To je téměř 30 bytů na jeden vchod, tzn. 7-8 bytů na patro! Navíc podle vizualizace to vypadá, že v přízemí budou komerční prostory, což počet bytů na jednotlivých patrech ještě zvýší (podle dispozic). Spíše to na mě působí, v lepším případě, jako startovací byty, v tom horším z toho bude „ubytovna“. Ale je to soukromý projekt, tak držím palce, ať to dobře dopadne.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 7. adamous :

  MareK: „První etapa nabídne 86 bytových jednotek o dispozici 1+kk až 4+kk ve vysokém standardu zahrnující např. italskou keramiku Marazzi , sanitární vybavení od německých výrobců Ideal standard, Vitra a Kaldewei či výtahy OTIS.“ … Tohle na me moc jako startovaci byty nepusobi, leda, ze by se zvedly naroky na bydleni.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 8. MareK :

  adamous: myslíš si, že startovací byt musí být ve vybavení nízkého standardu?

  Mě na tomhle projektu irituje to množství b.j., 80+ bytů na jeden objekt, to je ekvivalent 15ti patrového paneláku a když se to vynásobí dvěma… Jako fajn, do města patří BD, ale do téhle části, kde jsou tzv. dvouletky to bude docela zásah, zejména co se týče klidu.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 9. Rdm :

  Proč je ten chodník mezi domy tak klikatý? Já chápu, že po stránce designu to vypadá hezky, ale po stránce praktičnosti je to děs.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 10. Crazym :

  Nevím proč spekulujete a proč se prostě jen nepodíváte, máte tam vše k tomu aby jste se zamilovali včetně promyšlených dispozic a to vše v dostupné cenové relaci, vysoké kvality, ve standardu 21. století :-) https://www.rezidenceparkhrabuvka.cz/nabidka_bydleni/
  Za mě ano, pokud to bude vypadat jako na těch vizualizacích. Předpokládám, že k privátnímu parku patří i privátní parking a to vše důkladně oplocené https://www.rezidenceparkhrabuvka.cz/wp-content/uploads/2020/03/MAE_RPH_SITUACE_ARCH.jpg Tak nějak vzniká luxusní ghetto kde plebs nemá co dělat, což na Jihu zvedne morálku a možná i změní volební poměry :DD

  Thumb up 8 Thumb down 0
 11. davidb :

  Crazym:
  Za mě musím říct, že ty oplocené bytové domy mě trochu iritují.
  U nás jsou stejné domy a vše je přístupné.
  Chápu plusy i mínusy obou variant.
  Na druhou stranu tím odpadá obvodu údržba zeleně :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Michal :

  Rezidence zní děsně lacině. Projektu by slušelo daleko výstižnější jméno Le Château de Ville méridionale.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 13. balde :

  davidb: každý veřejný prostor kolem domů v Ova-jih který se připojí k majitelům domů místo, aby se o něj musela starat (reálně nechat chátrat a nic nedělat) radnice OVy jih je velké plus. Jelikož toho veřejného prostoru je tu jaksi nadbytek

  Thumb up 8 Thumb down 0
 14. MareK :

  Po zhlédnutí webu zpět své řeči ohledně startovacího bydlení, opravdu to vypadá dobře.

  Ovšem domněnky ohledně ztráty statutu klidného místa přetrvávají, zejména, když tam přibude cca 400-500 rezidentů. Ale to je třeba brát jako přirozený vývoj a je jen dobře, že se starým budovám vdechne nový život.

  Ještě jednu poznámku bych měl. Doufám, že ty zavěšené balkóny budou mít opravdu takové proporce (zejména hloubka) jako jsou na vizualizacích a ne, že z nich nakonec bude úzká nudle, tak, jako to nakonec dopadlo na Pavlovova 29.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 15. MM :

  Musím pochválit prezentaci a webovky, mají to udělané přehledně. Pokud dobře počítám, tak cena za m2 vychází na cca 44 tisíc korun. Není to novostavba. Předpokládám, že kompletní vnitřní část bude nová. Srovnejme to s byty v téže lokalitě po kompletní rekonstrukci, které nabízí známé realitní firmy z Ostravy a vyjde nám cena cca 30 tisíc na m2. Teď je otázka, jestli ten rozdíl v bydlení bude takový aby kompenzoval navýšení o cca 40%. Problém podle mého bude, že těch bytů je na tu lokalitu až moc. Prodat 80 bytů nebude jen tak. Jinak fasáda Soukromé akademické školy na kterou budou mít noví majitelé výhled z oken je taky nádhera. Svou nevzhledností atakuje ty duhové domy na Jihu od AB real servis. Každopádně to lokalitě pomůže, protože přiláká relativně bonitní obyvatele a nebude jich málo.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 16. Rado :

  Teda pod slovem rezidence si představuji úplně něco jiného, zejména ale novostavbu. My tady na východě to slovo ohýbáme neskutečným způsobem. Villa pro RD s bytovými jednotkami, rezidence pro opravený panelák. Připomíná mi to slovíčko bio, kdy si lidé rádi připlatí za něco, co má k biu daleko, ale je to trendy :-)

  Thumb up 3 Thumb down 7
 17. rezidence Hrabůvka :

  Jelikož bydlíme v Jubilejní, za významnou výhodu bych viděla zaručené místo k zaparkování. Se zvyšováním prestiže lokality jde ruku v ruce poptávka po parkovacích místech. Ano, vím, když chci bydlet v městě, auto bych neměla potřebovat, natož, nedejbože, dvě auta na rodinu. Ale prostě situace je momentálně taková, že každá rodina má minimálně jedno auto a někde parkovat chce.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 18. Klára :

  Ten komentář nahoře byl můj, nějak jsem vyhodnotila, že „název“ má být název příspěvku, nikoliv jméno autora příspěvku

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. Rdm :

  Klára: rezidence Hrabůvka: ta výhoda zaručeného místa tam je, za pouhých 90 tis. Kč.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 20. Fanda :

  Rdm:Tak to jsme mne potěšil.Takze, když si tam koupím byt a budu tam bydlet 10 let,tak budu mít parkovací místo za cirka 25 Kč/den.A to se vyplatí.A to ještě asi nebudou ceny za pár let jako dnes.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Rdm :

  Fanda: no nevím, my parkujeme zadarmo, takže 25 Kč/den mi přijde dost předražené.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 22. Fanda :

  Rdm:No, když máte své rezidenční parkovací místo zadarmo a nikdo cizí vám tam nezaparkuje,tak jste šťastný člověk.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 23. Rdm :

  Fanda: Nepotřebuji mít konkrétní místo, stačí parkoviště nebo místo u cesty. Tohle není Dubina, kde je s parkováním problém, takže mi přijde tento „poplatek“ za místo nesmyslný.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 24. Fanda :

  Rdm: Věřím Vám že když parkujete na veřejných místech zadarmo,tak si po sobě vždy uklidite a nemusí to dělat město za peníze nás všech.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 25. Rdm :

  Fanda: Mohu vědět co mám po sobě na parkovišti uklízet? Vy parkujete vždy jen na placených parkovištích?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 26. Mark :

  Rdm: Ono když to takhle člověk přepočítá, tak to zní docela špatně, ale 90 tisíc se v ceně bytu, která je několik mega, docela jednoduše ztratí a za to pohodlí to stojí.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 27. Martin [msstavby.cz] :

  marian: Vždy si kladu otázku, proč si lidé zde v česku, nebo spíše na severní Moravě, automaticky myslí, že každá nová stavba nebo rekonstrukce je hned ubytovnou.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 28. adamous :

  Jinak jsem sel dnes kolem a ty pozemky jsou oplocene, ale uz jsem tam dlouho nebyl, takze je mozne, ze uz to takhle je delsi dobu + odtamad uz i vystehovali zubarskou ordinaci:
  https://imgur.com/afaPNbd
  A na sousednim dome uz se provadi nejaka rekonstrukce, na ceduli bylo napsano, ze je to za ucelem dalsich prostor pro firmu Elvac:
  https://imgur.com/N5SqnZz

  Thumb up 1 Thumb down 0
 29. Klára :

  Dívala jsem se na letecký snímek na mapy.cz a zase jsem si uvědomila, jak si příroda rychle vezme vše, na co člověk rezignuje.

  „Zelené“ plochy v Jubilejní kolonii jsou žluté, „zelené“ plochy u paneláků jsou šedé.

  Jen u opuštěného vítkovického učiliště, kde nepobíhají děti a nejsou venčeni psi, je zelená skutečně zelená.

  Thumb up 1 Thumb down 7
 30. 109 :

  Chválím nepřemrštěné ceny bytů vyšších rozměrů, pokud bych se ale rozhodoval, jestli tam bydlet, tak by mi hodně záleželo na tom, jaká je zvuková izolace, a to jak mezi byty, tak mezi patry, protože koncentrace bytů je opravdu vysoká. Na webu nic ke zvuku nevidím a ze své zkušenosti vím, že je to developery silně podceňovaná stránka. Poslouchat pak 20 a více let třeba sousedovy repráky může být na palici.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 31. :

  No právě..Pokud tam bude izolace na hovno, tak to tam opravdu dopadne jak na té ubytovně. A cena je za mě na to, že se jedná o rekonstrukci starého baráku fakt přemrštěná. Není tomu tak dávno, kdy člověk za stejné či nižší peníze koupil byt v novostavbě (třeba u bazénu v Porubě se ten bytový dům za mě hodně povedl a 1+kk se tam dala koupit lehce přes milión a 3+kk něco kolem 3 miliónů). To už tenkrát jsem si myslel, že je to drahota a teď lituji, že jsem nekoupil..Vzhledem k tomu, že v té „rezidenci“ Hrabůvka mají už pár bytů rezervováno, tak se to zase asi rychle vyprodá, jen aby se ale spekulanti, kteří to tam budou ve velkém brát určitě jen na pronájem nepřepočítali…
  Kdyby byla cena 1+kk kolem miliónu 2+kk dejme tomu 1,7 a 3+kk 2,3 miliónu, tak by to lépe odpovídalo stáří baráku a dané lokalitě…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 32. thvari :

  : na to bych absolutně nespoléhal. Podívejte se, kolik stojí byty v Praze. Byty budou čím dál dražší a pokud být nekoupíte dnes, za pět let si budete říkat to samé, jací jste byli naivní a jak je to teď šílené. Jediné řešení je bydlet v podnájmu, stavět za ty samé prachy bubgalov, nebo koupit starý byt. Nebo se smířit s tou cenou. Řešení to asi nemá. Ty byty tu podle mě zmizí rychle.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 33. aggu :

  : Odkdy správnou cenu určuje kupující? ;) Na žádné „kdyby byla cena“ se nehraje. Hraje se na to, aby se developerovi projekt vyplatil. Jinak projekt nerozjede vůbec a tobě se ulehčí rozhodování….
  Cena 3+kk za 2.3 mil. odpovídá tak 30000/m2, takové ceny tu byly roky a zjevně se tu developeři s podobnými projekty nehrnuli. No proč asi ;)
  Nyní cena atakuje 50000/m2, na Karolině i 60000/m2. Pokud městští úředníci (a někteří „zainteresovaní“ politici) nebudou házet developerům klacky pod nohy, bude se stavět.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 34. adamous :

  aggu: Stavi se hlavne tam, kde je vetsi kupni sila a poptavka, tj. tipuju, ze v Ostrave by se nestavelo ani tak vice, tempo tady proste odpovidalo poptavce a ted v krizi bude utlum jeste vetsi. V poctu prodeju nas predbehl i 3x mensi Liberec, takze uredni siml podle me spise skodi v Praze a Brne:
  https://byznys.ihned.cz/c1-66755920-byty-v-cesku-loni-zdrazili-skoro-o-11-procent-vyplyva-ze-studie-deloitte-mezirocne-se-cena-nejvice-zvedla-v-liberci

  Thumb up 2 Thumb down 1
 35. aggu :

  adamous: Co je to kupní síla? ;) offtopic: když má Ostravák stejný nebo mírně vyšší plat než průměr CZ, ale mnohem nižší náklady na život, co myslíš, koupí si víc nebo míň než Liberečák nebo Brňák?
  btw tempo těžko odpovídá poptávce, když v Ostravě je velmi málo volných bytů.
  Stavět nové byty v Ostravě bylo těžké rozhodování, když v Praze vyděláš na metru 2-3x tolik, lidí ve firmách je málo, pozemky nakoupeny dopředu…
  Chyběl tu impuls.
  Úřední šiml, politici a nimby guys škodí všude. V Ostravě už poškodili mnoho projektů.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 36. MM :

  aggu: Za mě je hlavní rozdíl v ceně rodinných domů, respektive pozemků. V Praze si koupíte novostavbu řadovky za 8-10 milionů někde na okraji. U nás luxusní barák za městem. Proto pak cena většího bytu v Ostravě za 4-6 milionů nedává pro smrtelníky moc smysl.
  Mě spíš vadí, že ty realitky jdou po tom nejjednodušším. Koupí starý byt, rekonstrukce, prodej. Kupující mají asi pocit, že kupují něco extra, cena ujde, ale v podstatě kupuje 60 let starý panelák a v něm upravený byt. Kdyby ta energie na rekonstrukce desítek bytů ročně směřovala do výstavby, bylo by to lepší pro všechny. Stále je nabídka bytů v novostavbách zoufalá. V centru Karolina (cenově už vyšší segment), Poruba aktuálně k prodeji nula, Slezská taky nula. Prostě když teď chci koupit nový byt a bydlet ve střední kategorii, nemám šanci. To je na třetí největší město zoufalství. V Olomouci, Jihlavě, Praze a dalších funguje výstavba i v rámci sídliště. U nás to nejde, není. Taková Poruba má tolik volných ploch, kde by šel postavit bytový dům a ničemu by to nevadilo. Žádný park by nebyl zničen. Stejně tak některá sídliště jsou hodně nevyužita. Je to škoda, protože infrastruktura tam je a poptávka taky.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 37. balde :

  MM: Ekonomicky se vyplatí v Ostravě než stavět nové byty, tak rekonstruovat staré, bohužel je tu velký bytový fond, to by se muselo začít více bourat.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 38. Josef :

  Já si jen tak poslední dobou říkám, kde ti lidé bydleli když Ostrava měla 331 000 obyvatel a teď má 285 000 a moc domů se nezbouralo…Jako jasně lidi bydleli ve větším počtu spolu (vícegenerační domácnosti) naproti tomu dnes singles, ale i tak, úbytek 46 tis. lidí :-)

  Thumb up 9 Thumb down 2
 39. aggu :

  MM: 4 až 6? Řekněme spíš ty 4 ;) Necelých 6 mil. stojí 90m2 + byt na Karolině, v Hrabůvce stojí podobný nový byt o 2 mil. méně. Holt periferie ;)
  Nevím jak dalece půjde rekonstrukce těch bytů na Hasičské, ale POKUD omlátí vnitřky na panel, provedou lokální sanace a komplet vymění rozvody, dá se to s přimhouřením oka považovat za „novo“byt, ne? ;) Životnost bytu na Karolině a toho v Hrabůvce bude mj. záležet na kvalitě betonu obou konstrukcí… Tyhle domy byly po válce v Hrabůvce mezi prvními, takže pokud se do cementu nemlela ve větším procentu struska nebo jiný odpad…..
  Na panelácích není nic špatného. Rekonstrukce bytů, resp. celých bloků na sídlištích je spolu s veřejným prostorem se měla na Jihu rozjet dávno, jinde už to nejde. Takhle se Jih koleduje o problémy. Na pár místech už je má a politici pak brečí do novin, že „nemohou nic dělat“. Což je přesně to, co dělají. Nic. Jsou to jen diváci. Zároveň by tak město aspoň nějakou páku na regulaci cen. Jenže to by na radnicích musel sedět „jiný materiál“.
  Jinak souhlas, nabídka nejen nových bytů, ale i starších nebo RD je v okolí Ostravy opravdu zoufalá. Důvod u novostaveb je omílán pořád dokola – byla to nízká prodejní cena, i oproti menším krajským městům. Nyní se zdražilo na řekněme normální českou úroveň, a není už v podstatě co nakupovat, takže se, s ohledem na vývoj celého trhu, dá očekávat, že výstavba bytů poroste.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 40. aggu :

  Josef: Jen tak mimochodem, proč máte na konci :-) ?

  Thumb up 1 Thumb down 9
 41. Josef :

  aggu: bez hlubšího významu, jen takový asi hořký úsměv, mě to třeba mrzí. Ale zajímalo by mě zda je teda hodně bytu neobydlených když tady chybí přes 40 000 a tím pádem není tlak na stavbu nových bytů…

  Thumb up 7 Thumb down 1
 42. MM :

  balde: Popravdě 90% rekonstrukcí bytů jsou o ničem, protože ty byty mají špatné dispozice. Například v Porubě sice můžete rekonstruovat jak chcete, můžete propojit kuchyň s obývacím pokojem, ale vznikne byt s minimem úložného prostoru, ale hlavně miniaturním třetím pokojem. Nejčastější byt 3+1 má výměru sotva 63-65 m2. To je zkrátka na dnešní dobu málo. No a nemluvím o akustické pohodě, která se neřeší vůbec. Takže souseda slyším nad sebou, pod sebou i vedle sebe. No neberte to. Já si myslím, že my nejsme na to bydlení tak nároční jako jinde. Nám zkrátka ten opravený panelák stačí. No a pokud je takových lidí většina, tak logicky dostává nová výstavba na frak. Pro mě to není jen o tom bytě, ale i chodbě, zázemí a domu jako celku. K čemu mi je, že mám byt po rekonstrukci za 2 miliony, když mi SVJ udělá sytě žlutou výmalbu chodby a na fasádu mrskne fialovou barvu. Děkuji nechci. Je ovšem možné, že jsem v menšině.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 43. davidb :

  Josef:
  Nemyslím si.
  Důvod vidím ve snížení počtu osob v domácnostech.
  Nejen mladé – singly i páry bez dětí, ale také čím dál tím větší počet samostatně žijících seniorů (většinou žen).
  V našem vchodě je 6 bytů.
  Za mého mládí kolem roku 95 tam žilo – 3,4,3 (rodiny s dětmi) a 2,1,1 (senioři a jedna starší singl)= 14 osob. A dříve ještě o 3 osoby více.
  Nyní tam jsou 2,2,1 (děti odrostly) a 1,1,2 (dvě seniorky a mladý pár) = 9 osob.
  To je snížení o 35%.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 44. Josef :

  davidb: Díky za zkušenost. U nás ve vchodě je situace velmi podobná. Také je zde asi více pracovníků firem (např. Hyundai, ale ti asi bydlí spíše na čeladné a ve Frýdku). Ale i tak asi není moc tlak na stavbu nových bytů.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 45. Adam Cerv :

  Josef:
  Je to dáno přesně touto strukturou. Když se podíváme, kde Ostrava ztrácí obyvatele, tak zjistíme, že se jedná hlavně o oblasti vnitřního města, případně panelové sídlišťě (Poruba, Jih, Mariánky, částečně Mor. Ostrava). Vnitřní i vnější sub-urbia naopak rostou (Třebovice, Krpole…- ne dostatečně). Na sídlištích jako Dubina apod. je index stáří nejvyšší, takže zatím to je přesně tak jak bylo řečeno – v jednom bytě jeden důchodce. Myslím, že se bourání v těchto místech časem nevyhneme. Pak je zde bohužel i druhá strana, a to že tu kvalitních a „dostupnějších“ bytů moc není, takže lidi co by se třeba do nějaké populačně ztrátové lokality prestěhovali nemají pořádně kde, a raději si postaví dům nebo se odstěhují pryč. Debeloperům se ve městě, které ztratilo 40k obyvatel stavět asi moc nechce a město s tím jedním jeřábem to zatím taky moc nezachraňuje.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 46. MM :

  Adam Cerv: Je to hodně o mentalitě. Koupit byt okolo 3 milionů je pro 90% lidí fikce. Splácet hypotéku 15-20 tisíc chce opravdu menšina lidí. Dokonce i ti s lepším příjmem, kde má rodina okolo 50-70 tisíc měsíčně nechtějí za bydlení vydávat tolik. Proto volí cestu do rekonstruovaného paneláku, kde předpokládají, že rekonstrukce přinese kvalitu za výhodnou cenu. Je to utopie. Když už se někdo rozhodne pro splátku ve výši 20 tisíc tak jde z většiny do rodinného domu. Protože za ty peníze nabídne větší prostor, soukromí, zahradu a parkování. Vzdálenosti do Ostravy jsou pořád krátké. Pokud by byla větší poptávka po bytech okolo 3 milionů, developer by se našel. Není náhoda, že nabídka je taková jaká je. Není očividně zájem.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 47. Adam Cerv :

  MM: Já si teda rozhodně nemyslím, že by o bydlení třeba v centru nebyl zájem. Já rozhodně domek za Ostravou nechci. A těch volných bytů, které by za to stály v centru moc není, nebo se prodávají na Ovu hodně draze.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 48. adamous :

  Adam Cerv: To ja bych treba domek za Ostravou bral, ale je to z toho duvodu, protoze tady ziju cely svuj zivot a nejak z toho tady zacinam byt unaveny. Takze za me v budoucnu pekne do domku, nekde u lesa a nejlip do 10 minut od Ostravy. Tohle mne prijde jako nejlepsi investice, kterou clovek muze udelat. 100 lidi, 100 chuti

  Thumb up 1 Thumb down 0
 49. MM :

  Adam Cerv: Kvůli přehledu, opravdu mě to zajímá. Jaká je podle vás férová cena za byt v centru. Jestli se bavíme o cihle o výměře okolo 90-100 m2, které jsou nejčastější. Za kolik chcete takový byt koupit? Napište za původní stav a po rekonstrukci. Ať si můžeme udělat obrázek. Děkuji

  Thumb up 2 Thumb down 0
 50. Crazym :

  MM:
  Adam Cerv:
  Hele to by mě taky zajímalo, mám jeden na ulici Chelčického v tkzv. Krausových domech. 4+1 s komorou pro služky, jen ta služka chybí a taky bych si chtěl udělat obrázek :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 51. Jana :

  Crazym: Krausovy domy? 4+1? Nejlepší byty ve staré zástavbě s celou řadou původních prvků v zachovalém stavu? Minimálně 5 mil. Kč.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 52. Adam Cerv :

  MM: No tak prostě 4 mega za slušný byt, mi přijde tady v Ově trochu dost. Pod touto cenou je těch nabídek hrozně málo (I za tuto cenu). Ale o tu cenu nutně nejde. Já prostě věřím tomu, že až se postaví ty byty na Janáčkově nebo Lauby, tak se bez problému zabydlí. Určitě nebude problém prodat chystané byty na Presove nebo 30.dubna. Věřím, že kdyby tu v centru byl nějaký development tak se to pak za ty 3m a víc prodá. Jenže ta nabídka je prostě nic moc (Novostavby téměř nic).
  Tak se pak nedivím, že se lidi co mají nějaké peníze stěhují pryč, s nejde jen o ně. Jako jeden z lokalizačních faktorů potencionálních firem je taky kvalita bydlení (pro manželky, zaměstance…). Já si prostě nemyslím, že by zájem nebyl.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 53. Adam Cerv :

  MM: Pak teda rozhodně věřím, že kdyby tu bylo nějaké opravdu hezké bydlení, které by odpovídalo dnešním standardům a kritériím (s nějakou zelení apod), nestálo by 7 mega, tak by si mnozí i ten domeček rozmysleli.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 54. Jana :

  Adam Cerv: Krausovy domy jsou top i z celostátního hlediska. Je to zcela unikátní komplex s celou řadou původních prvků. O takové byty bývá ve světě největší zájem, ne o tuctové bytovky typu Karolína, nebo kamrlíly Residence :-( Presslova apod. Právě v takových bytech bydlí ve světě ekonomická a intelektuální elita, a to bez ohledu jestli je tam podzemní parking nebo bazén. Dnes se cení původ, historie, zachovalost a hlavně Genius loci. A to ty byty v Krausových domech splňují nad míru vrchovatě.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 55. Crazym :

  Jana: Jo tak ekonomická a intelektuální elita :-) Tak to abych se já starý ignorant polepšil, ještě štěstí, že jsme v Ostravě :DD Každopádně má 113 m2 https://screenshot.cz/VYPM7/ a ta komora pro služky v tom 4+1 není započítána když už soudruzi služky zrušili :-) Tak víte co, uděláme kšeft, já Vám to nechám za 3 mega ať máte možnost vydělat kdyby jste se náhodou nechtěla ocitnout mezi elitou a Vy nám pak poreferujete jak to šlo s tím prodejem :-)
  Hele a možná by k tomu šlo zajistit garáž do 100 metrů…

  Thumb up 2 Thumb down 7
 56. thvari :

  Crazym: a za 2 mega to nahodou neprodate? :-D

  Thumb up 5 Thumb down 0
 57. MM :

  Adam Cerv: Naprostá většina investuje do byt max 2 miliony. Mám čerstvou zkušenost. Mezonetový cihlový byt 102 m2 u Komenského sadu. Inzeruje se bez zobrazení ceny. Poptávek je cca 20 a když se zeptám jaká je podle nich cena bytu, tak naprostá většina řekne 2,5 milionu. To si potom uděláte obrázek o trhu. Zkrátka stavět ve větším byty okolo 4 milionů, protože pod tři to nepostavíte, je v Ostravě utopie. Nedává smysl aby Škoda Kodiaq stála cca 900 tisíc a byt, který tady bude nejméně desítky let, stál 2x tolik. Ano, je to přitažené za vlasy, ale nastaví to zrcadlo zájemcům. Prostě není ekonomický důvod pro takto nízké ceny. Mimochodem mzdy rostou neustále od roku 89 a tím pádem i hodnota hypotéky v čase klesá. Takže splácet teď 10 tisíc měsíčně není stejné jako splácet za 10-15 let. To už budete mít mzdu zase jinde.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 58. aggu :

  MM: Utopie? Byty 3+kk za 4M jsou v Ostravě nabízeny běžně a jsou pryč. Kdo chce dnes nový byt za 2-2.5M tak zaspal.
  Na druhé straně má Ostrava (pořád ještě) výhodu v tom, že když si výrazně snížíte nároky, najdete starší byt levně a bydlíte. V Praze už nejsou levné ani sklepy ;)

  Thumb up 5 Thumb down 4
 59. adamous :

  aggu: Ano, utopie to neni, ale staci se podivat, kolik volnych bytu za cenu 4M+ je stale v nabidce na Nove Karoline. Nikomu se to nemuze na investici v Ostrave nikdy vratit a pro sebe bych za tu cenu uz koupil radsi rodinny dum. https://www.rezidence-novakarolina2.cz/byty

  Thumb up 2 Thumb down 1
 60. Crazym :

  thvari: Hele já asi tuším, že je to prodejné tak za 2 mega a víc je to nesmysl ale jak tu házela tu sumu, tak jsem to zkusil, co kdyby :DD

  Thumb up 4 Thumb down 0
 61. aggu :

  adamous: 100 lidí, 200 chutí ;)
  Jiné projekty, i vyšší cena, a byty tam zmizely.
  Proč by se investice do 4M+ bytu v Ově nemohla vrátit? 15t nájem v dobré lokalitě není rarita. Ano, není to splatné na 5-10 let, ale s tím snad každý počítá. A ten kdo si kupuje byt pro sebe takhle vůbec neuvažuje.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 62. Martin [msstavby.cz] :

  adamous: Já nevím, ale jsou tam rezervované byty i za 9mega. Navíc, teprve začali stavět a dost bytů je již rezervovaných.

  Dva předchozí domy byly před kolaudací téměř vyprodané.

  Dost lidí má zkreslenou představu o ceně rodinného domu. Pokud by měl odpovídat DNEŠNÍM běžným nárokům, tedy hlavně rekuperace apod., měl by minimálně stát od 3,5mil. a výše. To je za menší dům. Teď připočtěte zahradu, ale opravdu zahradu, ne 5m kolem domu a jsme i s pozemkem někde na 5mil za přízemní domek.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 63. thvari :

  Crazym: neskočíme na pivo? :-D celkem by mě to zajímalo

  Thumb up 5 Thumb down 0
 64. LK :

  Martin [msstavby.cz]: je to tak. Pokud chce člověk pozemek v dobré lokalitě o nějaké normální velikosti, tak je na 2M a komplet stavba se základy aby to mělo nějaké úložné prostory je kolem 4M, takže cca 6M za základní domek. A ve chvíli, kdy chce člověk něco lepšího, tak je na 10M.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 65. thvari :

  LK: no a ještě si vemte, že na to berete hypotéku a k 6M budete mít, já nevím, 2-3M úroků? proto lidi staví, to co mnohdy staví – koupí malinkatou parcelu a na tu postaví bungalov, kolem pár metrů čtverečních dvorku (slovo zahrada snad ani není možno použít). Pak věřím, že to stlačí na nějakou snesitelnou cenu

  Thumb up 6 Thumb down 0
 66. Crazym :

  thvari: To by zatím neklaplo a to nejen proto, že pivo nepiju :-) V tom bytě kde jsem vyrostl a dnes ho nazývám mým důchodovým zabezpečením stále bydlí moje matka a kvůli ní aby neměla na staré kolena starosti o nějaké zvyšování nájmů nebo nucenému stěhování jsem ho vlastně koupil a dal jí věcné břemeno doživotního užívání. Takže platí jen provoz, nemá žádný nájem a já ji formou příspěvku do FO a placením daně z nemovitostí dokonce ještě přispívám cca 7-8 tisíc ročně. A ano, bydlí v těch 113 metrech sama :-) jak se tu někdo zmiňoval o změnách z pohledu úbytku obyvatel Ostravy a neúbytku bytů, což je ekonomický a i jiný nesmysl ale dělal jsem to vědomě s tím že změny starému člověku nesvědčí a já to mám jako „důchodové spoření“ lepší než všechny státní pilíře dohromady. Takže i když nevím kdy to nastane tak doufám, že tam bude co nejdéle a já ho zpeněžím až s odchodem do penze. Každopádně jsem se dlouho o ceny nezajímal a na základě diskuze tady jsem „zkontroloval“ situaci a vypadá to, že Jana podle hesla na každém šprochu pravdy trochu měla částečně pravdu, ceny se zvýšily i když ne tak extrémně jak uváděla ale zvýšily. Tak zrovna uvažuji o přikoupení garáže, protože náhoda, že soused koupil barák a bude se stěhovat a zřejmě i zbavovat bytu i s dvěma garážemi nedaleko způsobila, že uvažuji o „zatraktivnění“ pro budoucí prodej mého bytu. Mu k dobrému prodeji toho jeho stačí jen jedna jako bonus a motivace pro kupující neboť zaručené parkování v centru je hodně velký bonus a ten můj může jen vylepšit, zvlášť když je 100 metrů od baráku. Tak zrovna uvažuji kolik jsem ochoten do toho dát :-)

  Thumb up 7 Thumb down 1
 67. thvari :

  Crazym: tak to jo, v tom případě přeju mamince pevné zdraví :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 68. Jana :

  Crazym: Všechna čest. Jste vzorný syn. Jen pozor na všudepřítomné komunisty – latentní komunisty (nejméně z 90% je česká společnost levicová až z toho člověku zrak přechází). Tendence regulovat, znárodňovat, vydaňovat až na dřen a já nevím co ještě jsou na denním pořádku. Jeden můj blízký rodinný příslušník to odnesl zdravím, když mu bolševik posílal 10 let kontroly (v letech 1948 až 1958) k vůli nadměru. Nakonec musel sestěhovat do Ovy i tetu se strýcem a ještě měli nadměr. Nicméně byt je to parádní a Vy jste skvělý syn!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 69. Crazym :

  Jana: Určitě nejsem vzorný syn, spíš realista a moje matka je větší paličák než já, bohužel. Kdysi by ji za ten byt lidé urvali ruce a mohla si diktovat podmínky ale ona se ne a ne hnout. V podstatě jsem se kdysi kvůli tomu, že jsem se s ní v tomhle chytil odstěhoval a 9 let jsem bydlel se žárovkou na stropě a molitanovou matrací na zemi :-) S takovýma lidmi co žijí minulostí je to těžké a v době kdy můj kamarád měl podobný problém ale jeho matka byla realistka, prodal podobný byt Na Hradbách za 3,5 mega a za 1,2 mega mamce koupil menší a pohodlnější jak na údržbu tak i na život. Já měl podobný plán, bydlím zhruba 500 metrů od ní na Zámecké a naskytla se příležitost koupit 2+1 ve stejném domě kde by nemusela chodit do schodů bo je tu výtah a měla všechny obchody okolo. Jenže jsem s ní nepohnul :-( Nakonec se vše vyřešilo tak jak je a i za to jsem rád ale děsím se budoucnosti :-(

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.