CTPark Ostrava-Kunčičky

Developerská společnost CTP plánuje v Ostravě vybudovat další logistický park. Ten bude umístěn na brownfieldu v Ostravě-Kunčičkách, ulice Rajnochova.

Vzniknout by mělo přibližně více jak 80 000m2 pronajímatelných ploch. Více podrobností v tomto inzerátu na webu sreality.cz

Související články


Komentáře

 1. Meechee :

  Škoda, na tom místě jsem si říkal, že by mohl stát nový stadion Baníku Ostrava :) Tak holt bude muset Brabec hledat jinde …

  Thumb up 5 Thumb down 4
 2. Jiří Antonín :

  Jj, logistický parků není nikdy dost. Aspoň že to je brownfield. Zato pohled od sesteráku směr Klimkovice v Porubě – to je „nádhera“. Hala vedle haly. Ještě pole na levé straně cesty na Klimkovice není zastavěné a pole směr Opava taky ne :-( CTPark už by měl dostat zákaz!

  Thumb up 25 Thumb down 9
 3. donPaPa :

  Jiří Antonín:

  Naprostý souhlas, mám ještě v živé paměti rozhovor s děkankou Stavební fakulty v Ostravě, která stavbu logistických parků v Porubě schvalovala… Díky bohu, že už tam nejsem. Jediné + této stavby vidím využití právě v brownfieldu

  Thumb up 4 Thumb down 5
 4. tojejedno :

  Za mě teda super místo, snad se to zrealizuje, jedná se totiž o brownfield, který byl využíván jako kalová pole pro bývalé doly v okolí a místo to je hodně depresivní. Nedávno jsem tam byl na kole, doteď tam jsou tabulky od bývalého vlastníka (Vítkovice-energetika) s zákazem vstupu Současný vlastník se to hlemýždím tempem snaží zřejmě zrekultivovat, akorát 3 tatrovky s hlínou za rok je tak nějak málo… Takže jak už jsem psal, za mě ideální místo a snad se celá oblast promění zase v živou část města.

  Thumb up 16 Thumb down 1
 5. tojejedno :

  Za mě teda super místo, snad se to zrealizuje, jedná se totiž o brownfield, který byl využíván jako kalová pole pro bývalé doly v okolí a místo to je hodně depresivní. Nedávno jsem tam byl na kole, doteď tam jsou tabulky od bývalého vlastníka (Vítkovice-energetika) s zákazem vstupu. Současný vlastník se to hlemýždím tempem snaží zřejmě zrekultivovat, akorát 3 tatrovky s hlínou za rok je tak nějak málo… Takže jak už jsem psal, za mě ideální místo a snad se celá oblast promění zase v živou část města.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 6. Jirotka :

  Lokalita se nachází částečně v Kunčičkách a částečně ve Slezské Ostravě.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 7. Jusepe :

  Mohl tam vzniknout lesní park, naprotější stranu(přes řeku) se má realizovat nová čtvrť Pod žofinkou, aspoň mohli lidé tam chodit a zpřístupnit to a zkultivovat to. Žádný brownfield, ale lesní porost!! Je to špatně, hned v blízkosti centra, naprosto nelogické??? Který představitel města to povolil?!! Zahltí to Centrum, Bohumínskou, kterou chtěli udělat jako klidnou ulici! Developerovi dát zákaz!!! Ve vyspělejší městech se logistické parky se budují na okraji měst?! V OV je povolenu přímo v centru.

  Thumb up 10 Thumb down 14
 8. Archerr :

  Jusepe: tak proč sis ten pozemek nekoupil?

  Thumb up 4 Thumb down 11
 9. vojtag :

  S takovým tempem bude brzy Ostrava plná odporných prefabrikovaných šedých krabic hal a skladů…
  Po předchozích generacích průmyslu tady zbyly mnohdy velice hodnotné a pěkné stavby, po té dnešní zbyde jen tenhle humus.

  Thumb up 23 Thumb down 2
 10. Lojza :

  Dolni oblast je krásná, super akce, ale ODS s Macurou a ANO, to místo totálně zničí. Tohle má být kolem dálnice směrem na Polsko!!!

  Thumb up 8 Thumb down 12
 11. Hanys :

  Sakra, to není žádná síla která už by tyhle zrůdnosti v Ostravě zastavila? Všichni brečí že je málo bytu ale budeme pořád stavět haly

  Thumb up 6 Thumb down 9
 12. Lojza :

  Hanys: máte pravdu. Z Ostravy černé a špinavé se stala Ostrava montoven po revoluci a nyní přichází doba, kdy se z Ostravy stane skladiště….Tragédie.

  Thumb up 8 Thumb down 8
 13. Rdm :

  Hanys: „my“ stavíme haly místo bytů? Kdo „my“? Staví snad především soukromníci a pokud chtějí postavit halu, tak postaví halu. Ono stavět byty ve městě, kterému klesá počet obyvatel asi taky není žádné terno, že?

  Thumb up 7 Thumb down 5
 14. Milan :

  Rdm: My, samosprávné město, se strategickými materiály, které se projednávají v příslušných odborech a slavnostně schvalují na jednáních zastupitelstva města.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 15. Szczur :

  Očividně zde je nutné provést přeložky silnic (jmenovitě s cílem odvést tranzit z Bohumínské) a železnic, ale tak, jak je to v územním plánu, to je tragédie. Stavba hal v této podobě samozřejmě výrazně omezí možnosti nápravy dopravní situace v budoucnu.

  Opět narážíme na to, že Ostravě zcela chybí návrh cílového stavu infrastruktury. Územní plán k tomuto účelu neslouží a sloužit nemá. Veřejný sektor nedělá svou práci.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 16. Lojza :

  Szczur: Politi co vedou Ostravu 34 let asi pracuji pro developery a různé pochybné skupiny že? Nikde na světě se nestaví tolik obchodních center přímo ve městě jako v Ostravě, ale na okraji. Nikde se nestaví tolik skladu v centru a blízkém okoli jako v Ostravě. Tohle tihle Primátoři,jejich strany a jejich poskoci nedělají pro Ostravany že? Nevěřím že my obyčejní lidé by jsme tohle chtěli..

  Thumb up 5 Thumb down 13
 17. O. :

  Lojza: Vy jste asi nikde ve světě moc nebyl, co?

  Thumb up 9 Thumb down 5
 18. Lojza :

  O.: píšu o tom, právě že jsem ve světě dlouho žil. Teda kromě Afriky a Ruska. Ale ani v Praze nebo Brně není hlavní činnosti ODS, ANo Macury atd. přivádět do centra Ostravy miliony skladů a skladišť.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 19. Rdm :

  Lojza: já vám rozumím, ale Ostrava není úplně typické město jako Praha nebo Olomouc a když se podíváte na dané místo z ptačí perspektivy, tak už vám tak moc nepřijde, že jste v blízkosti centra https://mapy.cz/s/levuvupoko ale spíše v nějaké průmyslové zóně, kde náhodou i někdo bydlí…

  Thumb up 4 Thumb down 4
 20. Alois :

  O.: A vy jste bylo někde ve světě moc, co ?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 21. Lojza :

  Rdm: to máte pravdu, ale právě proto je třeba sklady haly, montovaných stavět okolo Frydku, Opavy a Karviné a ne v Ostravě. Tady mají žít hlavně vzdělání a chytří lidé s VŠ

  Thumb up 0 Thumb down 7
 22. Alois :

  Lojza: Že jsem tak smělý, a vy ráčíte prodlévat v jakém městě ?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. Lojza :

  Alois: v Ostravě žiju. Proč jestli se můžu zeptat?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 24. Alois :

  Lojza: Zajímalo mě, jak se Vám žije mezi vzdělanými a chytrými lidmi s VŠ.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 25. Lojza :

  Alois:hezká ironie, ale chápu co myslíte. Ostrava jde bohužel špatným směrem…hodně špatným

  Thumb up 0 Thumb down 2
 26. Rdm :

  Lojza: ty vzdělané a chytré, chcete do Ostravy přidělovat podle nějakého vzorce?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. bapi :

  Kdo chce velke mesto, lifestyle, platy, tak pujde zahranici, Praha, mozna Brno. Kdo chce mesto mensi a hlavne prirodu, tak ma Budejovice, Hradec, Liberec, s primhourenyma ocima Jihlavu. Bez vztahu k Ove a okoli… co tam tak muze ty lidi nalakat? Max levne bydleni v combu s prazskym platem, takze si nasetri na… Byt v Ostrave to asi nebude. Mozna dum nekde v ramci MSK kraje. Prinejlepsim. Je to furt dokola. Asi by mela byt snaha co nejvic vysat VS ze Zlisnkeho kraje a Olomouckeho (mimo Olmik samotny je ta kvalita zivota dost nizka) a pak ze Slovenska, no. V tyhle rovine „lidskych zdroju“ nema pro Ovu smysl resit ten zbytek republiky.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 28. Lojza :

  Rdm: oproti Frýdku mmistku nebo Opavě tady jsou lidi o hodně chytřejší, bohužel utíkají z Ostravy po tisících ročně…od revoluce jich uteklo přes 50 000 a zůstali jen skkadnici a lidi co dělají u pásu. Je to smutny pohlad na Ostravu. Musíme to změnit

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. jake :

  Lojza: jak?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.