V zahrádkách

První etapa nabídne 31 zrekonstruovaných bytů, převážně s dispozicí 2+kk, parkovací stání, upravenou zeleň v okolí, vlastní ohraničený prostor u každého bytového domu.

Zásadní proměnu lokality slibuje nový developerský projekt  „V zahrádkách“, který bude realizován v Ostravě-Kunčičkách.  S revitalizací někdejší Osady míru se začalo už v roce 2009,  bytové domy byly kompletně opraveny, nové byly střechy, fasády, proběhla výměna oken za plastová, výměna vstupních dveří atd. Regenerace bytových domů bude nyní pokračovat ve dvou etapách.
V  I. etapě budou rekonstruovány čtyři domy v ulicích Lihovarská, Vratimovská  a Nadační, vznikne nových 31 bytů, vesměs s dispozicí 2+kk.  Ve druhé etapě bude rekonstruováno dalších devět domů v ulicích Nadační  a Lihovarská s dalšími 76 byty. Každý dům bude mít centrální plynovou kotelnu, nové rozvody tepla, vody i elektroinstalace včetně rozvaděčů. Původní vytápění bylo lokální na pevná paliva. Zásadní změnou bude i celková rekonstrukce bytových jednotek, což představuje opravy omítek, podlah, nové zárubně a dveře jak vstupní tak interiérové, sociální zařízení včetně vybavení zařizovacími předměty, nové obklady, dlažby, kuchyně budou opatřeny elektrickými sporáky se sklokeramickou varnou deskou.
Velkou pro

měnou projde i veřejný prostor v blízkosti opravených domů,  přibude nové oplocení, parkovací stání, sadové úpravy, opraveny budou chodníky.

zdroj: residomo.cz

Související články


Komentáře

 1. Jája :

  Na to museli dostat peníze z nějaké dotace, za svoje by to nedělali.
  Nebo, že by stávající nájemníky vystěhovali jinde?

  Thumb up 6 Thumb down 10
 2. Brzda :

  No, tak hodně štěstí s hledáním nových nájemníků (nebo se jen rozpouští dotace a budou tam dál nájemníci stávající?). Já bych tam asi bydlet nechtěl….

  Thumb up 7 Thumb down 11
 3. Crazym :

  Lidi co furt sýčkujete, když se tam nic neopravuje a sestěhovávají socky prskáte a když tam něco dělají a mělo by se to zlepšit, prskáte taky. Tak bych tam nechtěl teď bydlet ale mít dvacet a potřebovat někde bydlet tak do těch zrekonstruovaných klidně jdu, tramvají za chvíli v centru a na rozjezd to bohatě stačí, rozhodující je výše nájmu a stav těch bytů. Kamarád tam má rodinný dům na Lorišove a v pohodě bydlí. Tam samozřejmě v bytovkách Rezidoma bydlí póvl ale i normální lidé jako všude jinde :-)

  Thumb up 24 Thumb down 0
 4. Jája :

  Crazym: Nesýčkujeme, jen se dívíme nad tou aktivitou.
  V bytech, kde lidi normálně platí, by si nechali kvůli opravě čehokoliv koleno vrtat a vztekle na Vás vrčí a jestli se vůbec domluvíte, že to co je opravdu v rozkladu, není jen drobná oprava, tak je pak stejně vše opraveno nejlevněji a nejpodřadněji, takže se to zachvíli stejně po…., ale tady to berou z gruntu koukám. I s elektrickými sporáky se sklokeramickou varnou deskou, to jinde je člověk rád, že ta linka tam je a ještě jí v nájmu x krát přeplatí.
  To koukám, to tam bude něco delux se svěžím vánkem od Mittalu :D.

  Thumb up 4 Thumb down 10
 5. thvari :

  Jája: ja sem si hned projel google mapy z roku 2017 a domy jsou opravene krasne a v lete to tam podle fotek vypada suprove, ale jde poznat, ze to okoli tech domu je takove zanedbanejsi (ale to je casto na sidlistich, kde bydli bila stredni trida, taky…). uprimne, i kdyby to delali z dotace, je mi to jedno, hlavne ze se to opravi a bude to pusobit dobre. ulice, cesty a verejna prostranstvi se taky opravujou z penez nas vsech, tak co. a jestli tam zijou socialni pripady, je mi jedno, hlavne ze to vypada, rozhodne lepsi, nez tam mit misto toho odporne gheto.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 6. aldik :

  Jen ty byty jsou nějaké malé, ani 50metrů čtverečních to nemá :/ Je sice trend bydlet v malých bytech, i kvůli stále zvedajícím se nájmům ale tu padesátku to mít mohlo.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. Martin [msstavby.cz] :

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nejvetsi-hrac-v-najemnim-bydleni-expanduje-firma-residomo-buduje-500-novych-bytu-69341?dop-ab-variant=4&seq-no=1&source=hp

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Oasis :

  +článek: Když je vůle skoncovat s ghettem aneb Proměna Osady Míru na denik.cz: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/kdyz-je-vule-skoncovat-s-ghettem-aneb-promena-osady-miru-20191024.html

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.