Sokolská třída 56, 58, 60

Na Sokolské třídě v centru Ostravy proběhla vkusná a jednotná rekonstrukce tří bytových domů.

Objekty mají sjednocenou fasádu v bílo-šedé barevné kombinaci. Novou střešní krytinu z falcovaného plechu. Sjednocené výplně balkonového zábradlí.

Původní stav:

Související články


Komentáře

 1. davidb :

  Pěkné.
  I ta barva hodící se do našich podmínek.
  Některé světlé jdou do kopru po pár měsících.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 2. Tom :

  Sláva, jde vidět, že vkusné barvy fasád ještě existují.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. Douglas :

  Trochu škoda že nezachovali ten reliéf na průčelí, sice z éry socialismu, ale nebyl to žadný ideový motiv.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Dnes jsem jel kolem a je tam oproti aktuální fotce imitace cihlového soklu jako na té staré, takže to dovedli do detailu, vypadá to dobře. Bohužel foto nemám :-(

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. aggu :

  No fasády se někteří za 20 let už naučili. Teď se musíme naučit okna. Smrt trojdílným plastovým oknům!

  Thumb up 4 Thumb down 4
 6. adamous :

  aggu: Okna a hlavne chodniky …

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. MareK :

  aggu: nesouhlas, trojkřídlá okna mají své místo. Záleží na rozměrů okna, u oknen 2,5+m, mít dvě křídla by byla zhovadilost. Spíše bych uvítal používaní posuvných oken, ale to tady bude asi problém v ceně a údržbě/mytí.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. aggu :

  MareK: Problém je z odborného hlediska hlavně v tom, že jsou hnusná na pohled.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 9. Crazym :

  aggu: Tak to je určitě vysoce odborné hledisko :DD
  Z mého hlediska jsou naprosto dostačující a já ty svoje jsem například ještě trochu technicky vyšperkoval, protože mi spíš než na tom odborném hledisku záleží na funkci, takže navíc skrytá roleta, oba kraje s kováním na ventilačku aby mi šlo na jednu stranu dát síť proti hmyzu a nebýt omezován a uzavíratelné prostupy když chci dostat něco ven jako třeba čidlo teploměru či drát antény.
  https://screenshot.cz/4DK9T/
  https://screenshot.cz/Q0H8Q/
  https://screenshot.cz/8NFFC/
  Jenže to vše něco stojí a tak je například na našem baráku mám tak jen já, protože při vyslovení slovního spojení „peníze navíc“ je běžná reakce skoro infarkt a většina ovcí jde cestou nejlevnější varianty pokud možno z Polska :-)

  Thumb up 9 Thumb down 0
 10. Jana :

  Crazym: Pěkně řemeslně uděláno a ještě praktické.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Jana :

  Crazym: Škoda, že Vámi zmíněný postup „peníze za navíc, infarkt ,ovce“ je uplatňován i v objektu typu Paláce Fénix – i když tam je vlastnická struktura zcela odlišná, koncentrována do jedné osoby (firmy). Špaletová okna jsou tam nahrazována tou nejhorší umělou hmotou a současně i mizí velmi cenné před okenní dřevěné žaluzie, které jsou na obdobném technickém principu jaké jsou ty Vaše. Škoda, že Palác Fénix prohází tak necitlivou rekonstrukci. Ale co naděláme.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Crazym :

  Doplňuji aktuální foto už s hotovým soklem, pěkně to ladí s komíny :-) https://screenshot.cz/8SFE7/

  Thumb up 6 Thumb down 0
 13. MareK :

  Výsledek je super, kéž by taková revitalizace byla příkladem pro ostatní…

  Ovšem napadá mne kacířská myšlenka, a to, bydlet tam, a mít tu možnost, asi bych chtěl zvětšit balkón, ať má větší užitnou hodnotu. Chápu, že by to byl zásah, ale to je už i ta stříška na balkóny.

  Proto se ptám, kde je ta hranice, kdy je vhodné zachovat původní ráz a kdy je dobré přistoupit k vylepšení parametrů?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. thvari :

  MareK: na to uz by byl potreba architekt, jedna slavna prestavba z nedavne doby je ten panelak v Rimavske Sobote http://tiny.cc/ejucpz tam presne ty balkony zvetsili, protoze vedi, ze lide radi pobyvaji venku, kdyz je pekne, a na tech starych balkonech a lodziich to nejde. ale bez architekta by to podle me byl s takovymi zasahy okamzite paskvil

  Thumb up 2 Thumb down 1
 15. davidb :

  thvari:
  Jo o tom jsem četl.
  Fakt se povedl.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. MareK :

  thvari: jj, tenhle barák se je skvost. Bohužel, takovou změnu je potřeba protlačit a skoro vždy na to není energie(tvrdohlavost), zejména s ohledem na zabedněné myšlení zúčastněných stran (spoluvlastníků, sousedů atd).

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. MM :

  Dům vypadá velmi dobře a úprava se povedla. Spousta majitelů a SVJ si neuvědomuje, že to jak dům vypadá, jak působí, má dopad na hodnotu jejich majetku. Zkrátka díky citlivé rekonstrukci na tom majitelé vydělají, protože si zhodnotili svůj majetek. Není to rozhodně pravidlem. Stačí se podívat kousek vedle na paneláky na Křižíkové ulici. Každý jiný, žluté a oranžové barvy, prostě děs. Druhá fáze jsou společné prostory, konkrétně chodba. Opět v panelácích sytě žluté chodby, různé vzory. Jako celek to potom působí hrozně. Takže poklona majitelům, že si nechali poradit a dům opravdu vypadá k světu!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. SariZet :

  MareK: <
  K nepatrnému zvětšení balkónů došlo, nad většími zásahy do balkónů jsme však neuvažovali. Sokolská třída je příliš rušná na poklidné popíjení ranní kávy. :-)
  Revitalizace tohoto domu nás stála mnoho energie (6 dlouhých let počínaje přesvědčováním ostatních vlastníků atd.), ale s výsledkem jsme spokojeni a těší nás, že dům má vesměs pozitivní ohlasy. Členka výboru…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 19. Crazym :

  SariZet: No, povedlo se paní inženýrko :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.