Úprava parku P. Bezruče

V pátek 30. dubna byla zahájena úprava parku Petra Bezruče v centru Ostravy.

Díky připomínkám občanů, které uplatnili během online veřejného projednávání, jsme ještě těsně před zahájením akce změnili v projektu typ dlažby na části chodníků a jednu plánovanou větev chodníku jsme zrušili úplně (červené křížky). Kde přesně došlo ke změnám za nový typ dlažby (Holland Kombi), můžete vidět v plánku zakreslené oranžovou a zelenou barvou. Jak nová dlažba vypadá v reálu, je patrné na druhém (ilustrativním) snímku. Na podzim pak na úpravy sadu naváže realizace projektu, který jste zvolil v 1. ročníku participativního rozpočtu Náš obvod – participativní rozpočet Moravské Ostravy a Přívozu na 3 místě:🏐 Hřiště na petanque a zahrada pro nevidomé v sadu Petra Bezruče.

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. Jann :

  Posun dopředu, proti aktuálnímu stavu, chválím.
  Mám k tomu jen dvě připomínky:
  1) Dlažba – čím menší plocha dlaždice, tím větší šance, že se jednotlivé díly začnou propadat a křivit a vznikají kaluže, jak to známe všude po městě s klasickou zámkovkou. Proto řešení z parku Čs. Letců považuji za geniální a tento Holland kombi ne.
  2) I když jsou lidi často čuňata a nic jim není svaté (vizte bordel na schodech u Sýkorova mostu), je dobré respektovat cesty, které si sami za roky vyšlapali, jinak vzniknou opět nové hnědé pěšinky.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 2. Mx :

  Vylepšení tu jsou. A je dobře, že hlas lidu k něčemu vedl. Akorát jak říká slavný film: “Bude to stačit?” Změna dlažby je definovatelná mnohem mnohem více spíše jako kosmetická, než jako výrazná, oproti původní variantě. Ale zaplať pánbůh za aspoň něco málo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Meechee :

  Že by se při rekonstrukci a „trasování“ chodníků konečně někdo řídil podle vyšlapaných cestiček ?? (soudě podle klikatosti na nákresu)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Dan :

  Stavba začala, to je fajn ale pokácet zdravé vzrostlé stromy…. Nerozumím.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 5. R. Řeha :

  Dan: Z tech 3 stromu byl jeden (ten prostredni) na kaceni uz urcen ze zdravotniho duvodu a ty dalsi dva by normalne zachranit sly (i kdyz i ony mely infekci kmene), ale bohuzel padly kvuli idiotskemu /z prominutim/ stylu socialisticke „pece“ o stromy, kdy se asfalt lil v podstate az ke kmeni stromu. Kdyz tak vzrostlemu stromu po tolika letech odstranite takovou operu, tak to statika neudrzi a urad ZP vam naridi ten strom zkacet, neni vyhnuti.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.