Investice MOaP pro rok 2014

Mezi naplánované investiční akce patří rekonstrukce ulice 28. října (6 mil.Kč). Jedná se o rekonstrukci této ulice v prostoru mezi Masarykovým náměstím a Smetanovým náměstím. V rámci této stavby dojde k výměně dlažby chodníků za řezanou a komunikace bude ze štípané žulové kostky. V ulici bude nový mobiliář (20 laviček z tryskané žuly s dřevěným sedákem, 46 regulačních sloupků se znakem města Ostravy, které vizuálně oddělí chodníky od vozovky, 3 stojany na kola). Nově zde bude zasazeno 24 vzrostlých javorů.

Pokračování v regeneraci sídliště Šalamouna (3,8 mil. Kč), a to s podmínkou získání dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Bude pokračovat úprava ulice Petra Křičky včetně příjezdového prostoru k bytovým domům. Opraví se chodníky, komunikace, vybudují parkovací a kontejnerová stání, veřejné osvětlení a zajistí sadové úpravy.

Díky stejnému dotačnímu titulu se provede II. etapa regenerace sídliště Fifejdy II. (4,1 mil.Kč), a to rekonstrukci části ulice Gen. Píky. Rovněž v tomto prostoru se opraví chodníky, komunikace, vybuduje parkovací a kontejnerová stání, upravím veřejné osvětlení a zajistí sadové úpravy.

Další úpravy se týkají parku Petra Bezruče (2,7 mil.Kč). Při rekonstrukci se opraví stávající pěší komunikace, obnoví nefunkční nebo poničený mobiliář. Bude zachován stávající systém pěších tras a nově zpevněny masivně využívané vyšlapané pěšiny. Zpevněné plochy budou rekultivovány a ozeleněny. Park bude doplněn o hrací prvky pro malé děti.

Dále se rozšíří parkoviště na ul. Sládkova (0,7 mil. Kč) a provede se 1. etapa rekonstrukce chodníků a trolejbusových zastávek na ul. Hornopolní (1,3 mil. Kč).

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Co jsem psal ve vedlejším článku se snad vyplní. Akorát 28. října měla být zrekonstruovaná už dávno ! Je to nejstarší pěší zóna u nás.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. MM :

  Je to trochu mimo, ale podle všeho je již dokončena oprava pasáže Vesmír. Zajděte se tam podívat a řekněte, jestli si myslíte, že těch 4,6 milionu tam jde poznat. Pasáž prokoukla, ale o větší rekonstrukci nemůže být řeč.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Balde :

  MM: tak provadeli se tam vykopové práce, fakt tam borci makali kazdý den, rekonstruovala se i prostory ve dvorech, cela byvala hospoda u Doktora, elektrointalece, intalace výsuvných vrat, takze je to obhajitelné, nedelali to 2 delnici 2 roky ale 10 par mesicu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. MM :

  Balde: Rozumím. Já jen čekal, že to bude vypadat o dost lépe. Třeba podlaha i obklady jsou prakticky původní. Někde na webu byl projekt, který počítal s kavárnou přímo v tom proskleném prostoru. Jestli to chápu, tak ta restaurace je města, město jí opravilo a dá jí k pronájmu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Balde :

  MM: ILLy tam bude mit urco stolky ted i venku

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. aggu :

  U té pasáže vnitřek nekomentuju (není co) ale trochu mě „šokly“ ty vrata. Jak do skladu. Hlavně nezakopnout o práh.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Nevím sice ve které pasáži jste byl, ale mohu všechny ujistit že v pasáži Vesmír rozhodně žádné prahy ve vratech nejsou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Ale jsou ;) Asi jsem měl štěstí, ale dvakrát jsem prošel pasáž a vrata byla polozavřená. Uprostřed jsou „dveře“ s nízkým prahem. Tak snad to nebude častý stav. Ale je pravda, že jsem zaujatý a celý projekt uzamykání pasáže (vzhledem k její pozici v centru) považuju za grandiózní pitomost. Někomu se nechtělo uklízet.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Když má veřejnost do pasáže přístup jsou vrata otevřená a opravdu tam žádné prahy nejsou jak se můžete přesvědčit v článku – http://www.msstavby.cz/rekonstrukce-pasaze-vesmir-2-18-12-2013/ a pokud nejsou vrata otevřená tak to znamená že tam nemáte co dělat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Byl jsem tam 2x cca ve 3-4 odpo. To je ještě (předpokládám) čas, kdy si ÚMOb MOaP myslí, že venku chodí „normální“ lidi. Vrata byla „polozavřená“, s průchodem uprostřed. Proč to nevím. Vypadalo to hloupě. Jinak bych tím neobtěžoval ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.