Univerzitní budovy, Černá louka

Aktuální fotografie výstavby devadesátkového omylu a budovy pro Fakultu umění Ostravské univerzity na Černé louce v centru Ostravy.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Vedro :

  Byl jsem se podívat osobně a budovy se mi líbí, jako 90. omyl mi to rozhodně nepřijde. Ale tady se vždycky hledá pouze hůl co tak dlouhodobě sleduji.

  Thumb up 48 Thumb down 24
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Vedro: Popravdě to je v realu ještě horší, jak na fotografiích.

  Urbanisticky nezapadá do lokality, nenavazuje.
  Designově složité nevkusné řešení, ze kterého vychází nároky na nákladnou a drahou technologii pro zajištění příjemných pobytových podmínek.
  Údržba těchto složitostí, haha.
  Ne, je to ohavná stavba. Ale tak nějak zapadající do plejády sebestředných návrhů, které Ostravu zaplavují.

  Thumb up 39 Thumb down 38
 3. adélka :

  Ono jak moc to bude ohavná stavba ukáže až čas. Eifelovka byla taky ohavná stavba a dnes je vnímána úplně jinak…

  Thumb up 26 Thumb down 15
 4. Dan :

  Martin [msstavby.cz]: Ani se nedivim, ze je tato stavba nekym vnimana pozitivne. Problem kraje spociva v odlivu vzdelanych, kulturne zalozenych lidi s vkusem. Prvni velky odliv kulturne a esteticky zalozenych lidi nastava pri odchodu stredoskolaku na VS. Ti se jen z podstaty maleho trhu zamereneho na grafiku, umeni, design apod. minimalne vraceji zpet do kraje. Dalsi exodus nastava i u tech, co treba na Ostravsku vystuduji neco zamereneho na umeni a kulturu, ale po case jim dojde, ze jinde se jim proste povede lepe.

  Pak zde zbydou i takovi, co do tvorby recykluji porad dokola slova „bo“ „je to razovite“. Kolik zde napocitame autorskeho designu v porovnani s jinymi mesty? Ostrava je historicky delnicke mesto, byt v mezivalecnem obdobi se skvelymi stavbami. Z historie si ale mistni spolecnost nese sramy. Treba v adoraci staveb, ktere nejak vystupuji mezi prevazne sidlistni zastavbou. Prominte tohle by jinde neproslo.

  Mimochodem, tohle jsou me osobni zkusenosti. Koukal jsem, ze i autor designu tohoto webu, rodily ostravak, odesel za lepsim do Prahy.

  V kraji pak prevazne zbyvaji ti, co adoruji fake kamenne pasky na fasade, v interieru na zdech nalepky „love, family“. Ono se staci podivat na to, jak vypada valna cast novostaveb v okolo Ostravy….

  To ani nezminuji oblast udrzby, fin. nakladu apod.

  adélka: Typicky klise arguemntace. Kdyz uz jsme v Parizi, to neco v Ostrave je takove nepoveden Centre Pompidou.

  Thumb up 41 Thumb down 26
 5. Piskomil :

  Tohle si snad nezaslouží ani to nejzapadlejší město v Indii. Kdysi si lidstvo vzdělání vážilo více a podle toho tak vypadaly i univerzitní stánky. Na druhou stranu, co čekat od univerzity, kde se na lékařskou fakultu dalo dostat podvodem. Trestem jim budiž tato ohavnost.

  Thumb up 14 Thumb down 30
 6. thvari :

  Vždyť se z omylu usvědčili sami, když k budově umělecké fakulty už v průběhu přizvali Kamila Mrvu, aby to zachránil. Stačilo mu to jakožto velkému jménu svěřit od začátku až do konce…

  Dan: Na to odliv lidí nemá až takový vliv, vkus je věc, která tady chybí v celé zemi.

  Thumb up 20 Thumb down 7
 7. danlicka :

  Dan: marketing na Ostravsku starter pack:

  bo
  razovite
  fajne
  zarobit

  Thumb up 13 Thumb down 13
 8. Pet :

  Solitérní kýč o kterém se vzhledem k složitosti jeho údržby dá myslím bezpečně říct že za pár letu tu lokalitu pohřbí na další dekády. Obrovsky promarněná příležitost postavit něco dobrého, přičemž zamrzí že obsah, lokalita i finance tentokrát nebyly problémem…

  Thumb up 37 Thumb down 12
 9. Vítek :

  Zajímavé jsou i detaily: elegantní plastový rozvaděč v trávě na 4 fotce.

  Thumb up 21 Thumb down 2
 10. petr :

  Lidi si zabrblají a tím to končí, k volbám nechodí a pokud už ano, tak si stejně zvolí ty samé exoty, kteří veřejný prostor takhle zmrví.
  Jinak město slíbilo, že dojde i k úpravě okolí, děje se v tomhle směru něco?

  Thumb up 11 Thumb down 10
 11. David :

  Tohle není omyl ale naprosté Fiasko….
  To absolutně nesedí podle zveřejněných vizualizacích které město zveřejňuje… Prosklená zaoblená část měla mít až žluté provedení skel, ledaže tam budou dodatečně lepit ještě nějaký film? Samotná univerzitní budova a její černá část – to kopírujeme již navrženou Černou Kotsku z jakého důvodu když ani na jedné vizualizaci nebyl černý objekt ale pouze nějaké bílé lamely před fasádou které ještě vypadali i elegantně a dokonce velikost oken se změnila a celkový dojem budí jako nějaká kancelářská budova zabývající se energetikou nebo krematorium.
  Proboha tak snad představím projekt, představí ho samotné město a nedokáže už sakra ani zajistit ten finální look??! Co to jsou už za magoři opravdu… raději nestavět vůbec nic než aby tyhla fiaska brázdila takové lokality… jen ostuda.
  .
  ===== Když to neumím tak to nedělám @AtelierSimonaGroup @Ostrava_oficialni =====

  Thumb up 15 Thumb down 14
 12. adamous :

  No ja nevim, uvnitr to na fotkach vypada dobre, ale zvenku je hodne prvku podobnych nekterym stavbam na Cerne louce a ty vypadaji tak na ty 80-90tky. Ta mensi budova si alespon na nic nehraje a me sice nijak nenadchne, ale ani neurazi.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 13. Vojtech :

  Tak nejak uvazuju podle toho co tady ctu, jestli by nemela vystavba v Ostrave probihat verejnou soutezi pres referendum a stavebni dozor by mela delat taky cela Ostrava. A dal nedokazu prijit na to, jestli se stavi pro vetsinu a nebo pro kriklouny na socialnich siti. Ja teda i od mimoostravskych spis slysel, ze se jim to libi. clovek zbehly v archikture pak muze rict svuj nazor, ale nepsat jako by vetsina se za to stydela.

  Thumb up 27 Thumb down 9
 14. Vojtech :

  Tak nejak uvazuju podle toho co tady ctu, jestli by nemela vystavba v Ostrave probihat verejnou soutezi pres referendum a stavebni dozor by mela delat taky cela Ostrava. A dal nedokazu prijit na to, jestli se stavi pro vetsinu a nebo pro kriklouny na socialnich siti. Ja teda i od mimoostravskych spis slysel, ze se jim to libi. clovek zbehly v architekture pak muze rict svuj nazor, ale nepsat jako by vetsina se za to stydela.

  Thumb up 11 Thumb down 7
 15. FM :

  David: ta tmavá část Fakulty umění má na fasádě ještě takové konzoly, takže možná na ní ještě nějaké obložení přijde (?)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Mx :

  umístění sice opravdu nevhodné, na druhou stranu těžko někdo mohl čekat historickou zástavbu za divadlem. Samotná stavba: není to žádná vkusná perla, ale nechápu ani hysterii, je to sice extravagantní a bude to proto budit vášně a rozdělí lidi na 2 tábory, ale za mne oproti Forum je to mnohem lepší. Jsem si jist, že tento prostor ožije a bude hojně navštěvovaný, i pro tu extravaganci. Dále, celá lokalita asi půjde moderním rázem a v takové nové čtvrti to možná (třeba) časem lépe zapadne. Ovšem ta fakulta umění je katastrofa – odporná černá polystyrenová krychle nemá právo se nazývat fakultou umění, to je výsměch. Je mi z toho na zvracení. Na lamely si počkám – jestli půjde o další ostravský šolich stejně jako nábřeží na vizualizacích v minulosti, které nikdy neudělají, jdu na radnici za primátorem. Už to, že si někdo dovolil udělat z toho polystyrenovou krychli, ukazuje, jak si z nás v Ostravě dělají srandu.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 17. Jana :

  Martin [msstavby.cz]: Naprostý souhlas. Stačí se postavit před Divadlo Antonína Dvořáka (Smetanovo náměstí) a průhled na fakulty OU je řekněme nepěkný – i když pan doc. Mrva v případě Fakulty umění zachraňuje nezachranitelné. Na jedné straně to Ostravě přeji (za ty stovky miliard vyvezené v podobě uhlí měla mít humanitní univerzitu dávno, vč. super kvalitního zázemí), ale tohle se moc nepovedlo.

  Thumb up 11 Thumb down 6
 18. Mx :

  a kritikům, kteří dělají z ostraváků chudáky bez vkusu: znovu říkám, trochu nevkusné to je a taková stavba patří jinam, ale občas mám pocit, že někteří lidé by v Ostravě chtěli na druhou stranu jen krychle s čistými tvary a hlavně co nejméně neobvyklostí. Zajeďte se podívat do Prahy, kam jezdím 5x ročně a chodím i sledovat moderní stavby po celém městě – je to často extravagance nebo minimálně snaha o zajímavost a mnoho a mnoho různých prvků, tvarů a nespočet drobných nápadů a to i v exteriéru. Klidně i na Václavském náměstí nebo Národní třídě a všude kam se podíváš. Ostrava sází hlavně na jednoduchost, „bože hlavně ať to moc nevybočuje a proboha to je nějaké moc složité a nejednoduché a nějak moc prvků na tom …“. Je to jako se zámkovkou, v Ostravě stačí, jinde žulová dlažba se vzorem. Stejný princip se často uplatňuje u vzhledu staveb. Bohužel je to tím, že jsme tady na jednoduchost až někdy levnost zvyklí a vidíme jí všude kolem. Člověk si zvykne a odmítá něco jiného.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 19. Dan :

  danlicka: To je trefne :D

  Nejvtipnejsi bylo, jak dost lidi oblbla kampan nejake fb stranky, ze „bo“ zanmená because only. Pritom to je zkracenina slova nebot.

  thvari: To mate pravdu. Ale s manzelkou mame nektera mista i v cr radeji, kde se citime zapadne. Na urovni a okoli je pro nas inspiraci. A pak vecer dojedeme a presedame na Namesti Republiky a vsechny dobre pocity jsou pryc :)

  Thumb up 11 Thumb down 5
 20. Mx :

  Thvari: tak jestli v průběhu přizvaný p. Mrva měl něco zachránit a byl to právě on, kdo předělal pěkný návrh fakulty umění do této podoby, tak to akorát zmrvil.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 21. JSjr. :

  No, nemůžu říct, že jsem ze vzhledu zrovna nadšený, ale jsem rád, že to stojí. Budova umění OK.

  Každopádně je tady opět dost vyblitků v komentářích. Prosím vás projekt je Ostravské univerzity, a ne města, kdo sedí zrovna na městě nemá vliv na to co a jak si univerzita postaví. Město pouze nabídlo pozemky a předpokládám, že připomínkuje předprostor jelikož má zájem celou lokalitu podzvednout.

  Dále, vizualizace se dělá v rané fázy projektu, dělá ji architekt. Čili projekt neviděli ještě jednotlivé profese a nevyjadřovaly se k němu, čili vizualizaci nelze brát nikdy jako finální stav. Architekt se na projektu vyřádi, aby jej prodal. Někdy se dělá i aktualizovaná vizualizace, ale na tenhle projekt jsem ji neviděl.

  Jsem zvědavý na celou lokalitu po dostavění, nejenom budov kampusu, ale také nového mostu vedle od Kouckého.

  Thumb up 22 Thumb down 8
 22. Dr. Kohn :

  JSjr.: No konečně normální názor. Jinak se to tady fakt nedá číst. Jeden zakomplexovaný více než druhý.

  Thumb up 17 Thumb down 13
 23. Mx :

  JSjr: obhajoba, že vizualizace není třeba dodržovat, s tím se nikdy neztotožním. Je to nástroj, jak manipulovat s investorem, s městem nebo veřejností a je to nepřípustné s nimi extrémně manipulovat a extrémně se odklánět. Běžte si koupit auto a dovezou Vám jinou barvu a tvar. Jak budete reagovat? Že to jinak nejde, jsou výmluvy. Ty krásné malůvky se někomu hodí a po dostavbě si všichni zanadávají a ticho po pěšině. Jinak, je třeba naslouchat i kritickým hlasům a ne je odsuzovat, princip diskuse. Já samotnou stavbu moc nekritizuji krom fakulty umění. Snažím se vnímat obě strany a přidat svůj pohled.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 24. Mx :

  Dobrá zpráva: zrovna stojím u fakulty a montují lamely. Zaplať pánbů, že to nezůstane jen polystyrenová kostka :-)

  Thumb up 15 Thumb down 0
 25. balde :

  Mx: foto foto foto

  Thumb up 4 Thumb down 0
 26. Vojtěch :

  Zda bude prosklení barevné nebo čiré bych bral k celkové podstatě stavby spíše jako detail. Fakulta umění jako nudný kvádr se už moc zachránit nedá, ale mě více mrzí nábřeží, ze kterého se stala nudná šeď (doslova). Možná to nebylo finančně možné, ale dřívější vizualizace a realita jsou nebe a dudy.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 27. balde :

  Vojtěch: Tak nábřeží bude projekt města ne? a tam se bude hodně měnit až se vymístí automobilová doprava

  Thumb up 2 Thumb down 0
 28. Dan :

  balde: Ano, je to projekt mesta a uz se realizuje. Je to videt na první fotce. Jako jsem rad, ze tam nebude ten cirkus s vlnkovymi visutymi galerii apod. Ale tohle je takove reseni ve stylu „udelali jsme aspon“….

  Samozrejme tam doprava zustane, to nikdo nevyresil. A spise neresil.

  A kdyz ji budou chtit resi v dohledne dobe, tak opet budou prekopavat misto nedavno realizovane.

  Jo a co jsem tam sel naposeldy. Na to nabrezi davali tu malou hnusnou betonovou dlazbu, co je pred pavilonem A na Cerne louce.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 29. davidb :

  Dan:
  Průjezd po nábřeží se má zrušit až bude Nová Pivovarská, ne?
  https://www.msstavby.cz/nova-ulice-pivovarska-26-03-2020/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 30. Dr. Kohn :

  Mx: Nemáte pravdu. Když Škoda udělá svůj Vision návrh, a pak si jdete koupit reálné auto, taky si nestěžujete že to vypadá jinak než byla původní vizualizace.

  davidb: Ano má to vyřešit Nová Pivovarská. Ale tady je to přeci o to jen nadávat ne?

  Thumb up 6 Thumb down 4
 31. Mx :

  Dr. Kohn: nikoliv, jdu si koupit auto, které mně u koupě prezentovali. Pro to jsem se rozhodl a to schválil. Uvádíte jinou situaci, ideový návrh, ten nemůžete použit u prodeje (tedy ani “prodeje projektu veřejnosti, investorovi, městu.” Manipulace s “cílovým publikem” je prostě nepřípustná.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 32. JSjr. :

  Mx: Vizualizace ale je ideový návrh..
  Já jsem navíc nepsal, že není třeba dodržovat. Pouze se to nikdy naplno nepovede, resp. málokdy.

  Příkladem může být třeba, že architekt navrhne celoprosklenné řešení budovy, pak se na to podívá profese vzduchotechniky a zjistí, že potřebuje mít kam odvádět klimatizaci, a tím musí narušit skleněné výplně a vložit tam výduchy ven, a to je jenom jedna z profesí. Pak přijdou hasiči, hygiena, do toho investor zjistí, že řešení je příliš drahé a zase to překope.. A jsme doma.
  A dělat aktualizované vizualizace po každé změně? Nesmysl a drahý. A dělat ji ještě jednou na konci? Proč, když už budova bude za půl roku stát?

  Thumb up 7 Thumb down 3
 33. Mx :

  JSjr: tomu lze rozumět, na druhou stranu tento princip pak nahrává právě tomu, že si můžeme nakreslit a odprezentovat „beztrestně“ opravdu vše. Po pravdě, aktualizace vizualizací je, troufám si odhadovat, zlomek nákladů celé stavby.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 34. M. :

  První úkol pro studenty fakulty umění: navrhněte nový design fakulty umění.

  Je to fakulta UMĚNÍ! Proč to vypadá jako obecní úřad někde v Albánii?

  Thumb up 12 Thumb down 0
 35. paulos :

  M.:
  Naprosto výstižné. Stále váhám zda je to montážní hala, obecní úřad v Albánii, nebo sídlo konstrukterské firmy. Ok, stavební fakulta z roku 1999 by to mohla být také. Ale vážně ? Fakuta umění ? Byli tito mamlasi aspoň mrknout na budovu audiovize v Opavě ? Nebo kdekoliv v Polsku ? Ostrava je vážně úplně pozadu a proto je třeba tvrdá a věcná kritika !

  Thumb up 7 Thumb down 3
 36. Hrdy Ostravak :

  Ty podivujici komentare tady trochu nechapu. Ano,stavba je to odporna,desuplna,ohavna,nevkusna. Nepatri absolutne do moderni Evropy. Nema tady,co pohledavat.Ale dalo se to ocekavat prece. Ostravska univerzita ma dlouhodobe strasne nevalnou povest. Dle kvalitativnich indexu, je to jedna z nejhorsich Univerzit v Evrope. Proto meli vsichni ocekavat tento strasny vysledek. Jedna se o dalsi obrovskou ostudu teto nevalne univerzity. Bohuzel nyni je tato nestoudna ostuda,vice na ocich ,nebot vyrostla pred ocima vsech ostravskych obcanu. A bohuzel jedna se tentokrat o obrovskou ostudu ,nejen teto univerzity,ale rovnez cele Ostravy.

  Thumb up 6 Thumb down 22
 37. Jana :

  Hrdy Ostravak: Hrdy Ostravak: A jinak jste normální? Nejhorší univerzita? To bych neřekla. I tam jsou jedinci, kteří snesou tvrdé mezinárodní srovnání. Ale máte pravdu, že jsou ty budovy nepěkné. Ale na druhou stranu, nebýt EU do Ovy NIKDY TENTO OBJEM PENĚZ NA HUMANITNÍ UNIVERZITU NEDORAZÍ!!! A to jsem velká odpůrkyně dotací, dnes i EU a nesouhlasím se systémem „Pane profesore Lato, tady máte miliardu, ale do dvou let chceme vidět dvě budovy“.

  Thumb up 13 Thumb down 4
 38. Martin [msstavby.cz] :

  Jana: Těch špatných pohledů. Např. od Smetanova náměstí, jak zmiňujete je více. Velmi špatně bude působit třeba budoucí nároží v křížení s ulicí Na Karolině. Vlastně celý ten dům jsou pohledově schody a vzhledově něco připomínají průmyslový objekt.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 39. Jiřík :

  Ty devadesátkové dlaždice se časem dají vyměnit. Působí to na mě devadesátkově ale na hodnocení si počkám, až bude vse hotovo. Třeba mě překvapí okolí a budeme se tam cítit dobře.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 40. xxx :

  Jiřík: Ano, působí to hodně devadesátkově. Má to nádech takových skvostů jako toto: https://www.google.cz/maps/@49.8347868,18.2817954,3a,75y,157.58h,116.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1stZ2pODPxQUwv8v_cwkNRZw!2e0!7i13312!8i6656 nebo toto: https://www.google.cz/maps/@49.8389199,18.2985114,3a,49.6y,236.94h,93.35t/data=!3m7!1e1!3m5!1svWiWoEOfuSxMtPp0P1ILqQ!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DvWiWoEOfuSxMtPp0P1ILqQ%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D235.87697%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

  Thumb up 4 Thumb down 0
 41. Marthin :

  Co tomuhle vymyslet nějakou hezkou přezdívku? Jelikož je to docela peklíčko (ale oválné), říkal bych tomu PEKÁL (PEklo+ovÁL). :)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 42. Brzda :

  Dnes jsem jel po čase po nábřeží pod oválem, už jsou odstraněny semafory. Myslel jsem, že prasknu smíchy, když jsem viděl pod novými schody na svahu k řece opět klasické červeno-bílé zábradlí. Ostrava!!!

  Thumb up 12 Thumb down 0
 43. Marthin :

  PEKÁL se zasekl… Je po volbách, tak ty nové stavby počkají, ať už jde o nové budovy OSU, nebo o Severní spoj https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3547358-ostravska-univerzita-dal-ceka-na-novy-kampus-termin-dokonceni-se-znovu-posunul

  Thumb up 2 Thumb down 1
 44. Petr :

  Hrdy Ostravak: Bylo by fajn u některých výroků udávat i zdroj, který citujete. Pokud takový není, dopouštíte se pomluvy, která může mít své důsledky. Neberte to konfliktně.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 45. Marthin :

  PEKÁL se zase seká… asi celoplanetární spiknutí… https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/univerzitni-kampus-v-ostrave-stiha-prokleti-stavebni-urad-odmita-kolaudaci-20221.html

  Thumb up 3 Thumb down 1
 46. Crazym :

  Tak kdo tam bude vysedávat? :-) https://screenshot.cz/45/459O4/p1090769.jpg

  Thumb up 3 Thumb down 0
 47. D-r :

  Crazym: Třeba ti co teď dělají bordel vedle Trojhalí)))

  Thumb up 3 Thumb down 1
 48. balde :

  Crazym: To zábradlíčko boží

  Thumb up 4 Thumb down 0
 49. Hans :

  Crazym: To je fakt k zblití. (Mám dojem, že nejen obrazně)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 50. Marthin :

  https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000035191/nabrezi-ostravice-v-centru-opet-zkrasnelo-ostrava-chce-projit-novy-univerzitni-kampus-a-reku?fbclid=IwAR0wLqKDNOuWdBY5-YCfYGZRa3wiUBxHOnlIvG0OpN0dr4kt16ipS2TvKFI
  …akorát se to zatím nesmí používat…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 51. Crazym :

  Marthin: Hihi, já bych věděl jak zapojit řeku a možná do univerzitního života :-) A možná i Bajgarovou….

  Thumb up 1 Thumb down 1
 52. Marthin :

  Tak se konečně vysvětlilo to flekaté zábradlí. Pěší zóna tam totiž bude až za 10 let… to je prostě katastrofa!

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/423231100030119/cast/957705/

  Thumb up 3 Thumb down 2
 53. Marthin :

  Zabýval se už někdo světelným znečištěním, kterým PEKÁL a osvětlení prostor v jeho těsném sousedství „oblažuje“ okolí?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 54. občan :

  Martinh: evidentne ne ale je to dalsi prasarna jako jatka. Pouceni zadne. Bile zarivkove tyce bez odstineni, silne osvetlena stresni draha ktera mela byt puvodne kryta a kterou v noci nikdo nevypina, lampy namerene na travnik… U Stodolni ty stozary solidne odstinili ale vypinat to v noci se jim taky nechce. Nove mam u domu dalsi lampy tentokrat nastesti spise bludicky mirne dozluta. Ale ta koncentrace sloupu a posedlost svitit vsude i ve dve rano je neuveritelna…

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.