Rezidence Opletalova

Společnost Heimstaden přebuduje dva objekty na ulici Opletalova v Havířově-Šumbarku na bydlení pro seniory.

Rezidence Opletalova je moderní a pohodlnou formou komunitního bydlení pro seniory. Její vznik byl motivován snahou zachovat a prodloužit nezávislost a soběstačnost seniorů v přirozeném prostředí jejich bytu, poskytnout jim soukromí, ale zároveň umožnit sousedské setkávání ve společných prostorách.

Rezidence Opletalova jsou dva domy s 66 byty, situované v klidné oblasti Havířova-Šumbarku, se snadnou dostupností veškerých potřebných služeb. Obyvatelé rezidence mají k dispozici byty 1+kk (cca 28 m²). Do všech bytů i společných prostor je bezbariérový přístup, čtyři byty jsou přizpůsobeny pro osoby na invalidních vozících. Dům disponuje výtahem a přístup na zahradu je možný kromě schodů také po rampě.

Vizualizace záměru a typické podlaží

zdroj: heimstaden.cz

Související články


Komentáře

 1. M. :

  Heimstaden ať raději nic nepřestavuje a raději ať zatepluje a snižuje energetickou závislost. Největší poskytovatel nájemního bydlení v MSK a jediné co dělá, tak utrácí bez rozmyslu peníze svých nájemníků.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 2. Crazym :

  M.: Proč? Tohle dává z ekonomického hlediska největší smysl, jde o kšeft.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Martin :

  M. : Zrovna oba tyto domy jsou zateplené. A rozhodně nejsou na Šumbarku jediné. Obecně do zateplování dává Heimstaden celkově docela dost peněz – stačí se teď projet třeba v Karviné (Slovenská v Hranicích, několik ulic v Novém Městě) a okolo mnoha domů teď je lešení. Nebo třeba v takovém Frýdku-Místku je taky vidět hodně zateplených domů. O Ostravě ani nemluvím: Zábřeh – Tylova, Rottrova, Michálkovice – U Kříže, Boháčova, Zvoníčkova, Poruba – Dělnická, Skautská, Hrabůvka – Mitušova). Ano, není to celé portfolio, ale po tom, co se x let nic nedělo, tak snad nemůže nikdo očekávat přerod ze dne na den…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. Kleki petra :

  Žepry v klidné lokalitě samý xindl a kofoly

  Thumb up 2 Thumb down 5

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.