U Havlíčkova nábřeží vznikne kavárna

Proměna lokality ulic Biskupské a Kostelní se dostává do další fáze. Na domě č.p. 101 ( na fotografii Hudební svět, neboli Barrák music club ) vznikne nástavbou kavárna s terasou orientovanou na Ostravici. Nemalou zásluhu na zhodnocení okolí Ostravice má i právě probíhající projekt revitalizce řeky Ostravice.

kavarna na strese havlickovo nabrezi

kavarna na strese havlickovo nabrezi

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  A pak že centrum stagnuje a vyprazdňuje. Od pomyslného dna už se odrazilo a teď bude lépe :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  zajimavy pocin. musim teda rict, ze prostredi v tom dome a bezprostredni okoli odjakziva neni zrovna kavarenske (pokud se nebavime o nejakem punkovem baru, ale ten muze byt i ve sklepe). takze to bude asi docela sverazna kavarna :) samozrejme vsechno se da zmenit do koukatelneho stavu, interier barraku je toho dukazem..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aldik :

  Jiřík: Pár kaváren teda není moc velké oživení a záleží za kolik to kafe mít budou :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Honza :

  Znáte Cross club v Praze, taky bych si před pár lety netipnul, že tam muže a dobře fungovat kavárna….a hle…..tak snad se inspiroval Braun právě tam :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. mm :

  myslím, že velmi dobrá zpráva pro centrum města, dům jinak málo výrazný vcelku ožije

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  aldik: Člověk co chodí běžně do kaváren tohle velmi ocení. Samozřejmě, že oživení města se musí řešit komplexcněji. Pár kaváren nevytrhne. Nicméně tohle je ( aspon co vim ) první kavárna v Ostravě co bude na střeše nějakého domu navíc s vyhlídkovou terasou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  ja prave jak se rekne „kavarna“, tak si predstavuju
  a/ neco ultramoderniho, kde jsou sami osolarkovani nagelovani muzi a tlachaji o nicom
  b/ takovy dobove-romanticky prostor, kam si rada zajde i babicka na zakusek

  a v tohle nebude splnovat asi ani jedno, ten primer Crossu je v mych predstavach taky asi nejbliz, ale tam se babicka spis bude bat a kluci v gelu se taky citit zrovna nebudou. zaroven kavarna Crossoveho typu imho nepritahuje masy, tudiz mluvit rovnou o nejakem oziveni, mi prijde prehnane.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Summerboy :

  Hynek [msstavby.cz]: Asi se tedy spíš blížím specifikaci písmene a, ale nemyslím si, že by se nagelovaní muži cítili ve střešní kavárně nesví. Já se cítím dobře asi tak v 95% kaváren. O oživení centra se skutečně hovořit nedá, ale jako plus a příjemný projekt bych to každopádně vnímal.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  Summerboy: jj, ja jsem to prehnal. kazdopad do ultramoderni kavarny je blbe chodit po usmudlanem schodisti (coz je mirny vyraz).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. centos :

  Terasa s výhledem na řeku může být hodně fajn, spíš mám obavy, že kavárna na střeše = nepřístupná (neviditelná) kavárna. I když Daniel zavřený v domě a prakticky bez reklamy taky funguje.
  A sice jsem na tom místě dlouho nebyl, ale nepřišlo mi to jako nějaká významná pěší zóna s velkým pohybem osob. Kousek odtud bylo v Městské bráně Cafe Cox, které moc dlouho nevydrželo. Je ale otázkou, zda to bylo polohou, nebo ne moc kvalitní prezentací a studeným interiérem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  centos: jasne, ale verim, ze pokud to bude v souladu s tim barrakem / hudebnim svetem (proto ta paralela s crossem), tak je to postavene alespon na urcite komunite a lidi se najdou stejne jak kdysi ve fiducii nebo v pavouku.
  ale jak rikam, tech „zbloudilych“ z ulice, co jdou „na zakusek“, tam bude asi minimum. uvidime.
  cafe cox si nepamatuju, ze bych videl otevreno. a tam je to mimo hlavni proud lidi a postaveno na nicem (rsp na misto, kde bylo parkoviste lidi nutno naucit), tzn by je zachranila maximalne nejaka startovaci kampan, coz jsem taky nezaregistroval.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  První ostravská kavárna v oblacích / vyhlídková kavárna / už to je reklama sama o sobě. Nicmeně už teď jsme plánované kavárně udělali slušnou reklamu jen tímto článkem. V oblacích samozřejmě nadsázka.
  Popravdě já si myslím, že tam budou chodit všechny skupiny. Nebude nijak vymezena.
  Hynek [msstavby.cz] : Na 90% typuju, že se opraví i celý dům, min. interiér. Už teď se tam měnily okna. Už jen ze samotné nástavby bude uvnitř pořádný bordel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Taky jsem zvědavý jak se uchytí, ten nápad se mi líbí. Jsem ale skeptik, zde, http://www.mapy.cz/s/69Bb cca 400 metrů vzduchem do centra byla pěkná restaurace s vyhlídkou už od postavení budovy a nepřežila dnešní dobu :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: no, tady zas investor vlastni vsechno, pozemek, budovu, takze pokud to bude i provozovat, pojede jenom na naklady, coz je jina situace.

  jinak v pelikanovi nevim jak to byvalo vecer, ale pres obedy si tam mnohdy clovek ani nesedl a cekal u vytahu, nez lidi doji. a jelo to jak na bezicim pase, obsluhovalo to zamestnance, co pracovali primo v budove, tze tam byl bud najem mimo realitu, nebo slo o neco jineho.
  kdyz si uvedomis, ze normalni kavarna nic takoveho hojiciho jako menicka nema, tak neco nehraje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Když jsem naposledy s Braunem mluvil tak se o vybudování té kavárny zmínil. Tomuto však bude předcházet třeba výměna výtahu, který je velmi historický (řeťězový). Je to už z toho důvodu že v nejvyšším patře budovy se nyní nachází nové nahrávací studio a rekonstrukcí právě procházejí i zkušebny několika kapel. Všechno to vlastně začalo rozsáhlou přestavbou klubu Prostor na Barrak a je vidět že Braun nezahálí a tento dům má stále co nabídnout.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.