Residence Foerstrova – EIA

V blízkosti Domu Energetiky se plánuje bytový dům s 24 byty na ulici Foerstrova. Na webu se již minulý rok objevila možná podoba ( viz #foerstrova). Nicméně z popisu vyplývá, že plánovaný dům bude vypadat jinak.

Nyní je autorem Ing. arch. Cyril Kajnar. Autor vizualizací, které byly na webu již zveřejněny bylo H1K Architecture.

residence foerstrova

Související články


Komentáře

 1. takyn :

  V Ostravě, kde máme hromadu proluk, mi přijde krajně nevhodné, stavět v mezibloku na hřišti.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. johny :

  Přesně tak.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. mm :

  Že se staví je jistě dobře, to znamená, že město žije, ale také se přikláním k názoru, že mohla být stavba umístěna v některé z proluk, nebo alespoň někde na viditelnějším místě, než ve dvoře, kde zabere akorát tak zeleň.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Dvacetičtyřbytová rezidence v tak atraktivním místě těsně u centra a nákupní zóny s vlastním přístupem k hlavní dopravní tepně a přitom odstíněna od dopravního ruchu a 34 parkovacích stání. Ti pražáci musí mít dobré páky na Městě… :-)
  Ale jo, lepší než nic.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  takyn: Muzete mi sdelit napr. 5 proluk, kde by jste tento dum videl radeji?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. takyn :

  Myslím, že to byl zrovna tento web, kde bylo proluk vypsána celá hromada. A ano dostali bychom se do diskuze, jak je která proluka zastavitelná, kdo je její majitel, jaké právní břemeno brání jejímu prodeji, kde by byli shopni umístit stejný počet parkovacích míst… Když se má jednat o takto kvalitní solitérní projekt, jehož podobu aktuálně ani neznáme, proč jej tedy nezanést do jednoho z 15-ti objektů na černé louce. Dle vyjádření primátora jsou už jen tři pozice vyhrazeny pro projekty kulturního významu(a ani to nemusí být jisté). A ten zbytek? To je hned dvanáct pozic pro projekty obdobného typu. Prostě jen ne hřiště, parky, aleje..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  takyn: http://www.msstavby.cz/proluky-v-centru-ostravy-30-04-2011/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  V jádrovém území jako je toto neměla už kdysi vůbec vzniknout bytová solitérní výstavba ( ulice Foerstrova,Nedbalova ). Mělo se pokračovat v blokové výstavbě, které směřovala od Mariánslých Hor k Moravské Ostravě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Jan Slanina :

  Chudáci lidi co tam bydlí. Kdo jim přizná nějaké finanční odškodnění, za to že budou muset hledět místo do zeleně nějakému developerskému projektu do oken a na vyasfaltovanou parkovací plochu (dojde k výraznému poklesu ceny bytů)? K čemu je potřeba stavět nový barák, když je tady nevyužitých obecních bytů? Kdo má v tomto zájem? Projektant Kajnar tohoto nesmyslu, který je příbuzný primátora Kajnara? Ani petice nepomohla nijak ovlivnit tento zbytečný projekt, který je zřejmě nadřazen veřejnému zájmu…

  Thumb up 0 Thumb down 4
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Jan Slanina: pardon, ale ze se majitelum okolnich bytu podle neci fantazie snizi jejich cena, neni prece zadny verejny zajem!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Jan Slanina: Kde je ta zeleň? Řaodvé garáže a asfaltový plácek?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: tak zas bud fer, na jejich pozemcich jsou temer vsechny stromy, ktere tam jsou. naopak garaze do toho nepatri, takze ty dotceny nebudou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Simona :

  Mám potřebu reagovat na výše zmíněnou chystanou stavbu bytového domu na nyní zeleném pozemku, jejíž výstavbě už nic nebrání a má ji v rukou soukromý investor. Bydlela jsem zde od narození na ulici Nedbalova a dodnes pamatuji, jak jsem si za domem na zelené ploše a pískovišti jako dítě s ostatními hrála. Pokud tato stavba projde, je mi velmi líto lidí, kteří si zde i pro tu zeleň bydlení vybrali a mají jen nečinně přihlížet zástavbě této zelené plochy, nemluvě o budoucím výhledu na betonovou zeď. Již nyní je z části tohoto dříve zeleného pozemku rozježděná příjezdová cesta

  Magistrát dle svého vyjádření nevidí důvod, proč by se zde nemělo stavět. Zajímalo by mě, zda by tito lidé takto bez výhrad a pokojně přijali zastavění ploch kolem jejich vlastního bydlení, např. ve Frýdlantě?? Na jednu stranu se denodenně dočítáme v novinách, co dělá magistrát pro zdejší životní prostředí a podporu zeleně, a na tu druhou souhlasí s nepotřebným ničením další zeleně ve prospěch jistě postradatelného bytového domu v rukách soukromníka, kterých je už tak v Ostravě nadbytek (obecních i soukromých) a kvůli poměrně vysokým nájmům mnohé zejí prázdnotou. Proč má tedy magistrát na stavbě takový zájem? Pro MArtina: veřejný zájem mj. je, aby se lidem žilo dobře. Z tohoto bude krom developerů a skrytých firem či jednotlivců profitovat kdo? A k zelenému plácku – je tam. Malý, ale je, ohraničuje menší hřiště na volejbal, fotbal atd. Simona

  Thumb up 1 Thumb down 3
 14. Balde :

  Simona: A všimla jste si, že žijete v 3 největším městě v ČR a ještě k tomu v jeho centru?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. skelet :

  otázkou je proč to dělat takhle, když v Ostravě je proluk jak..
  Jednou z velkých výhod Ostravy je velké množství zelených placů, proč jít cestou zahušťování, když to není potřeba?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 16. aggu :

  skelet: Zkusím to vysvětlit. Protože je v Ostravě velké množství zelených placů, musíme jít cestou zahušťování, protože to je potřeba.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Balde :

  skelet: demence, když nezastavíš zelenou parcelu v centru tak ji musíš zastavět vedle města, už i Praha si přiznala, že se nemůže rozšiřovat, protože je to strašně drahé udržovat tak velké město, protože náklady na MHD a vše další – cesty chodníky, atd., a Ostrava ma stejný problém, když se podívate na mapu, tak je pulka města tvořena nevyužitými pozemky, takže zahušťování je jediná cesta jak efektivně hospodařit ve městě

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. Balde :

  Simona: t jsou všichni ekologové, když se staví za jejich barákem, ale to, kolik půdy každý rok zaberou lidi stavěním cest, domů, fabrik vám vůbec nevadí a víte proč ??? protože se to nestaví tam kde bydlíte.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. skelet :

  Souhlasil bych, pokud by zde nebylo plno proluk a plno opuštěných staveb.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. aggu :

  skelet: Ale developer takhle nepřemýšlí ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. skelet :

  jaká novinka..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Hynek [msstavby.cz] :

  Simona: urcite je k veci pristup jiny, kdyz tam bydlite a ja chapu vsechno, co pisete. ale proto jsem vyse upozornoval na „verejny zajem“. v mych ocich je verejny zajem vec typu park, hromadna doprava, dostupna skola, lokalita typu karolina, problemy typu mestska jatka, ale uz ne jeden dvur, kam ma okna stovka lidi. ten je prave zajmem techto lidi, nenazyval bych je verejnosti. pokud by vystavbou neceho na te lokalite vznikal treba problem s dopravou na 28.rijna, beru.

  ja teda historii te lokality neznam, ale pochybuju, ze v dobe, kdy jste si tam hrala vy, tak tam bylo moderni hriste, ktere dnes u skoly a je pristupne i verejnosti, pokud vim.

  pak tu padl jeste argument se snizovanim najmu – a tam bych si dovolil taky polemizovat. nechcu byt za demagoga, ale prijde mi, ze naopak novostavby casto dane okoli cenove spise zvedaji, lidi se najednou hrnou do rekonstrukci a nasledne se snazi prodavat za ceny v te lokalite drive neslychane. ale zalezi opravdu o co nakonec pujde.

  a jeste jednou vas ujistuju, ze vam rozumim, ja tam bydlet, tak i kdyby tam bylo sterkove kriste, na kterem se 10 let nehralo, tak se mi nelibi, aby mi pred oknama neco takoveho vyrostlo, jen je potreba pochopit, ze tohle je opravdu soukroma vec vas a vasich sousedu. zaroven urady muzou neco zatrhnout jen pokud je to mimo zakony/normy, argumenty „kdysi jsem si hrala na piskovisti“ nechcu zlehcovat, ale v tomto neobstoji.

  a posledni myslenka je: pokud by to bylo presne, jak rikate (bytu je nadbytek a vesmes jsou prazdne), proc myslite, ze by se do toho investor vubec poustel? kdyz do toho primichame jeste oblibeny vyhled a vylidnovani, tak to zni jako sebevrazda. a i pres to tyhle tendence jsou, takze asi to nebude tak jednoduche.

  ta lokalita neni vubec spatna a musim rict, ze s tema bytama to my laici nikdy neumime dobre ohodnotit. ja mam u nosu tohle, zacali stavet v dobe, kdy se uz taky rikalo, kolik bytu ze je volnych. a nakonec ze tri baraku jim zbyvaji neprodane 3 byty a urcite to neni tak, ze by to bylo fyzicky prazdne. http://www.msstavby.cz/tagy/v-parku/

  kdyztak me s tim verejnym zajmem pacifikujte, treba to mam zkreslene..

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.