Z bývalé porodnice v Opavě senior centrum

Je sto let stará, z toho deset let chátrá. Přestože se v ní většina Opavanů narodila, jakoby se na ni v zapadlém parku poblíž Slezské nemocnice zapomnělo.

Až do 7. listopadu loňského roku, kdy se jejím novým majitelem stal Miroslav Glos. Od té doby dostal architekt, jenž má částečně na bedrech osud historicky cenné budovy, volné ruce k tomu, aby mohl připravit kompletní projekt. Od 1. ledna se v porodnici poprvé začal zvedat desetiletý prach. Speciální firma vtrhla do jejích útrob, aby dům vyčistila a oklepala omítku až na cihlu. „V současné chvíli je objekt už z devadesáti procent vyčištěný. Mohou se tady začít připravovat podklady pro zahájení dalších prací,“ uvedl majitel objektu Miroslav Glos.

Veškeré práce, které nyní v budově a areálu proběhnou, budou záviset především na počasí. Od února dostanou zelenou veškerá řemesla v rámci budovy. V letních měsících by se řemeslníci soustředili i na okolí a venkovní práce a s příchodem zimy by se navrátili opět do interiéru. Přestože původní plán zněl, že by stavba měla být dokončena v září 2014, díky dosavadnímu hladkému průběhu to vypadá, že zcela nové centrum pro seniory otevře své brány už na jaře příštího roku.

byvala porodnice opava

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

  1. via :

    Kde se narodili, také zemřou.

    Thumb up 1 Thumb down 0
  2. acdlcia [msstavby.cz] :

    Tohle je moc pěkný dům a určitě v něm musí být i zajímavé interiéry.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.