Aktuálně z objektu Hudebního světa

Aktuální informace z přestaveb prováděných v polyfunkčním domě „Hudební svět“ na Havlíčkově nábřeží v centru Ostravy.

V minulosti byly v objektu rekonstruovány prostory, jako například nahrávací studia. V loňském roce v přízemí otevřel klub Dock. Nyní proběhla rekonstrukce komunikačního jádra.

Stávající schodiště bylo prodlouženo až na střechu a fixuje výšku podlahy budoucí nástavby. Spolu s prodloužením schodiště byla opláštěna výtahová šachta a osazen nový výtah.

Nové schodiště je z prostorových důvodů zakřivené, ale přesto velmi ergonomické. Inspirací byla schodiště starých činžovních domů. Podhled zakřivené betonové desky bude ponechán v surovém stavu a lépe tak dá vyniknout výsledku práce tesařů a betonářů. Horní partie výtahové šachty byla pro odlehčení prosklena a místy ozvláštněna barevnými světly, odkazujícími na umělecký duch budovy. K tomuto efektu se váže i ponechání fragmentů režného zdiva na stěnách i záchrana a nové využití historického zábradlí. Schodiště v celku funguje jako netradiční výstavní prostor.

Aktuálně zbývá dokončit vstupní halu, kde bude upravena podlaha pro bezbariérový nástup do výtahu a postupně také oprava schodišťových stupňů a podest.

hudebni svet

hudebni svet

hudebni svet

hudebni svet

hudebni svet

Vizualizace nástavby, k jejichž funkci zatím nemůžeme zveřejnit více informací.Kavarna na strese

Související články


Komentáře

  1. Summerboy :

    Kdyby z toho vrchniho prostoru udelali hogofogo bar s obcasnou zivou hudbou (ne az tak alternativni, jako spis luxusnejsi podnik), byl bych tam peceny vareny. Svitici cerveny pult by byl prirozene nutny!! :-)

    Thumb up 2 Thumb down 1
  2. Met :

    Zbytečně dostavovat, když je kolem spousta opuštěných míst. A nová výška nerespektuje okolní zástavbu – ještě by to chtělo věžičku. Na nábřeží vzniká další bar – klub – Pjetka. Takže je možné, že něco z toho nepřežije.

    Thumb up 0 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.