Komentáře

 1. Risskoo :

  Pěkné to je, škoda, že to není vyšší…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. PetrP :

  jj přesně tak, super budovy i okolí, pokud to tak bude dostavěno…. akorát aspoň 10 pater navíc by se hodilo :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. mm :

  Nic víc, než souhlas, ta budova je moc pěkná, ale být v původní velikosti, tak to na tom místě lépe vynikne a celý ten prostor a budovu zvýrazní. Škoda, že od toho upustili a naopak v Brně v původním projektu pokračuji – nemylím-li se. Moc velká škoda, ale buďme rádi, že se nakonec projekt dotáhne do konce. Ale i tak …

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  Ten brnensky projekt ma byt toto? http://www.spielberk.cz/project-iq-buildings.html nebo se jedna o jinou stavbu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. thrpst :

  Ostrava má výhodu v tom, že je tady do budoucna volných podobných parcel opravdu hodně. Věřím že se nakonec dočkáme nějakého domu ve výšce původních Tieto Towers.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: http://www.spielberk.cz/project-the-towers.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. stilgar1 :

  Já bych to s tím snížením neviděl až tak černě – 12 nadzemních podlaží, to je vcelku slušné, a i tak půjde o nejvyšší budovu v okolí. Navíc si myslím, že Ostrava nemá „mrakodrapový“ potenciál (dá-li se o něčem takovém vůbec hovořit :-D).
  Zmíněný brněnský projekt je sice o něco vyšší, ale na druhou stranu ne tak líbivý…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. mm :

  Jasně je pěkná, buďme rádi, že se vůbec staví, ale je to přece jen škoda, protože právě ta výška by ji slušela nejvíc, lépe by na to místo zapadla. Ta brněnská stavba není zase až tak vysoká, ale právě ta výška tomu všemu sluší. Spol. CTP většinou staví podobné stavby, takže něco podobného vyrostlo i v polských Katowicích. Tam je ta stavba pěkně vysoká, ale je ze všech nejchudší co se týše výstavnosti. Ostravská je opravdu nejhezčí, ale bohužel i nejnižší. Škoda, že těch 14 pater není bráno až od úrovně chodníku. Ale jinak souhlasím, Ostrava má spoustu volného místa, kde může do budoucna vyrůst spousta nových staveb, ale pokud budou pořád Ostravu a Moravskoslezský kraj propagovat tak, jak ho propagují a povedou idiotské tabulky měst, kde se žije nejlépe a naopak, tak tady odejde spousta lidí pryč a pak už tady ta stavební činnost nebude k zapotřebí. Už mě vcelku unavuje pořád dokola poslouchat, jak tady žijeme bídně a srovnávat nás s Čechy a Prahou. Bodejď, když veškerá firma a práce je jen tam, prachy se cpou tam, pak nemá být mezi západem a východem propast.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. MM :

  Líbí se mi to, jezdím kolem pravidelně a roste jako z vody. Určitě to místo pozvedne a oživí. Škoda jen toho Kauflandu :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. mm :

  Místo to rozhodně oživí, ale chtělo by to vyspravit i celý ten podchod, zastávky a prostranství kolem točny trolejbusů. Ty přístřešky jsou už hodně zastaralé a nějaký modernější terminál by tomu jistě slušel – jen ne malou budku, ale něco moderněji zastřešeného. Kaufland je pak promarněná šance na lepší zástavbu v této lukrativní části.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Summerboy :

  mm: Naprosto souhlasím, takové ty rádoby statistiky, kde se žije dobře a špatně, ty nejsou k ničemu a jen škodí. A stejně tak s ovzduším. Nechci situaci zlehčovat, ale sakra celá desetiletí se tu dýchaly smrady z továren a koksoven naprosto normálně a nikomu to nepřišlo divné. A najednou se hrozně začne říkat, že lidé mají astma a alergie a záněty průdušek a takové věci. Proč to nebylo dřív? Toto není problém jen Ostravy. A smog? To je úplně vedle. Nejčastěji nadávají na Ostravu ti, kteří z Ostravy vytáhli paty tak maximálně na burzu do Cieszyna. Když je v Ostravě smog, tak ve stejnou dobu vyjdu z baráku v Praze a nevidím na krok – je bílo, mlha, mrholí, zima, hnusně. To se děje všude – a ovzduší je v Praze a částečně i v Brně skoro stejné s Ostravou. Neporovnávejme rádobyměsta jako Jindřichův Hradec a vesnice v Podkrkonoší se skutečnými městy jako je Ostrava, Praha, Brno.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. mm :

  Summerboy – Přesně tak, přeci nejde srovnávat velké a k tomu všemu ještě průmyslové město s menším městem, kde je akorát tak velký rybník. To si zas nějaká agentura udělala velký byznys za něčí peníz a musí něco vykazovat. Jsou věci, které se prostě srovnávat nemohou. A ten smog je opravdu hodně poslední dobou nadnášen. Ano, smrad z lagun když se čistí je, ale to nemá se smogem nic společného. Ten byl nedávno zaznamenán i ve Znojmě a Uherském Hradišti. Jak to, že nebyl předtím, když tu bafala Karolína, Aglomerace, Vysoké pece v dolní oblasti Vítkovic, Chemička Hrušov, Ostramo atd. Teď jsou všechny tyto továrny zavřené a nebo zbourané a smog je stále? Ten je dnes z těch přecpaných ulic plných aut a z toho, že lidé dnes topí čím se dá, když ten plyn a energii tak šíleně pitomci zdražují. Z toho je ten prach a ty velké podniky pak dotvářejí ten zbytek. Až tu bude nízký příliv vozidel, žádné továrny, tak budeme dýchat možná stejný vzduch jako v Jindřichově Hradci. A čím menší město, tak samozřejmě i menší kriminalita atd., takže no coment.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. aggu :

  v Ostravě je vzduch opravdu znečištěný o něco víc než jinde, i ten prach je trochu jiný, a navíc na sebe může vázat svinstva, které třeba jinde nemají nebo ne tolik (např. benzoapyren). Nepodceňoval bych to.
  K té tabulce měst a umístění Ovy se raději nevyjadřovat. 90% z toho co se o Ostravě dozvíte v médiích je lež nebo zkomolenina pramenící z neznalosti. Nedávno jsem se dočet na aktualne.cz, že slezskoostravský hrad byl postavený v roce 2004 na starých odkalištích… Autor si ani nevzpomněl jak se správně píše Colours of Ostrava. Věřte, o pražském hradu a akcích v Praze se něco podobného nedozvíte. Ale aspoň trochu srandy.
  Řešení? Citelně tu chybí lokální periodika, třeba i online. Co tu naopak nechybí je připosranost místních politiků, že si nechají od Prahy tentononc na hlavu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Summerboy :

  Aggu: Tak to je hodně dobré s tím Slezskoostravským hradem :-D.. A připosranost politiků a malá občanská angažovanost je, přesně jak říkáte, nedostatkovým zbožím…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Tomas T. :

  Hynek [msstavby.cz]: No co se týče te brněnské verze… tak ano, je větší a asi i hezčí, ale provedení je absolutně mizerné. Do pozdemních garáží teče, a interiéry mi přijdou hodně o ničem. Spoň tedy na takovouto stavbu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Tak budova pěkná, kéž by bylo takových v Ostravě víc. Ale 165 parkovacích míst na 1400 zaměstnanců. To bude veselo… :-) Parkoviště u Kauflandu to jistí…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.